skoricka
21.03.05,18:51
haloo ! je tu nejaky audítor, potrebovala by som jeho pomoc.
M0NIKA
21.03.05,18:13
Skús položiť otázku, na tú Ti možno niekto odpovie aj zadarmo :D
skoricka
21.03.05,18:16
no , ja som len studentka, a pisem diplomovu pracu o audite, a jedna cast ma byt navrhova - ako moznosti odstranenia zistenych nedostatkov. Maju tu byt aplikovane postupy prevzate z literatury alebo praxe. Kedze audit bol akoze ok, tak som myslela ze tam dam nieco o internych smerniciach, ze som zistila nedostatky v tychto smerniciach a pod. Nenasla som literarne zdroje. Tak v tomto by som potrebovala pomoc.
verona
21.03.05,18:19
no , ja som len studentka, a pisem diplomovu pracu o audite, a jedna cast ma byt navrhova - ako moznosti odstranenia zistenych nedostatkov. Maju tu byt aplikovane postupy prevzate z literatury alebo praxe. Kedze audit bol akoze ok, tak som myslela ze tam dam nieco o internych smerniciach, ze som zistila nedostatky v tychto smerniciach a pod. Nenasla som literarne zdroje. Tak v tomto by som potrebovala pomoc.
ak ti bude postacovat konzultacia, nie som auditor, som auditovana, cize na tej druhej strane,
M0NIKA
21.03.05,18:21
ak ti bude postacovat konzultacia, nie som auditor, som auditovana, cize na tej druhej strane,podobne aj ja
skoricka
21.03.05,18:26
ak ste teda uz boli auditovane, mali ste nejake navrhy od auditora, zmeny v uctovnom systeme alebo kontrolnom, zistil vam nejake nedostatky, ?
M0NIKA
21.03.05,19:16
ak ste teda uz boli auditovane, mali ste nejake navrhy od auditora, zmeny v uctovnom systeme alebo kontrolnom, zistil vam nejake nedostatky, ?Ja Ti v skratke napíšem ako to bolo u nás.
Audítor si v prvom rade vypýtal int. smernicu a preštudoval si ju. Keď prišiel do firmy, prezeral doklad po doklade a dal nám vedieť čo máme zle. T.j. vykričal nám doklady, na ktorých nie sú náležitosti podľa danej smernice (tu chýba podpis zodpovedného, tam predkontácia...). Okrem toho nás upozornil na chyby, ktoré nesúviseli so smernicou, napr. že namiesto účtu xxx sme mali použiť účet xxy, upozornil nás, že by bolo vhodné písať viac upomienok na neuhradené pohľadávky, skontroloval správnosť zmlúv a pod. V podstate formálne chyby.... (aspoň u nás).
Napísal správu, dodal nám ju a my sme podľa toho robili opravy. Chodil každý štvrťrok, takže toho nemal veľa ani on ani my.
Toľko moje skúsenosti.... snáď Ti to pomôže.