s.h.
05.03.08,15:07
prajem pekné popoludnie,
chcem sa opýtať na účtovanie došlých fa v cudzej mene v RO-
som totiž začiatočník bez praxe a neviem či mám účtovať kurzové rozdiely v priebehu mesiaca, alebo až na konci roka , keď mám záväzok v cudzej mene.
Ide o to, že pani, ktorá účtovala predo mnou vždy počkala až kým sa fa v cudzej mene uhradí a až tak ju nahrala do účtovníctva .

Ďakujem
Tweety
05.03.08,14:13
prajem pekné popoludnie,
chcem sa opýtať na účtovanie došlých fa v cudzej mene v RO-
som totiž začiatočník bez praxe a neviem či mám účtovať kurzové rozdiely v priebehu mesiaca, alebo až na konci roka , keď mám záväzok v cudzej mene.
Ide o to, že pani, ktorá účtovala predo mnou vždy počkala až kým sa fa v cudzej mene uhradí a až tak ju nahrala do účtovníctva .

Ďakujem
KR vznikajú z úhrad záväzkov a pohľadávok.
s.h.
07.03.08,12:17
ďakujem za odpoveď, ale pre istotu sa chcem opýtať, akým kurzom prepočítam zahraničnú faktúru - kurzom v deň jej prijatia, alebo dňom vystavenia faktúry resp.dňom vzniku zdan.plnenia?
kačkapoliačka
12.03.08,09:02
Zaujala ma Vaša otázka. Ide o to, že v RO platíme cez systém Štátnej pokladnice, ktorá si kurz počíta sama - rovnaký počas mesiaca (tak je nastavená). Mám otázku k tomuto problému:
- došlá fa príde a prepočítam ju kurzom NBS v deň, keď prišla
- keď ju uhradím, na výpise je kurz ŠP
???? do účtovníctva ide kurz ŠP alebo znovu prepočítam NBS v deň úhrady?
ďakujem vopred za odpovede
kp
s.h.
13.03.08,14:48
zatial učtujem tak , že došlú faktúru prepočítam kurzom NBS ku dňu, kedy som ju prijala a pri úhrade účtujem sumu, ktorú mám na výpise a na základe toho potom doúčtujem kurzový rozdiel.
Len neviem, či je to správne. Zajtra je školenie , tak ak bude priestor, rada by som sa informovala.
kačkapoliačka
19.03.08,07:36
s.h. bola ste na školení?
Potvrdili Vám učtovanie faktúr, tak ako ste uviedla?
Ďakujem za odpoveď
pa
kp