Vivene
05.03.08,14:22
Potrebovala by som poradiť.
Na poschdodí máme susedu, ktorá skoro každý deň vpúšťa do domu bezdomovca, ktorého necháva prespávať pred svojími dverami na rohožke ako psa (teda ja by som ani svojho psa takto nenechala).Vždy, keď ho vyženieme odíde, lenže na ďalší deň skúšajú šťastie znovu. Ten chlap je opitý na mol a proste tam spí a chrápe. No a suseda radšej ani neotvára dvere...
Existuje nejaká inštitúcia, ktorá by mi s týmto vedela pomôcť?
Prosím poraďte mi niekto, kam sa mám s týmto problémom obrátiť.

Vopred veľmi pekne ďakujem.
Prajem pekný deň.
zuhl
05.03.08,13:26
Skús ísť na mestskú políciu alebo normálnu. Ale ak máš takú susedu ako ja suseda, tak ani čert si s ňou neporadí, ale určite by to mali najskôr s ňou oni riešiť alebo poradiť čo ďalej.
luluhaha
05.03.08,13:29
ak by ten človek chcel riešiť prespávanie v nejakom zariadení - nesmel by požívať alkohol..to bude asi ten najväčší problém..
Zoltán Kovács
05.03.08,13:55
Najprv by som sa obrátil na správcu, zrejme máte aj domový poriadok. A suseda asi porušuje svojím konaním ustanovenia tohto poriadku. Ak s ňou nepohne správca, tak potom mestský, resp. štátny policajti.
Vivene
06.03.08,07:23
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady...túto noc sme už boli nútení volať políciu a chystám sa napísať sťažnosť správcovi.
Uvidíme, či sa niečo zmení...
cowboyka
22.03.08,07:24
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady...túto noc sme už boli nútení volať políciu a chystám sa napísať sťažnosť správcovi.
Uvidíme, či sa niečo zmení...
čím skôr to urobíš, tým skôr to vyriešiš - držím palčeky - ja som mala obdobný problém a trval pomaly 2 roky - neustále predvolávanie atď - nakoniec som to vyriešila predajom bytu a hotovo - lebo tie dnešné úrady stoja za figu. Niežeby pomáhali ľuďom, ale ich budú radšej buzerovať. Uvediem banálny príklad - znásilnia ženu a podľa našich úradov si zato môže sama a musí toho chlapa dokonca aj odškodniť. Takto to chodí na Slovensku. Z poškodeného urobia vinného