kahu
05.03.08,14:56
Ahojte,

poradte mi ako mám zaúčtovať keď si živnostník nezriadil podnikateľský účet a platby za vystavené fa mi prišli na jeho súkrmoný účet. Ďakujem
Zoltán Kovács
05.03.08,13:58
http://www.porada.sk/t67729-sukromny-ucet.html

Hladať, hladať a ešte raz hladať.
jamis
05.03.08,13:59
Ahojte,

poradte mi ako mám zaúčtovať keď si živnostník nezriadil podnikateľský účet a platby za vystavené fa mi prišli na jeho súkrmoný účet. Ďakujem

Účtovala by som súkromný účet. Nikde v zákone nie je napísané, že podnikateľ musí mať založený podnikateľský účet.
rena79
05.03.08,14:04
Ja som mala ten istý problém. Daj si do vyhľadávača súkromný účet a nájdeš všetko podrobne vysvetlené!

Ak ho používal len na úhradu Fa súhlasím s jamis!
zuhl
05.03.08,14:41
http://www.porada.sk/t67729-sukromny-ucet.html

Hladať, hladať a ešte raz hladať.


mimotemy Smith, baví ťa to ešte. Aj včera aj dnes si stále dopĺňal príspevky, že hľadať, hľadať a odkazoval si na nejakú stránku.
Zoltán Kovács
05.03.08,14:44
mimotemy Smith, baví ťa to ešte. Aj včera aj dnes si stále dopĺňal príspevky, že hľadať, hľadať a odkazoval si na nejakú stránku.

A je s tým problém, že vyhladávam namiesto dotazujúcich?
zuhl
05.03.08,14:45
Nie, si zlatý, ja som to myslela v dobrom, chcela som ťa trošku poľutovať, tak prepáč.
Zoltán Kovács
05.03.08,14:47
To je v pohode.
Lucka V
05.03.08,15:29
Ináč vám poviem že už dlho tu listujem, ale mám sa problém tu zorientovať v tých otázkach a hľadaní. Takže týmto sa chcem podakovať všetkým starším poraďákom, ktorý promtne odpovedajú na tú istú dookola sa opakujúcu otázku. Vrela vďaka. Pekný deň.
marika.
11.12.08,12:35
Ahoj Jamis rada by som sa ťa opýtala keď mi na môj súkromný účet prišla dotácia z ÚPSVR (pri otvorení živnosti) a tento účet naďalej využívam na osobné účely ako aj pred tým. Ako zaúčtovať túto dotáciu?
tuta
11.12.08,13:01
Vzhľadom k tomu, že Ti peniaze prišli na súkromný účet, riešila by som to ako príjem v hotovosti do pokladne.
K príjmovému dokladu by som si priložila kópiu výpisu súkromného účtu.
Tá dotácia by išla ako PNZD.