monikahrabcakova
05.03.08,20:06
Caute, neviete mi niekto dat typ na dobru oblast na dovolenku v Grecku?
branisa
05.03.08,20:05
Odporucala by som Zakynthos, nadherne more, mili ludia.
VladoaKatka
06.03.08,04:45
Najlepšie sa vyberá dovolenka na:
www.travel.sk (http://www.travel.sk) - tu už máš satelitnú mapu a vidíš, kde asi je hotel - rezort umiestnený, a ešte lepšia je www.lastminute.sk (http://www.lastminute.sk), kde aj hodnotenie hotelov Ti dá ako-taký prehľad o službách, strave, ubytovaní. Ja bez týchto recenzií, ani jednu dovolenku nevyberiem.
Katka91
06.03.08,05:38
Ahojte, ja som bola v Grécku len raz, myslím, že sa to volalo Olympská riviéra v meste Paralia. Ubytko sme mali super, v takých fungl-nových apartmánoch a nebolo to ani nejako hrozne drahé. Pláž bola piesková, klesala len tak postupne, ale už som videla aj čistejšie pláže:D. Ale ja som do Grécka chcela ísť hlavne kvôli tomu, aby som videla Atény a kláštory Meteora. To bolo splnenie jedného z mojich detských snov. :)
Tam sme išli lietadlom a naspäť autobusom. Tá cesta naspäť nebola až taká strašná, keďže ja sa rada vozím a obzerám krajinku - a zhruba za 24 hodín sme boli v Bratislave.
kačenka
07.03.08,11:02
Ahojte, ja som bola v Grécku len raz, myslím, že sa to volalo Olympská riviéra v meste Paralia. Ubytko sme mali super, v takých fungl-nových apartmánoch a nebolo to ani nejako hrozne drahé. Pláž bola piesková, klesala len tak postupne, ale už som videla aj čistejšie pláže:D. Ale ja som do Grécka chcela ísť hlavne kvôli tomu, aby som videla Atény a kláštory Meteora. To bolo splnenie jedného z mojich detských snov. :)
Tam sme išli lietadlom a naspäť autobusom. Tá cesta naspäť nebola až taká strašná, keďže ja sa rada vozím a obzerám krajinku - a zhruba za 24 hodín sme boli v Bratislave.

Katka91 - ako je v Meteore? My sa chystáme tento rok do Grécka a plánujeme aj návštevu kláštora, tak isto aj Atény a i. My ideme až na Peloponéz - vlasnou dopravou. Napíš niečo o tom.
Katka91
08.03.08,04:57
Katka91 - ako je v Meteore? My sa chystáme tento rok do Grécka a plánujeme aj návštevu kláštora, tak isto aj Atény a i. My ideme až na Peloponéz - vlasnou dopravou. Napíš niečo o tom.
Ahoj Kačenka, no, v prvom rade ťa určite nadchne úžasná prírodná scenéria. Kláštory sú postavené na skalách, ktoré vyzerajú, akoby do tejto krajiny ani nepatrili. Akoby ich tam priniesol a zhodil nejaký obor :). Dajú sa tam urobiť veľmi pekné fotky. Kláštory sú neskutočným spôsobom "poprilepované" na vrcholkoch týchto skál. Nie sú sprístupnené všetky, my sme boli, myslím, v dvoch. Čo mi tam trošku vadilo, bolo veľké množstvo turistov, takže očakávať nejaký mystický zážitok z kláštorného ticha sa nedá:D. Ale čo sa čudujem, keď aj ja som bola jedným zo zvedavcov, čo sa tam chceli pozrieť. Ozaj, a hlavne si nezabudni obliecť niečo také, aby si mala zakryté nohy a ramená.
Cestou hore sa dá zastaviť v takej malej "výrobni" ikon. Tam vám predvedú, akým spôsobom ikony vznikajú, je ich tam veľmi veľa vystavených a dajú sa aj kúpiť.
Čo z toho všetkého vyplýva - určite odporúčam, pre mňa to bol zážitok. Šťastú cestu:)
ekopo
08.03.08,06:00
Môžem potvrdiť, kláštory = pekný výlet. Prikladám zopár foto. Čo sa týka Parálie, nič moc, skôr neodporúčam. Ale to je môj subjektívny názor.
jipro
09.03.08,15:47
Záleží či ideš s rodinou a ako starými deťmi, či ruch, alebo kľud. Ja by som odporúčala mestečko Sarti na poloostrove Chalkidiki. Podľa mojej mienky vyhovuje mladým, starým, malé deti/zátoka s jemným pieskom a plytkým morom/mládež/discoclub/,obchody, kaviarne....
Ostrov Korfu, oblasť mestečko Sidari neodporúčam. Pre veľmi jemný piesok je more kalné a tým aj odpudzujúce na kúpanie. Bazény máme aj doma na Slovensku, idem za morom.
Ostatné časti ostrova sú vraj veľmi pekné s čistým morom.
petmar
09.03.08,19:25
Grécke more /Egejko/to je niečo iné ako ostatné, čistota, farby, je to nádhera. Boli sme rodina 4x na Chalkidikách -Possidi, Polychrono, 2x Sarti, obišli sme aj iné letoviská, ale najlepšie nám bolo v Sarti. Je tam viac druhov piesku, dokonca aj čierny s takými trblietačkami. Veľmi sa nám páčili rána, východy slnka, prázne pláže, rybári, natáčali sme a kúpali sa v pozlátenom mori. Keď je také krásne more a počasie, po ničom inom sme netúžili. Všetko tam dostať, obchodníci súzlatí, vedia i niečo po slov., jedálne lístky sú často i v slovenčine, požičovne moto,auto... robí tam dosť Slovákov cez sezónu. Keď je horúce zo 40 stupňov, pri mori to necítiť, ale prejdeš od mora zo 50m a nedajbože niekde do mesta, tak je horúco . Teda do Sarti by som šiel znova, ale autom, keď som sám šofér, je to dosť náročné, autobus padol zo zdravotných dovodov syna a lietadlo-? radšej viackrát autom?
jamajka
09.03.08,19:42
V Sarti som bola minulý rok a mám krásne zážitky a spomienky. Krásna pláž....
výhľad na poloostrov Atos - tam sú kláštory Meteora, veľmi milý domorodci ... skrátka všetko klaplo. Raz sa tam určite vrátim.
bobotova
09.03.08,20:02
Ja som zaťažená na Grécko, bola som s rodinou viackrát v Parálii,tam tie pláže nič, moc. odtial sme boli aj na Meteorách, to je fakt zázrak prírody, v roku 2005 sme boli na malom ostrove Skopelos, zatial moja najlepšia dovolenka, je to taký malý zelený ostrov, nádherné pláže, nie je preľudnený, sú tam tiché aj rušné miesta.
kačenka
10.03.08,10:38
Ahoj Kačenka, no, v prvom rade ťa určite nadchne úžasná prírodná scenéria. Kláštory sú postavené na skalách, ktoré vyzerajú, akoby do tejto krajiny ani nepatrili. Akoby ich tam priniesol a zhodil nejaký obor :). Dajú sa tam urobiť veľmi pekné fotky. Kláštory sú neskutočným spôsobom "poprilepované" na vrcholkoch týchto skál. Nie sú sprístupnené všetky, my sme boli, myslím, v dvoch. Čo mi tam trošku vadilo, bolo veľké množstvo turistov, takže očakávať nejaký mystický zážitok z kláštorného ticha sa nedá:D. Ale čo sa čudujem, keď aj ja som bola jedným zo zvedavcov, čo sa tam chceli pozrieť. Ozaj, a hlavne si nezabudni obliecť niečo také, aby si mala zakryté nohy a ramená.
Cestou hore sa dá zastaviť v takej malej "výrobni" ikon. Tam vám predvedú, akým spôsobom ikony vznikajú, je ich tam veľmi veľa vystavených a dajú sa aj kúpiť.
Čo z toho všetkého vyplýva - určite odporúčam, pre mňa to bol zážitok. Šťastú cestu:)

Katka91 ďakujem za popis tohto miesta a už sa teším, aby som to mohla vidieť, už aby bol júl a bola aktuálna naša dovolenka.Určite toto miesto si nenecháme újsť. Myslím, že v Grécku sa isto nudiť nebudeme.
menki
10.03.08,17:34
super destinácia je ostrov Thassos.Bol som tam 3x a šiel by som znova.Krásna príroda,čisté more pohodoví ľudia.Má to len jeden zádrhel,treba tam letiet.Autobus-des!Auto-dobrý šofer,auto a nervy.Čaute.
luciaq
12.03.08,09:44
ahoj my sme boli v grecku na chalkidikach v polychrone/dedinka/ bolo tam velmi pekne super more, v obchodoch si sa dohovorila uplne v pohode po slovensky, ceny celkom prijatelne.
potom sme boli na zakyntose v tsilivi, zakyntos je krasny ostrov, odporucam aj chalkidiky/polychrono/ na zakynte je toho vela na pozeranie. oplati sa pozicat si skuter,alebo auto a pobehat ho cely. je tam nadherne, kopec zelene a krasne more, krajsiu farbu som zatial v grecku nevidela.
boli sme aj na kose, ale z tej dovolenky sme boli trochu sklamani.plaz nebola bohvieco a hlavne spinava, more rozburene, to by nevadilo ale podmorsky zivot tam nebol skoro ziadny. na snorchlovanie to nebolo.
minuly rok sme boli na chalkidikach ale v uranopolise. tam bola nuda, malicke letovisko,
u mna zatial z grecka vyhrava jednoznacne zakyntos
Macka
12.03.08,11:39
ahoj my sme boli v grecku na chalkidikach v polychrone/dedinka/ bolo tam velmi pekne super more, v obchodoch si sa dohovorila uplne v pohode po slovensky, ceny celkom prijatelne.
potom sme boli na zakyntose v tsilivi, zakyntos je krasny ostrov, odporucam aj chalkidiky/polychrono/ na zakynte je toho vela na pozeranie. oplati sa pozicat si skuter,alebo auto a pobehat ho cely. je tam nadherne, kopec zelene a krasne more, krajsiu farbu som zatial v grecku nevidela.
boli sme aj na kose, ale z tej dovolenky sme boli trochu sklamani.plaz nebola bohvieco a hlavne spinava, more rozburene, to by nevadilo ale podmorsky zivot tam nebol skoro ziadny. na snorchlovanie to nebolo.
minuly rok sme boli na chalkidikach ale v uranopolise. tam bola nuda, malicke letovisko,
u mna zatial z grecka vyhrava jednoznacne zakyntos

Tiež sa pripájam a odporúčam Zakynthos.Je pravda ,že inde som v Grécku nebola / Španielsko a Tunisko/.Ale určite keď do Grécka tak na ostrov.Je to trochu drahšie ,ale výsledok stojí za to. Treba si naštudovať a popozerať na nete ,napr. výborná stránka je www.recko.name. (http://www.recko.name. Aj)Aj som tak urobila .No a potom si určiť ,či chceš videť krásnu prírodu alebo historické pamiatky.Keďže na Zakyntose bolo okolo roku 1953 zemetrasenie ,veľa tu toho z histórie nezostalo.Ale tá príroda a tie pláže sú krásne.My sme síce boli busom, cesta je trochu otravná ,asi 26 hod. a potom trajekt asi hodinu ,ale nám to nevadilo.A takisto si treba uvedomiť či chcete bývať v hoteli priamo na pláži,alebo radšej upreňostňujete apartmány.My sme boli cez Aeolus v apartmáne Panangiotis II , v meste Tsilivi. Boli tam super aj, keď jedna strana apartmánu bola do ulice ,ale hluk vôbec nebolo počuť .kedže sme mali klímu a tým pádom okná zatvorené.Ale z druhej strany sme mali pekný bazén a ku krásnej pláži s pozvoľným vstupom bolo blízko.Odporúčam toto mesto ,je tam príjemne ,pekná pláž a večer pekné prechádzaky. V žiadnom prípade nie do hlavného mesta ostrova Laganas, je to hnusné mesto plné Angličanov. A odporúčam auto aspoň na 3 dni. No a potom z počutia ešte odporúčam ostrov Kefalónia ,ktorý je zo Zakyntosu vidieť. Je vraj krásny,vačší ako Zakyntos ,a doteraz ho ponúkali len české cestovky,ale tento rok už aj Slovenské , tuším Hydrotour a neviem ešte aké.Krásnu pláž má vraj mesto Skala.Tiež sú tu krásne pláže ,ešte krajšie ako na Zakyntose.Určite tam niekedy pôjdem ale len cez českú cestovku. Fakt to treba popozerať na nete ,určite si vyberieš.Keby si chcela ešte bližšie info o Zakyntose, rada poskytnem.
mlisa
12.03.08,11:55
Sarti (chalkidiki)je istota, bola som tam trikrat a ani raz ma nesklamalo. Ruch akurat, ciste more, krasne plaze a najlepsi gyros. Korfu - vychodna strana, na mna dost vlhka a tym padom dost komarov. Thassos (Tripiti) - nadherna siroka plaz a absolutny pokoj, lebo je to dost na samote, ale do mesta len 30-min. prechadzka popri mori, inak krasny zeleny ostrov. Zakynthos - nadhera, podla mna aj v Laganase, ano anglicania su otravni,ale vacsinu dna prespia takze na plazi nie su a pokym nebyvas v centre, tak to ze tam po nociach vyvadzaju ti moze byt jedno. Inak ostrov ako celok nadherny, urcite nezabudnut ist pozriet korytnacky :-) Grecko ako celok je podla mna prekrasne, je tam len malo miest ktore sklamu, a aj to vacsinou vinou zlej cestovky ktora to nevie zorganizovat. Akurat pri ceste s detmi odporucam zistit si ci v danej oblasti nie su pri vstupe do mora jezkovia (napr. Polychrono, Chalkidiki), nie je dvakrat prijemne stravit popoludnie pri mori vytahovanim pichliacov z nohy :-)
Marta V
15.03.08,11:07
Tiež som bola dvakrát na Thassose a bolo tam nádherne. Išli sme autobusom, cesta trvala asi 23 hodín, potom ešte asi 3O minút trajektom na ostrov. To bol tiež nádherný zážitok. More nádherne čisté, krásne pláže, kde nebolo veľa ľudí, počasie vynikajúce, na ostrove vraj prší len pár dní do roka. Príroda je tam tiež krásna. Len jedna nevýhoda - veľa včiel - na ostrove sa chovajú včely, ostrov je známy výrobou kvalitného medu. Treba si dávať pozor aj na pláži, v piesku, stalo sa nám párkrát že sme pristupili včielku a ona nám to spočítala. Ináč odporúčam.
diry
16.03.08,17:18
V Grécku som bol 5x a najkrajšie bolo na ostrove Thasos a potom Chalkidiky-Polichrono. Z výletov bol super grécky večer, ostatné výlety ma nepresvedčili a najlepšie je požičať si skúter na 3 dni (dobrá cena) a prejsť si sám čo chceš iba za cenu benzínu.
monikahrabcakova
18.03.08,14:29
typ Sarti je celkom fanj, necham si rada poradit, ideme len dvaja, takze sa tesim uz teraz. dik
luana38
22.03.08,16:54
Mne sa velmi pacilo na Olympe,mlen Paralia je velke stredisko niekomu nemusi vyhovovat, Leptokaria je uplne pod Olympom, no vstup do mora bol premiesany kamienkami, to mi prekazalo, chystame sa toho roku na Kretu- Chania, bol tam niekto?
david93
26.03.08,14:23
Ja ti odporucam Leptokariu......je to zopar kilometrov od Larissa-y...a je tam nádherne...kludný zivot.....;);)
luana38
26.03.08,18:06
leptokaria nie je vhodna pre rodiny s detmi, nakolko vstup do mora je kamienkovy a prudsie sa zvazuje, ak chces mat pokoj, odporucam pieskove plaze Olympskej riviery, je to male letovisko, blizko rusnej Paralie.
zorka 1
27.03.08,18:50
Ja doporučujem Thassos, krásny zelený ostrov, nádherné more, akurát nás pri jedle v taverni otravovali osičky, neboli agresívne, len sme im vždy museli dať na extra tanierik trochu jedla :)
No a Rhodos, konkrétne Paradise Village, to je fakt raj, piesčitá pláž, krásné more , tisíce oleandrov, asi 11 bazénov aj s morskou vodou, personál úslužný a milý, švédské stoly s bohatým výberom jedál, animátori, vodné športy, tobogáno, do hlavného mesta taxíkom za 3 eurá, no ja by som tam išla zas, deti tiež, akurát muž sa nerád vracia na staré miesta :(
SNBerka18
27.03.08,20:47
Ahojte, ja som bola v Grécku len raz, myslím, že sa to volalo Olympská riviéra v meste Paralia. Ubytko sme mali super, v takých fungl-nových apartmánoch a nebolo to ani nejako hrozne drahé. Pláž bola piesková, klesala len tak postupne, ale už som videla aj čistejšie pláže:D. Ale ja som do Grécka chcela ísť hlavne kvôli tomu, aby som videla Atény a kláštory Meteora. To bolo splnenie jedného z mojich detských snov. :)
Tam sme išli lietadlom a naspäť autobusom. Tá cesta naspäť nebola až taká strašná, keďže ja sa rada vozím a obzerám krajinku - a zhruba za 24 hodín sme boli v Bratislave.


Tak toto neskusajte ani nahodou, boli sme v Paralii pred 2ma rokmi, a ak sa chcete na dovolenke pri mori aj okupat tak si vyberte napr krasny OSTROV KOS.. Pretoze v paralii za 30sekund v mori chalani vybrali 15meduz.. je ich tam kopa, napriek tomu ze su natahane siete. Ubytko nam vymenili priamo na mieste za iny otrasny hotel, najhorsia dovolenka aku sme mali... jedine pekne boli dive jahody pod olympom. takze paralia, nie.. KOS alebo KRETA
luana38
28.03.08,03:59
More nie je bazen, je jasne, ze su tam aj morske zivocichy, mi sme za 12 dni v Paralii videli 3 meduzy,ubytko sme mali tie v pohode, adekvatne cene zajazdu. Asi si treba vybrat aj vhodnu cestovku, mi sme videli ubytko na dvd erste doma, takze sme vedeli, do coho ideme, moja dovolenka v Paralii bola uzasna.
luana38
28.03.08,04:00
pardon - my-))
janasv
30.06.08,05:49
Ideme do Grécka-Chalkidiki na 2 týždne 2 dospelí a dieťa. Cestujeme autobusom. Ešte sme nikde takto neboli. Poraďte mi: ako prežiť to dlhé cestovanie, čo si zobrať so sebou / neviem racionálne baliť :D/, akú stravu na cestu, koľko peňazí a aké a vôbec praktické veci na pobyt a cestu. Sú tam aj bankomaty? Privítam každú radu. Ďakujem.:---:---:---
alaya1
30.06.08,08:19
janasv, nepises, akou trasou idete, ja som bola busom v Gr.2krat a v pohode som to zvladala, aj deti, manzel horsie, verds je chlap-)). Deti mali v autobuse,casopisy, krizovky, cestovalo s nami aj 2 rocne dietatko, mamka mala pre neho v autobuse aj nocnik. Take oblibene hracky. Cesta nam ubiehala celkom fajn. V Madarsku je to v pohode, neplatili sme za toaletunikde, lebo smechodili na bezzinky, cisto a dobre.Cez Srbsko to bolo strasne, dlha 4 prudova cesta, pytali ad nas po 1 eu, za zachod na pumpe,su to neprijemni ludia., Prvykrat sme isli cez Bg,.ale to v noci, tak sme relativne vsetci spali, alebo driamali, premietali nam aj filmy na Dvd. Druhykrat sme isli cez Macedonsko, to bolo v pohode, len dialnica a kratka cesta, rano o 4tej sme boli uz v Gr.
Co sa tyka stravy na cestu, ja som mala zeleninove bagety, vyprazane kuracie rezne, keksy, vsetko v prenosnej chladnicke, bez problemov v ulicke, medzi sedadlami.V Gr. su primeraneceny, trocha vyssieako u na, všed aj vo V.tatrach je vsetko drahsie.Neviem, kde na Chalkidiky ides, ja som bola v Polichrone, krasne mestecko, pieskove plaze, plytka voda, cista. Sem tam sa objavili meduzy, riasy. Nam domaci poradili, ze na poprhlenie meduzou treba namiesto vytlacit paradajku a nechat posobit, boloto ucinne, na komarenezaberali nase repelenty, kupili sme si tam. Zelam krasnu dovolenku,pocasie je tam stale krasne.
Baronka666
30.06.08,09:48
Skús Thassos.Je tam nádherne.
janasv
30.06.08,09:58
alaya1 - Ďakujem za odpoveď . Ideme do POSIDI a tiež máme ísť cez Maďarsko, Srbsko, Macedónsko a Grécko, samozrejme. Neviem ani, koľko vecí na seba nám vlastne treba. A ani peňazí. Máme plnú penziu. Ale "pri ruke" treba niečo mať. To vieš, prvýkrát zahraničie :eek:.
Baronka666 - Ďakujem za tip. Zatiaľ som nenabrala odvahu letieť, preto ten autobus;). Ale počula som, že je tam pekne.:rolleyes:
alaya1
30.06.08,11:05
Tam som nebola, ani som o tom stredisku nepocula. My sme si brali na seba, len par veci, teplejsie sme mali na sebe v buse, nakolko sme rano vyrazali o 4tej, potom par triciek, 1 satym slapky a uterak. Nic viac, ved si tam cely den pri mori, tam treba len plavky, co potrebujes, sa tam da dokupit. My sme nemali stravu nikdy zaplatenu, nakolko nam povedali, ze ich penzia, nic moc, tak sme rano nakupili v pekarni, v markete majuto, co aj u nas, zelenina, ovocie boliv norme, napr. 2kg hrozna 1,5 eu., no my sme boli v strede augusta.vecerali sme vzdy v restike, cirychlom obcerstveni, uchutnaj gyros pita, ine uz nebudes chciet jest, stoji cca 1,5-2eu.
Na den sme si vydelili1000-1500sk, to sme boli5,vzdy sme vystacili a neobmedzovali sme sa.Vidu sme kupovali vzdy len v plastovych flaskach, davali sme si do nej Tang, pripadne, instantny caj, tem bol dobry, aj ked sa oteplil na plazi. Zober si nejake lieky na zaludok, endiaron, zivocisne, paralen, nam nastastie nikdy nic nebolo. V lietadle som sa aj ja prvykrat velmi bala, teraz uz len lietame. Tak sme presli 2 gr. ostrovy. Peknu dovolenku, ak estenieco chces vediet, rada ti odpoviem.
janasv
02.07.08,17:32
Ďakujem Ti za odpovede. :---:--- Ešte jedna vec by ma zaujímala: aké euromince si mám zobrať so sebou? Videla som plagát a viem, že štáty majú možnosť vydať mince so svojimi obrázkami. Treba zháňať grécke, alebo je to jedno - zobrať to, čo mi dajú v banke na Slovenku?
anonym222
02.07.08,18:10
Jana, všetky mince platia v celej Europe, s tým si nerob problém. Aj slovenské čoskoro budú.
Čo sa týka tej dlhej cesty autobusom, mne sa osvedčil malý vankúš na spanie do autobusu.
janasv
05.07.08,12:26
Ďakujem za všetky rady. :--- Myslite na mňa. :)
Magduš
17.07.08,07:54
Ahojte, bol už niekto na ostrove Kefalonia, buďem vďačná za každú odpoveď.
Macka
18.07.08,07:47
Ahojte, bol už niekto na ostrove Kefalonia, buďem vďačná za každú odpoveď.

osobnú skúsenosť nemám ,ale bola som oproti asi 14 km na Zakyntose.Ten je krásny ale vraj Kefalónia je ešte krajšia, najmä čo sa týka pláží a prírody.Treba požičať auto a pochodiť.Pekná pláž a okolie je vraj v Skale.Veľká ponuku majú české CK.Skús pozrieť na www.recko.name (http://www.recko.name)
Magduš
21.07.08,09:56
vďaka za Tvoju odpoveď, v cestovnej kancelárii v NZ ma nevedeli konkrétne informovať predsa som si rezervovala rekreáciu blízko pláže Xi , hľadala som tiché miesto na oddych a po prečítaní príspevku českej CK už mám aspoň ako taký prehľad. Ako to je s požičaním auta, chcela by som pozrieť aj Ithaku,
adi11
22.07.08,10:08
Poraďte prosím, nevieme sa s kamoškou rozhodnúť, kde ísť narýchlo v auguste na dovolenku okrem Chorvatska, tam sme boli viackrát. Mňa láka Grécko, ešte som tam nebola, tak čo myslíte, ktorý ostrov ponúka hlavne zábavu, diskotéky, to moja kamoška obľubuje.
Macka
22.07.08,12:24
Poraďte prosím, nevieme sa s kamoškou rozhodnúť, kde ísť narýchlo v auguste na dovolenku okrem Chorvatska, tam sme boli viackrát. Mňa láka Grécko, ešte som tam nebola, tak čo myslíte, ktorý ostrov ponúka hlavne zábavu, diskotéky, to moja kamoška obľubuje.


Ak môžem povedať za seba tak miesto diskoték na ostrove Zakyntos je Laganas.Pre mňa to bolo hrozné miesto,práve kvôli tomu hluku .bola som sa tam pozrieť.Ani pláž nič moc.Cez deň po nej normálne jazdia autá.Ale blízko tohto mesta sú pláže pekné .Je tam plno anglánov.Ale ostrov je krásny,treba požičať auto a jazdiť.No na zábavu je ako stvorené.Ja som bola v mestečku Tsilivi,ktoré bolo pre mňa najkrajšie či už sa týka mora,ale aj miesta na výlety,večerné prechádzky a boli tu aj diskotéky.Ale more je tu všade krásne ,gýčovo modré . Proste vedela by som sa tam vrátiť.Iné posúdiť neviem.
jess
22.07.08,12:48
Ak môžem povedať za seba tak miesto diskoték na ostrove Zakyntos je Laganas.Pre mňa to bolo hrozné miesto,práve kvôli tomu hluku .bola som sa tam pozrieť.Ani pláž nič moc.Cez deň po nej normálne jazdia autá.Ale blízko tohto mesta sú pláže pekné .Je tam plno anglánov.Ale ostrov je krásny,treba požičať auto a jazdiť.No na zábavu je ako stvorené.Ja som bola v mestečku Tsilivi,ktoré bolo pre mňa najkrajšie či už sa týka mora,ale aj miesta na výlety,večerné prechádzky a boli tu aj diskotéky.Ale more je tu všade krásne ,gýčovo modré . Proste vedela by som sa tam vrátiť.Iné posúdiť neviem.

V mestečko Laganas by som ani ja nechcela bývať. Je tu príšerne hlučno a ani pláž sa mi nepáčila. Ľutujem korytnačky caretta-caretta, ktoré tam žijú a kladú vajíčka. Bola som ich tiež pozrieť v zátoke Laganas a bolo to úžasné. Tiež bol zážitok vidieť odlietať jedno lietadlo a prilietať druhé zároveň. V mestečku Laganas je totiž letisko a lietadlá majú povolený štart/odlet len cez deň, pretože v noci svetlami rušia korytnačky pri kladení vajíčok. Tak je to tam na letisku "husté".Tiež sme mali požičaný skúter na 3 dni a toto fakt odporúčam každému. Každý deň sme boli na inej pláži - niečo nádherné. Tiež odporúčam okružnú plavbu okolo ostrova Zakynthos - modré jaskyne, stroskotaná pašerátska loď na pláži Navagio (prístup na pláž len od mora). Fakt nádhera. Rada by som sa tam ešte vrátila už len zo zvedavosti ako to tam po 6 rokoch od mojej návštevy vyzerá.

Podľa týchto príspevkov určite rada navštívim na rok Sarti.
janasv
25.07.08,21:24
Ďakujem za všetky rady. :--- Myslite na mňa. :)
Už sme späť. More je fajn, mal by si ho ísť užiť každý. Cesta autobusom - je dlhá, ale dá sa prežiť. Slniečko, teplúčko - nie ako teraz tu....:eek:
lindusaaa
28.07.08,07:34
Po dlhom rozhodovani kam na dovolenku sme sa rozhodli pre Grecko. Vedeli by ste mi poradit kam? Rozmyslam nad ostrovmi Zakynthos a Chalkidiki. Alebo mi odporucate niekam inam? Ak mate vyskusane nejake strediska, mozte dat tip. Dakujem.
Macka
28.07.08,10:09
Po dlhom rozhodovani kam na dovolenku sme sa rozhodli pre Grecko. Vedeli by ste mi poradit kam? Rozmyslam nad ostrovmi Zakynthos a Chalkidiki. Alebo mi odporucate niekam inam? Ak mate vyskusane nejake strediska, mozte dat tip. Dakujem.


Za seba môžem odporučiť už vyššie spomínaný v mojich príspevkoch ostrov Zakyntos a konkrétne mesteško Tsilivi.Pekné mestečko s mnoho reštauráciami,príjemnými prechádzkami , peknou, postupne sa zvažujúcou plážou,krásnou čistou vodou. Ono vždy je podla mňa krajšie na ostrove ako na pevnine.Má to svoje čaro.Aj keď je to drahšie. Ale závisí to od toho na čo sa chceš na svojej dovolenke zamerať,či na prírodu ,alebo historické pamiatky, či chceš len tak preležať dovolenku na pláži.Ak hľadáš históriu,tú na ostrove nenájdeš /bolo tu veľké zemetrasenie/ ,ale tá krásna príroda,pláže a hory ,ti to vynahradia.Treba požičať auto ,lebo bez toho ,ako keby si tu ani nebola. Toľko z mojej skúsenosti.Želám aby si si dobre vybrala ,aby si prišla z dovolenky z peknými zážitkami.
Tinika
05.08.08,16:09
My sme boli v oktobri 2007 s manželom v Parge. Je tam nádherne. Asi to ešte nepozná veľa ľudí, ale je to veľmi krásna dedinka, neviem ako je to tam s diskotékami, lebo mi sme boli už na uplnom konci sezony, takže už to tam bolo kľudné, ale nám to vyhovovalo. pláž pekná, hoci občas nejaký ohorok s cigarety, krásne more a kľudné, lebo je to taká zátoka. Odporúčam.

A teraz ja mám dotaz na Vás. Kedže tento rok sa peniazky kotúľali na iné veci, na dovolenku veľa neostalo. Takže sme po úvahach vybrali Chalikidiky, celkom lacné a pekné. Býval niekto v štúdiách Manolis v Sartis? Alebo apartmány a bungalov Olga v Toroni? Je tam pekne? Aké to bolo ubytovanie? prípadne mi odporučte niečo iné. Ďakujem za všetky rady.
kitky
05.08.08,16:32
V Sarti som bola minulý rok a mám krásne zážitky a spomienky. Krásna pláž....
výhľad na poloostrov Atos - tam sú kláštory Meteora, veľmi milý domorodci ... skrátka všetko klaplo. Raz sa tam určite vrátim.

Ale kdeze. Klastory Meteora nemaju nic spolocne s poloostrovom Atos.
Atos je mnisska republika, kde su klastory ,ale nie Meteora.

Klastory Meteora su pri dedinke Kalambaka a su v portfoliu Unesca.
Atos je na poloostrove Chalkidiky a je jednym z troch vybezkov do mora.
Dalsim je Sithonia a prvym je Cassandra.
My sme boli na Cassandre.Chalkidiky je nadherne.V dosahu je Solun.
Domov sme isli trajektom z Igoumenitse do talianskeho Bari cez Larisu a Ioanninu. Nadhera!
A po ceste samozrejme Meteora.V Kalambake sme jednu noc spali.
Co je uplne uzasne je to, ze ides po dedinke a vobec nic nenasvedcuje tomu, ze v blizkosti je nieco unikatne.
A odrazu sa pred tebou vynoria.To bol aspon pre mna dost silny moment.
bepo
05.08.08,16:45
Z Chalkidík sa robí fakultatívny výlet na Meteoru, asi preto sa ti to spojilo dohromady.
kitky
05.08.08,18:32
Z Chalkidík sa robí fakultatívny výlet na Meteoru, asi preto sa ti to spojilo dohromady.

Ja si myslim, ze ona presne myslela klastory na Atose.Pomylila si ich s Meteorou.
Keby na Meteore bola, ani ju nenapadne napisat, ze su na Atose.

Inak ta mnisska republika to je zaujimava vec. Su tam uz viac ako 1000 rokov. Zabrali cely ten poloostrov a mozu tam len muzi aj to na specialne povolenia.
Zeny akurat tak na fakultativny vylet lodou okolo Athosu.:)
bepo
06.08.08,04:35
No práve že na Athos sa nedostane a na Meteory je to celodenný výlet z Chalkidík, ešte je Olympská riviéra blízko odkiaľ sa chodí.
Lienkovo
06.08.08,13:21
Grecko je krasne, ciste more, kamienkova plaz. My sme boli na Olympskej riviere. Stade sme sa dali kupit vylety na Meteory - to treba jednoducho vidiet. Na fotkach to tak nepripada, ale v tom prostredi ako pozerate na tie klastory na skalach je to nieco uzasne. Z riviery neodporucam ist do akvaparku ( videla som aj krajsie a novsie vo svete ), sice som tam bola asi 5 rokov dozadu, mozno sa to odvtedy zmenilo. Ostrov Skiathos je nadherny, dalej vylet do Aten, aj ked je to 7 hodin autobusom, oplati sa. :)
Tinika
15.08.08,11:11
Ahojte, bol niekto cez Satur na Kréte v hoteli Begeti Bay alebo hoteli Santa Marina Beach? Ako to tam vyzeralo? Izby, kúpeľna, pláž, služby? Ďakujem
lenkka81
09.01.09,12:02
Ahojte poradáci, kto bol prosím vas c CK EUROCAR TOUR v sarti???? Rada by som nejaké info o tejto ck a samozrejme nejaké nové pikošky o Sarti... Dakujem vopred vsetkým co odpísu.
bábika
11.01.09,20:37
Ja som bola na Kréte a Zakynthose, vrelo ale odporúčam zakynthos, nádherný ostrov, boli sme tam v septembri a bolo veľmi teplo, mali sme štúdio a nie hotel ale boli sme spokojní, štúdio Kozanos a Adonis sú dobré, ak chceš kludne ti podám aj viac informácií, v grécku ale počítaj s komármi
alaya1
16.01.09,20:03
Ja som bola na Kréte a Zakynthose, vrelo ale odporúčam zakynthos, nádherný ostrov, boli sme tam v septembri a bolo veľmi teplo, mali sme štúdio a nie hotel ale boli sme spokojní, štúdio Kozanos a Adonis sú dobré, ak chceš kludne ti podám aj viac informácií, v grécku ale počítaj s komármi
my sme boli na Olympe, tak komare boli, na korfu neboli.
rrasty
19.01.09,10:11
Ja by som urcite poradila ostrov Lefkada v ionskom mori...prekrasne miesto..uz som tam bola 2 krat a zakazdym sa neviem vynadivat :) prekrasne mori a mili ludia.
alaya1
19.01.09,18:56
Ja by som urcite poradila ostrov Lefkada v ionskom mori...prekrasne miesto..uz som tam bola 2 krat a zakazdym sa neviem vynadivat :) prekrasne mori a mili ludia.
Ake je pobrezie? Piesok, kamene? A riasy su? Na Korfu bolo krasne, vsetko nadherne- sama zelen, ale more no...sama riasa, kameniste plaze, za pieskom sme chodili autom do ineho strediska.
fedorka15
19.01.09,19:47
Grécko je úžasné, len vrelo odporúčam. My sme boli 2x. Prvýkrát na svadobnej ceste na ostrove Thassos. Ten je úžasný. Krásny, pokojný ostrov, nepreplnený turistami, na pláži si každý našiel svoje miesto. Ľudia veľmi milí, ochotní, dohovorili ste sa v pohode po slovensky. Odporúčam skôr pre tých, ktorý hľadajú pokoj a nerušený oddych. Vyskúšali sme aj olympskú riviéru, Paralia, aj tam bolo super, omnoho rušnejšie ako na Thassose, ale zasa tam sme boli s priateľmi, takže vyhovovalo. Meteory môžem len vrele odporúčať, nezabudnuteľný zážitok. Výlet na Olymp nebol až taký zaujímavý ako to znie. V Paralii sme mali aj medúzy aj riasy, ale aj to sa dalo prežiť, pokiaľ nie ste nejaký extra nároční. Ak však môžem porovnať, na Thassose bolo omnoho krajšie more, ale vo všeobecnosti vraj na ostrovoch je vždy čistejšie a krajšie. Obidve dovolenky mali čosi do seba a na Grécko nedáme s manželom dopustiť, je to naša srdcovka :) Ale myslím si, že kamkoľvek do Grécka pôjdete, bude super, ak si to neznechutíte frflaním, že toto mohlo byť krajšie alebo tamto. Ako si zariadite, tak budete mať. Mne stačí pláž a more a super ľudia pri mne a je to super super dovolenka.
lavi
25.01.09,18:49
Vedeli by ste nam odporucit lokalitu, resp, aj hotel v Grecku? (najlepsie Rhodos, ale nie je podmienkou).

Chceli by sme asi komplet stravu, cize all inclusive, 4 alebo 5 hviezd. hotel,
s moznostou vyletov po okoli, nakolko lezat len 10 dni na plazi je pre nas dost nuda.

Vdaka:-)
alaya1
27.01.09,13:10
Vedeli by ste nam odporucit lokalitu, resp, aj hotel v Grecku? (najlepsie Rhodos, ale nie je podmienkou).

Chceli by sme asi komplet stravu, cize all inclusive, 4 alebo 5 hviezd. hotel,
s moznostou vyletov po okoli, nakolko lezat len 10 dni na plazi je pre nas dost nuda.

Vdaka:-)
No ja by som si v Grecku all nedavala, asi ani stravu vobec nie. Tam sa vystravujes sama a ovela lacnejsie, aj ked pojdes aj na ranajky do restiky, aj obed a vecera. Ja som bola v Gr.3 krat, ani raz sme nemali stravu, nakolko znami, sa na stravu stazovali. Iste zalezi od hotela a tak.
Ja odporucam ostrov Korfu. Bola som tam tohto roku- krasa. Tolko zelene na jednom ostrove, pozicali sme si auto a cely ostrov sme presli. Kupali sme sa kazdy den na inej plazi, spoznali ostrov, ale bez fakultativnych vyletov. Kupili sme si mapu ostrova a kazde rano sme vybrali miesto, kde sme boli cely den, niekedy sme stihli aj dve, tri miesta.
Inak rozmyslam, ze naco ti bude all, ked nechces vylezat cele dni na plazi pri hoteliku. My sme boli ubytovani v stredisku Acharavi, komplex Kamari, mozem len vrelo odporucit.Urcite by som nekupovala 5 hv.hotel v Gr. 3hviezd. je uplne v pohode, tie peniaze by som radsej minula tam, na poznavanie zaplatenie prenajmu auta, motorky, skutra a pod.
lavi
28.01.09,05:48
Dakujem za INFO,
no ja som v minulosti moc necestovala, takze si necham poradit.
Skor sme brazdili po Cechach a Slovensku.
alaya1
28.01.09,06:15
Dakujem za INFO,
no ja som v minulosti moc necestovala, takze si necham poradit.
Skor sme brazdili po Cechach a Slovensku.
tento ostrov ti velmi odporucam, nie je preplneny turistami ako Rodos, Zakyntos, more je teple, su aj piesocnate, aj kameniste plaze, len si vybrat. ceny ako u nas, takze v pohode, my sme si dopriali, co sme chceli. To ubytovanie bolo velmi dobre, aj velky bazen, klud, krasna udrziadana velka zajrada, cena bola cez cestovku celkom priazniova.
Naozaj, tento ostrov stoji zato vidiet.
enkami
31.01.09,21:54
Grécko pre letnú dovolenku je správna voľba. Naša rodina začala chodiť do Grécka od roku 1998. Navštívili sme grécku pevninu OR - Parália, Chalkidiki - poloostrov Sithónia - stredisko Metamorfosis - je to veľmi malé stredisko ale nám sa tu veľmi páčilo, boli sme tam zo Slovenska len mi, inak sa tam rekreovali domorodci - gréci a bolo to úžasné pozorovať ich kultúru a zvyky. Gréci sú veľmi priateľskí a kľudní. More bolo krásne čisté neznečistené. Čo sa týka ostrovov boli sme na Kréte, Thasosse, Kose, a 2 x na Korfu. Každý je niečim iný nám sa najviac páčilo na Korfu, vždy sme si požičali auto alebo motorku a prešli sme ich krížom krážom, skoro každý deň sme boli na inej pláži.Ak môžem odporučiť tak na Korfu je treba ísť na východné pobrežie - str. Agios - Georgios alebo stredisko Sidari. Tam sú pláže krásne pieskové a more je čisté aj s vlnami.
Tento rok sme sa s manželom rozhodli vzhľadom, že už ideme bez detí, že Grécko navštívime na vlastnú päsť bez cestovnej kancelárie. Rozhodli sme sa, že navštívme ostrov Ikária. Na tento ostrov žiadna slovenská a zdá sa mi, že ani česká cestovná kancelária zájazd neponúka. Od novembra máme zakúpené letenky do Ahtén, tam chceme pobudnúť jeden deň a potom trajektom z Píreusu na Ikáriu. Ubytovanie sme si zabezpečili cez internet to nie je problém a lístky na trajekt tiež. Dúfajme, že nám dovolenka vydarí. :)
alaya1
01.02.09,07:02
Grécko pre letnú dovolenku je správna voľba. Naša rodina začala chodiť do Grécka od roku 1998. Navštívili sme grécku pevninu OR - Parália, Chalkidiki - poloostrov Sithónia - stredisko Metamorfosis - je to veľmi malé stredisko ale nám sa tu veľmi páčilo, boli sme tam zo Slovenska len mi, inak sa tam rekreovali domorodci - gréci a bolo to úžasné pozorovať ich kultúru a zvyky. Gréci sú veľmi priateľskí a kľudní. More bolo krásne čisté neznečistené. Čo sa týka ostrovov boli sme na Kréte, Thasosse, Kose, a 2 x na Korfu. Každý je niečim iný nám sa najviac páčilo na Korfu, vždy sme si požičali auto alebo motorku a prešli sme ich krížom krážom, skoro každý deň sme boli na inej pláži.Ak môžem odporučiť tak na Korfu je treba ísť na východné pobrežie - str. Agios - Georgios alebo stredisko Sidari. Tam sú pláže krásne pieskové a more je čisté aj s vlnami.
Tento rok sme sa s manželom rozhodli vzhľadom, že už ideme bez detí, že Grécko navštívime na vlastnú päsť bez cestovnej kancelárie. Rozhodli sme sa, že navštívme ostrov Ikária. Na tento ostrov žiadna slovenská a zdá sa mi, že ani česká cestovná kancelária zájazd neponúka. Od novembra máme zakúpené letenky do Ahtén, tam chceme pobudnúť jeden deň a potom trajektom z Píreusu na Ikáriu. Ubytovanie sme si zabezpečili cez internet to nie je problém a lístky na trajekt tiež. Dúfajme, že nám dovolenka vydarí. :)
Chcem len poopravit, ze Sidari a Agios-georgios su na severozapade ostrova, nie na vychode. Vychod by som neodporucila, nakolko je velmi blizko Albansko a grecka pevnina, takze sa citite ako pri jazere.
Sidari ma krasnu prirodu, tie pieskovcove utvary pri plazi su nadherne.
More je vsak dost hlboko do mora po clenky, plavaju tam riasy a je velmi teple- idilka pre malicke deti, potom sa breh dost rychlo zvazuje,more sa stava dost studenym. Stredisko Sidari je rajom pre Anglicanov, takze ich je tam vela, preto aj ceny ubytovania, obchody a restavracie su o nieco drahsie, ako inde na ostrove.
Stredisko Agios- georgios,- su dve strediska s tym istym nazvom,na zapadnom pobrezi.
Ten na severozapade by som neodporucala, je tam sice nadherna plaz s cistym pieskom, ale more je velmi studene a od brehu je voda dost hlboka.
To druhe stredisko Agios georgios na juhozapade nepoznam, tak neviem posudit.
Vychod ostrova neodporucam, su tam kameniste plaze a spominana blizkost pevniny.
presso
06.02.09,18:56
ja by som doporučoval Korfu, je tam na pár km štvorcovýx všetko
dokonca sa možeš kupat v dvoch moriach, síce nie naraz ale inak super :-)
Jozef Mihál
06.02.09,19:06
V čase krízy si plánovať dovolenku v Grécku, no nehnevajte sa...
alaya1
07.02.09,07:49
V čase krízy si plánovať dovolenku v Grécku, no nehnevajte sa...
My sa nehnevame...:):):)
adriana 30
09.02.09,13:14
Ahojte, ja by som poradila Asprovaltu - Nea Vrasnu je to v Grécku v zálive Strimoniko. Sú tam nadherne dlhé pláže 17 km a tiež široké. Pozvoľný vstup do mora, je tam proste super, každý si nájde svoje .:)
220870
09.02.09,16:50
Záleží či ideš s rodinou a ako starými deťmi, či ruch, alebo kľud. Ja by som odporúčala mestečko Sarti na poloostrove Chalkidiki. Podľa mojej mienky vyhovuje mladým, starým, malé deti/zátoka s jemným pieskom a plytkým morom/mládež/discoclub/,obchody, kaviarne....
Ostrov Korfu, oblasť mestečko Sidari neodporúčam. Pre veľmi jemný piesok je more kalné a tým aj odpudzujúce na kúpanie. Bazény máme aj doma na Slovensku, idem za morom.
Ostatné časti ostrova sú vraj veľmi pekné s čistým morom.
Sarti to bola asi naša naj dovolenka.Môžem odporúčať aj ja.
220870
09.02.09,17:09
V mestečko Laganas by som ani ja nechcela bývať. Je tu príšerne hlučno a ani pláž sa mi nepáčila. Ľutujem korytnačky caretta-caretta, ktoré tam žijú a kladú vajíčka. Bola som ich tiež pozrieť v zátoke Laganas a bolo to úžasné. Tiež bol zážitok vidieť odlietať jedno lietadlo a prilietať druhé zároveň. V mestečku Laganas je totiž letisko a lietadlá majú povolený štart/odlet len cez deň, pretože v noci svetlami rušia korytnačky pri kladení vajíčok. Tak je to tam na letisku "husté".Tiež sme mali požičaný skúter na 3 dni a toto fakt odporúčam každému. Každý deň sme boli na inej pláži - niečo nádherné. Tiež odporúčam okružnú plavbu okolo ostrova Zakynthos - modré jaskyne, stroskotaná pašerátska loď na pláži Navagio (prístup na pláž len od mora). Fakt nádhera. Rada by som sa tam ešte vrátila už len zo zvedavosti ako to tam po 6 rokoch od mojej návštevy vyzerá.

Podľa týchto príspevkov určite rada navštívim na rok Sarti.
Doporučujem .v sarti bol nádherný nočný život.Ale pritom absolútny kľud a pohoda.To sa nedá vymyslieť , ani opísať.
220870
09.02.09,17:24
V čase krízy si plánovať dovolenku v Grécku, no nehnevajte sa...
Ja budem mať krízu keď nikam nepojdem.:mad:Krízu majú banky, nie more.
lenkka81
09.02.09,17:26
My už máme zajazd do Sarti objednaný tak dufam, ze som urobila dobre...stale dookola pozerám tie fotky, už aby bolo leto. Inak nejaké pikošky o Sarti by ma určite potešili...Ideme s Ck aeolus do apart. ANNa bol tam niekto resp. ide tam niekto??? sme mladá rodina s 6 ročným dieťaťom/anetka/
lavi
15.02.09,07:28
V čase krízy si plánovať dovolenku v Grécku, no nehnevajte sa...

no ked budes sediet doma, to urcite tuto krajinu zachrani:D
7lienka
15.02.09,08:11
Grécko je nádherné, všade.
My sme si zamilovali Rodos.
huascaran
15.02.09,08:31
Dovolenka v Grécku je to NAJ, čo našinec môže zažiť! Závisí od toho aký typ dovolenky a za aké peniaze. Ak chceš s ubytovaním, stravou, nočný život - odporúčam jednoznačne Sarti (Chalkidiki - stredný prst). No sú aj mladí a menej solventní - odporúčam stanovačku nadivoko - pomenovali sme to Kastri beach - policajti chodili kolo nás a pokiaľ človek nerobí bordel a správa sa ako človek, tak všetko v pohode. Nie je tam žiadny nočný život, dokonca ani žiadne ubytovacie kapacity. Ticho -pohoda. Na pláži je iba reštaurácia s lehátkami a príjemná hudba. Dokonca je tram aj free sprcha, 4km mestečko s Lidl obchodom.
Iná ponuka je Vouvorou - raj pre malé deti - bezpečná pláž s plytkou čistučkou a teplučkou vodou, okolo deti plavú malé rybičky. Tu je možné objednať (v júni aj priamo na mieste) ubytovanie v početných penziónoch. Okolie mi pripomínalo foto z Havajských destinácií. Mám aj iné typy - bol som s rodičmi na dovolenke autokaravánom - prešli sme toho dosť, miest v Grécku pre rôzne typy dovoleniek je pomerne najviac.
Zdeni
16.02.09,17:31
Ja už mám kúpený Kos - Summer Palace. Bol tam niekto? Dajte info.;)
Dúfam, že som vybrala dobre.:confused::) Ideme s CK Hydrotour, dúfam, že sa "vydaria". Ešte sme s nimi neboli. No musím si zaklopať, na CK sme mali zatiaľ vždy šťastie.:)
Maruška54
16.02.09,17:52
Ja mám objednaný Rhodos - Faliraki - hotel Matina. Poznáte to niekto?
Lianka
17.02.09,16:56
Ja mám objednaný Rhodos - Faliraki - hotel Matina. Poznáte to niekto?

Zhodou okolnosti som tam bola pred cca. 2 rokmi. :)
Maruška54
17.02.09,17:17
Zhodou okolnosti som tam bola pred cca. 2 rokmi. :)
Môžem sa spýtať na podrobnosti...alebo lepšie povedané na všetko... na čo sa mám nachystať a tak podobne.
kalinka
21.02.09,06:36
Huascaran, prosím ťa, kde je Vouvorou. Tento rok chcem ísť na dovolenku s 18 mes. dieťaťom a preto hľadám na odporúčanie nejaké dobré miestečko hlavne pre malú.
alaya1
21.02.09,10:18
Huascaran, prosím ťa, kde je Vouvorou. Tento rok chcem ísť na dovolenku s 18 mes. dieťaťom a preto hľadám na odporúčanie nejaké dobré miestečko hlavne pre malú.
Kalinka, ja ti naozaj odporucam ostrov Korfu. Idealne podmienky v stredisku Acharavi, ubytovanie Kamari. Ponukaju sl.cestovky.Je tam aj malicky bazenik pre malilinke deti, uplny klud a pokoj. Nadherne ubytko, aj majitelia su uzasni, urobia ti, co ti na ociach vidia. Mali tam Anglicania babatko, asi pol rocne, dobre ze ho na rukach ti majitelia nenosili.V neposlednom rade je tam ceska delegatka, ktora plynule hovori po grecky, kazdy den prisla, co nam ptrebalo vybavila, nosila jednym aj lieky z lekarne, nosila nam pohladnice do schranky, vybavovala prenajmy aut a pod. Uplny servis. velmi mila a ustretova.
Skus si poziet ponuku, naozaj vrelo odporucam. Ten ostrov a Acharavi, nie su preludnene turistami,ako napr. Zakyntos a Rodos, je tam pre male dietatko naozaj klud a uzasna klima.
kalinka
22.02.09,07:00
Ďakujem za tip. Prosím Ťa a prístup k moru a samotné more je fajn?
alaya1
22.02.09,13:19
Ďakujem za tip. Prosím Ťa a prístup k moru a samotné more je fajn?
K moru vedie chodnik, cca za 3 minuty sme boli pri nom. More je teple a ma pozvolny spad. Su v Acharavi plaze kameniste, miesane, i piesocnate.
No my sme si pozicali auto a chodili sme kazdy den na inu plaz ostrova. Automapu kupis na kazdom kroku, pozicovne je v norme.
Asi 10km od Acharavi je steedisko Sidari, tam je voda horuca siaha po clenok asi tak 20n do mora. No je tam velmi vela Anglicanov, ceny su tam vyssie ako v Acharavi.
Tak my sme tam boli asi 3krat sa kupat.
Neodporucam vychodne pobrezie ostrova- blizko pevnina, ako pri jazere.
Sever je v pohode.
nelkaf
27.02.09,20:44
Ponúkame ubytovanie na zelenom ostrove Thassos v Grécku, vzdialeny od pevniny 30 min trajektom, priamo pri plaži v meste Limenaria-druhé najväčšie mesto ostrova. Je to rušnejšie stredisko s tavernami, vodnými športmi, motokáry,diskoteky. Apartmán sa nachádza asi 500m od centra, smerom na ďalšie stredisko -Tripyti.V blízkosti stoji rybacia taverna a cca 100 m - dva hotely s plážovými reštauraciami.
Apartmán stojí sám v záhradke, má 4 postele, je vybaný kuchynkou, sociálnym zariadením.
Cena : 50 Euro / apartmán/noc – jún, september
60 Euro/apartmán/noc – júl, august
Tel.: 0903638852, 0534514288
key133
26.03.09,21:20
Ja som bol velmi spokojny na Rhodose (vacsi ruch, viac vyzitia), ale aj na Kalymnose (pokojnejsie a menej poznacene turizmom).
lavi
29.03.09,07:27
My mame vyhliadnuty na Rhodose tento hotel:
http://www.travel.sk/dovolenka/grecko/rhodos/lindos/iberostar-lindos-royal-09.html

chcela som sa opytat,ci sa tam daju robit vylety na nejake zaujimave miesta,lebo mna bavi lezat a opalovat sa tak 3 dni:-)) cize chcela by som aj nieco vidiet

este zvazujeme Kretu:
CRETAN VILLAGE 4*+ All incl.
odtial sa daist na Knossos, Santorini
vlcica07
08.04.09,12:05
ahojte
mne sa pacilo na lefkade, vassiliki....
ak to tu uz padlo, tak pardon, necitala som celu diskusiu....
no a co mam v plane je kefalonia, skopelos, karpathos, santorini neskor
vlcica07
08.04.09,12:08
inak google
wwwbodkareckobodkaname
JozefKE
17.05.09,11:21
Ahojte, chceli by sme isť v lete na dovolenku do Grécka ( Kréta, Zakynthos alebo iny ostrov), niečo vhodne aj pre rodiny s deťmi, vie mi niekto dať tip na nejaky dobrý hotel a cestovku? Zaujímal bi ma aj aquapark.
alaya1
17.05.09,13:06
odporucam KORFU- zeleny ostrov, vyborna klima, ubytovanie aj s bazenom, kludne prostredie, vynimocne prijemni majitelia, co vam splnia vsetko, co vam na ociach vidia, strava individualna, - ceny ako u nas.Ale majitelia vam uvaria coo chcete, pripravia ranajky, neoplati sa penzia, nakolko sa da prepozicat auto, vyhodne a precestovat cely ostrov- oplati sa vidiet, je to ostrov- les.
Ubyvovanie stredisko Acharavi, ubytovanie Kamari, cetovka CK fenicia, CK sunnytour.Osobne poradim tiez, bola som minulu sezonu.
Denisa
19.06.09,09:50
Má niekto skúsenosť s cestou do Grécka autom?
Žabinka
19.06.09,10:01
Toto sú moje postrehy z minuloročnej cesty:
http://www.porada.sk/810976-post20.html
Denisa
19.06.09,18:50
Dá sa ísť na blind? Myslím, nájsť ubytovanie priamo na mieste bez predošlej rezervácie?
220870
20.06.09,19:03
Dá sa ísť na blind? Myslím, nájsť ubytovanie priamo na mieste bez predošlej rezervácie?
To by zaujímalo aj mňa.Zháňam akékoľvek info ,ohľadne dovolenky v grécku .Plánujeme cestu osobnými autami od 18-teho Augusta. Ak máte nejaké kontakty na ubytovanie apartmány alebo skúsenosti s cestou bol by som vďačný.Dohovoríme sa Anglicky a Nemecky.
AMIELIA
22.06.09,03:50
Ahojte, my ideme tento rok cez cestovku, ale na buduci rok pojdeme autom. Napiste sem potom svoje potrehy z cesty. Je to zaujmave. Dufam, ze sa dostaneme na Korfu. Boli sme tam pred 2 rokmi a fantasticka dovolenka. Pozicali sme si skuter a prejazdili sme takme cely ostrov. Doporucujem si doma kupit sprievodcu po Korfu. Kazde rano sme si precitali par zaujmavosti o konkretnom mieste a potom sme sa to vydali hladat. Domaci nam poradil zopar peknych plazi.. No proste uzasna dovolenka.
alaya1
22.06.09,06:24
Ahojte, my ideme tento rok cez cestovku, ale na buduci rok pojdeme autom. Napiste sem potom svoje potrehy z cesty. Je to zaujmave. Dufam, ze sa dostaneme na Korfu. Boli sme tam pred 2 rokmi a fantasticka dovolenka. Pozicali sme si skuter a prejazdili sme takme cely ostrov. Doporucujem si doma kupit sprievodcu po Korfu. Kazde rano sme si precitali par zaujmavosti o konkretnom mieste a potom sme sa to vydali hladat. Domaci nam poradil zopar peknych plazi.. No proste uzasna dovolenka.
Ahoj, my sme oli minuly rok na Korfu, stredisko Acharavi, ubytko Kamari. Toto odporucam kazdemu, nadherny areal, udrziavany, vela travy, bazen, super majitelia, urobia co si zmyslis, my sme boli cela rodina, mali sme pozicane auto. Presli sme cely ostrov, ale najviac sa na pacilo vedla v Sidari, tam sme chodili najviac na plaz.Zelam klrasnu dovolenku. my toho roku len tu blizko Chorvatsko, ak sa zadari, lebo berieme aj psa.
AMIELIA
23.06.09,09:25
To Achavari ma celkom zaujalo. V Sidari sme sa boli pozriet, ale to bolo iba na otocku, takze vela sme z toho nemali. Chceli by sme ist niekde na sever alebo severo-zapad ostrova.
alaya1
23.06.09,11:42
To Achavari ma celkom zaujalo. V Sidari sme sa boli pozriet, ale to bolo iba na otocku, takze vela sme z toho nemali. Chceli by sme ist niekde na sever alebo severo-zapad ostrova.
Acharavi je presne v strede severu. zapadnejsie je Sidari, cca 10km, potom je tam Agios Georgios, no tam je pekna plaz, ale bola tam ladova voda a hned od brehu velka voda. V Acharavi je krasna promenada, potom hlavna ulica s obchodmi a restikamil chodili sme kazdy vecer vecerat do greek taverni, uzasna obsluha a krasne prostredie, strava vynikajuca v nasich cenach.
Ubytovanie Kamari, ponuka Ck fenicia, CK Sunnytour, mozem len odporucit,. V izbe je aj TV a DVDcko.Kazdy den upratuju, vymienaju rucniky asi kazdy druhy. je tam ceska delegatka, ktora tam uz dlho zije, vseetko, co si zmyslis, ti vybavi.Je tam komplet kuchynka, no ja som nevarila. Radsej sme sadli do auta a isli prec. Ak by si sa rozhodla, daj vediet, rada poradim, ktory obchod je lepsii, lacnejsi a pod.
AMIELIA
24.06.09,09:53
Acharavi je presne v strede severu. zapadnejsie je Sidari, cca 10km, potom je tam Agios Georgios, no tam je pekna plaz, ale bola tam ladova voda a hned od brehu velka voda. V Acharavi je krasna promenada, potom hlavna ulica s obchodmi a restikamil chodili sme kazdy vecer vecerat do greek taverni, uzasna obsluha a krasne prostredie, strava vynikajuca v nasich cenach.
Ubytovanie Kamari, ponuka Ck fenicia, CK Sunnytour, mozem len odporucit,. V izbe je aj TV a DVDcko.Kazdy den upratuju, vymienaju rucniky asi kazdy druhy. je tam ceska delegatka, ktora tam uz dlho zije, vseetko, co si zmyslis, ti vybavi.Je tam komplet kuchynka, no ja som nevarila. Radsej sme sadli do auta a isli prec. Ak by si sa rozhodla, daj vediet, rada poradim, ktory obchod je lepsii, lacnejsi a pod.

Máš nejaké fotky? Rada by som si to pozrela. Bohužiaľ, kvôli prefinancovaniu musíme ísť cez vybrané cestovky. Ale zaujalo ma, čo si písala. Oplatí sa ísť bez stravy?.. a kde sa dá dobre najesť?.. pláž, aká bola?.. Uvažujem nad Agios Georgios, ale spomenula si, že tam bola chladná voda.. Hĺbka vody by mi nevadila.. ale asi mám radšej, keď sa môžem zabávať na tých morských dunách. Chceme si prenajať skúter a pobehať sever ostrova. Chcela by som sa pozrieť, do necivilizovanej dedinky.. Niekde v horách sa nachádza...

Vieš odporučiť aj požičovňu?
alaya1
25.06.09,06:01
Neviem, ci aj ina cestovka ponuka acharavi, ja sa tam orientujem podla ubytka, kde sme boli. To kamari velmi odporucam.
My sme mali auto z jednej pozicovne hned na zaciatku letoviska- hlavnej ulice smerom od Sidari. je sice jedno, asi maju dost rovnmake ceny ide vsak o to, aby si v zmluve mala napisane, ze auto je poistene. Inak sa nedoplatis, ak by sa nieco stalo.
My sme mali bez stravy, ved naco by nam bola, ked sme chodili kazdy ked inde. Ranajky a tzv.obedy sme si sami robili, varenu veceru vonku v greek taverne, to najdes hned, je tam stena, v ktorej je vodopad. Ale je vela dobrych restik aj na plazovej promenade, kde mas vsetky jedalne listky vo viacerych jazykoch.
ja by som stravu neodporucala. V strede hlavnej ulice je velky supermarket, kupis tam lacno a maju uplne vsetko. ja som zo SR nic nebrala a urobila som dobre. Vodu treba kupovat vo flaskach, z vodovodu sme nepili, len ked som si varila kavu, caj, dala som ju 3krat prevriet a nic nam nebolo.
Plaz je rozna. je tam aj kamenista, miesana a pieskova, treba sa prejst po plazi, vstup do mora je strkovy a dalej je jemnucky piesok, dlho je mala voda a more nie je take cire ako tam, kde su len kamene. Piesok to predsa muti. Ale na plazi malo ludi, boli sme zaciatkom augusta, pokoj a pohoda.
ten agios georgios je velmi male, more ciste, no bolo velmi studene, ked uz ani moj muz nesiel dnu.Je to taka dedina, pristup k nej tazky. Ja odporucam Acharavi, Sidari. prijemnu dovolenku.
Peterkrk
09.07.09,06:51
odporucam KORFU- zeleny ostrov, vyborna klima, ubytovanie aj s bazenom, kludne prostredie, vynimocne prijemni majitelia, co vam splnia vsetko, co vam na ociach vidia, strava individualna, - ceny ako u nas.Ale majitelia vam uvaria coo chcete, pripravia ranajky, neoplati sa penzia, nakolko sa da prepozicat auto, vyhodne a precestovat cely ostrov- oplati sa vidiet, je to ostrov- les.
Ubyvovanie stredisko Acharavi, ubytovanie Kamari, cetovka CK fenicia, CK sunnytour.Osobne poradim tiez, bola som minulu sezonu.


Na Korfu v Kavose je veľký hluk, mnoho mladých Angičanov, ale ostrov je pekný...
andy5581
09.07.09,09:20
Ja by som sa chcela len informovať či v grécku alebo na nie´ktorom gréckom ostrove je nejaký vodný park alebo podobné atrakcie. Nikde sa to neuvádza. Ak áno poraďte kde. Ďakujem.
stonka
09.07.09,09:33
Ja by som sa chcela len informovať či v grécku alebo na nie´ktorom gréckom ostrove je nejaký vodný park alebo podobné atrakcie. Nikde sa to neuvádza. Ak áno poraďte kde. Ďakujem.
Na ostrove Rhodos v stredisku Faliraki je vodný park s množstvom tobogánov, bazénov, hydromasážou a inými atrakciami. Je vraj druhý najväčší v Európe.
ludmilla
09.07.09,09:35
stonka
09.07.09,09:42
Aj na Zakynthose je vodny park Water village, nedaleko hlavneho mesta ostrova. Aj podla ludmillinych odkazov, zrejme nie je na greckych ostrovoch o vodné parky nudza.:cool:
ludmilla
09.07.09,09:51
andy5581
09.07.09,09:52
Ďakujem pekne! Na Zakyntose sa tiež nájde niečo podobné?
andy5581
09.07.09,09:58
Ešte raz ďakujem. Nevšimla som si, že už ste odpovedali. Mňa odrádzalo grécko hlavne kvôli tomu, že som si myslela, že nie všade sú tam vodné parky, ale teraz mám iný názor. Po robote idem do CK, dúfam, že tam bude nejaké last minute.:)
stonka
09.07.09,09:58
alaya1
09.07.09,12:19
Na Korfu v Kavose je veľký hluk, mnoho mladých Angičanov, ale ostrov je pekný...
Bola som na severe - Acharavi, tam Anglicanov nebolo vela. Kavos je ich domenov, to som si zistila, skor, ako sme tam isli, aj ceny su tam vyssie, ako inde.
Klingónka
09.07.09,16:37
A sú na tom kavose nejaké dobré diskotéky ?
ivanka gertka
10.07.09,06:53
Ja som bola na Korfu v roku 2007 v meste Benitses a velmi sa mi páčilo. Požičali sme si skútra a prejazdili sme celú ostrov. Je tam toho vela čo pozerať. Odporúčam ako dovolenku KORFU.
Taktiež sme navštívili mesto kavos ktoré je preplnené angličanov, diskoték, barov... Stalo sa nám že sme o deviatej ráno prekračovali opitých ludí ležiacich na pláži, rozbité flaše po zemi, prezervatívy... kavos je mesto plné života a myslím, že hlavne pre mladých, ktorý hladajú zábavu.
Peterkrk
10.07.09,11:29
Zdravím, vlani sme boli na Olympic Beach pri Paralii a tam organizovali nejaký celodenný výlet do Aquaparku, no neviem ako sa volal...
Sabina83
21.06.10,11:58
Ahojte poradaci,

chystame sa tento rok na dovolenku do Grecka. Zopar rockov dozadu som bola na Krete a bolo velmi dobre. Tento rok planujeme Rodos, alebo Zakyntos, pripadne iny ostrov.
Viete mi poradit nejaky hotel, ci apartman, kde ste sa citili dobre? A s akou cestovkou ste sli?
Dovolenkovat budeme vo dvojici, vyhovovalo by nam aj rusnejsie miesto, kde sa da ist vecer medzi ludi.

Dakujem!!! :)
Macka
23.06.10,06:24
Ahojte poradaci,

chystame sa tento rok na dovolenku do Grecka. Zopar rockov dozadu som bola na Krete a bolo velmi dobre. Tento rok planujeme Rodos, alebo Zakyntos, pripadne iny ostrov.
Viete mi poradit nejaky hotel, ci apartman, kde ste sa citili dobre? A s akou cestovkou ste sli?
Dovolenkovat budeme vo dvojici, vyhovovalo by nam aj rusnejsie miesto, kde sa da ist vecer medzi ludi.

Dakujem!!! :)

Ahoj, my sme v roku 2005 boli na Zakyntose cez Aeolus tu:
http://www.aeolus.sk/grecko/zakynthos/tsilivi/panagiotis-ii/dovolenka-49871.html

naprostá spokojnosť. Blízko centra / ale klud/, more krásne asi 300m, výborný majiteľ, ktorý sa stále staral o čistotu bazéna a okolia, krásne mestečko Tsilivi.Doporučujem požičať auto aspoň na 3 dni.My sme si požičali v požičovni presne oproti apartmánu cez ulicu. Boli sme ubytovaní v apartmáne pre 4 osoby ,ale boli tu aj štúdiá pre 2 osoby. Cestovku a sprievodkyňu sme ani nepotrebovali. určite sa neubytovať v hlavnom meste.Samý angličan, hluk ,diskotéky a pláž nič moc. Inde krásne.
Peknú dovolenku.
alaya1
23.06.10,06:47
Ahojte poradaci,

chystame sa tento rok na dovolenku do Grecka. Zopar rockov dozadu som bola na Krete a bolo velmi dobre. Tento rok planujeme Rodos, alebo Zakyntos, pripadne iny ostrov.
Viete mi poradit nejaky hotel, ci apartman, kde ste sa citili dobre? A s akou cestovkou ste sli?
Dovolenkovat budeme vo dvojici, vyhovovalo by nam aj rusnejsie miesto, kde sa da ist vecer medzi ludi.

Dakujem!!! :)
Pred dvoma rokmi sme boli na korfu- Acharavi. Ap.dom Kamari. Super uzasne. Ubytovanie typicke- grecke, kazdy den upratovali, bazen cistucky, Anglicanov v ap.dome malo, mesto vacsie, v noci aj diskoteky, taverny, no v ap. dome klud. My sme mali cely pobyt pozicane auto, tak sme presli cely ostrov.

Bola som aj na Olym.riviere, Paralia a Leptokaria. Strasne vela ludi, v mori same meduzy. Inak tiez spokojnost. Ja Grecko proste milujem.
arizona
23.06.10,07:21
Upozornenie pre tých, čo sa chystajú do Grécka v danom termíne :


Ministerstvo zahraničných vecí SR informuje občanov SR cestujúcich do
Grécka, že v GR začala nová vlna štrajkov. Najväčšie grécke odborové
združenia - Únia odborových zväzov štátnych zamestnancov (ADEDY) a
Generálna konfederácia gréckych pracujúcich (GSEE) oznámili na utorok 29.
júna 2010 generálny štrajk v Grécku v trvaní 24 hodín, ako vyjadrenie
nesúhlasu s prístupom vlády k riešeniu súčasnej ekonomickej situácie GR. V
daný deň je možné očakávať obmedzenia v činnosti všetkých verejných
inštitúcií, mestskej hromadnej dopravy, metra, medzimestskej, autobusovej a
vlakovej dopravy v rámci krajiny. Generálny štrajk pravdepodobne naruší aj
plynulosť medzinárodnej leteckej, autobusovej, vlakovej, lodnej a
kamiónovej dopravy z/do GR. Počas generálnych štrajkov v GR sa často
uzatvára letisko a všetky lety vrátane medzinárodných môžu byť zrušené.
Železničná doprava: Helénska železničná spoločnosť (OSE) ohlásila
prerušenie plynulosti premávky vlakov v troch dvojhodinových intervaloch od
23.6. – 24.6.2010 (7,00 hod. – 9,00 hod., 15,00 hod. – 17,00 hod., 22,00
hod. - 24,00 hod.). V uvedených termínoch nebude premávať vnútroštátna
vlaková doprava, zrýchlené vlaky v Attike (Atény) a metro v Aténach smerom
na letisko. Od 29.6.2010 do 30.6.2010 bude prerušená premávka vlakov úplne
na 48 hodín.
Lodná doprava: Na základe vyhlásení 3 gréckych námorných odborových zväzov
(zväz mechanikov odborného námorníctva, zväz mechanikov námorníctva, zväz
dôchodcov námorníctva) nebudú môcť od polnoci 22.6.2010 do polnoci
23.6.2010 vyplávať lode z prístavu Pireus na protest okrem iného aj za
zachovanie kabotáže v gréckych vodách. (Pozn: Kabotáž sa v gréckych vodách
uplatňuje tým, že iné ako grécke lodné spoločnosti v oblasti turizmu
(výletné lode) nemajú právo zakotviť v gréckych prístavoch a vyložiť
pasažierov).
Právne služby: V termíne od stredy 23.6.2010 do 7.7.2010 ohlásilo Združenie
právnikov v GR (Bar Association) 24-hod. štrajk právnikov na protest proti
dopadu daňových reforiem na ich členov.
Zhromaždenia: Zatiaľ ohlásené protestné zhromaždenia sú na dnes 23.6.2010
na 11,00 hod. v Pireu, a na 19,00 hod. na námestí Omonia v centre Atén.

Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR
Telefón: 00421-2 / 5978 3981
Fax: 00421-2 / 5978 3999 (3989)
E-mail: tlac@mzv.sk
pivko
23.06.10,15:45
Upozornenie pre tých, čo sa chystajú do Grécka v danom termíne :


Ministerstvo zahraničných vecí SR informuje občanov SR cestujúcich do
Grécka, že v GR začala nová vlna štrajkov. Najväčšie grécke odborové
združenia - Únia odborových zväzov štátnych zamestnancov (ADEDY) a
Generálna konfederácia gréckych pracujúcich (GSEE) oznámili na utorok 29.
júna 2010 generálny štrajk v Grécku v trvaní 24 hodín, ako vyjadrenie
nesúhlasu s prístupom vlády k riešeniu súčasnej ekonomickej situácie GR. V
daný deň je možné očakávať obmedzenia v činnosti všetkých verejných
inštitúcií, mestskej hromadnej dopravy, metra, medzimestskej, autobusovej a
vlakovej dopravy v rámci krajiny. Generálny štrajk pravdepodobne naruší aj
plynulosť medzinárodnej leteckej, autobusovej, vlakovej, lodnej a
kamiónovej dopravy z/do GR. Počas generálnych štrajkov v GR sa často
uzatvára letisko a všetky lety vrátane medzinárodných môžu byť zrušené.
Železničná doprava: Helénska železničná spoločnosť (OSE) ohlásila
prerušenie plynulosti premávky vlakov v troch dvojhodinových intervaloch od
23.6. – 24.6.2010 (7,00 hod. – 9,00 hod., 15,00 hod. – 17,00 hod., 22,00
hod. - 24,00 hod.). V uvedených termínoch nebude premávať vnútroštátna
vlaková doprava, zrýchlené vlaky v Attike (Atény) a metro v Aténach smerom
na letisko. Od 29.6.2010 do 30.6.2010 bude prerušená premávka vlakov úplne
na 48 hodín.
Lodná doprava: Na základe vyhlásení 3 gréckych námorných odborových zväzov
(zväz mechanikov odborného námorníctva, zväz mechanikov námorníctva, zväz
dôchodcov námorníctva) nebudú môcť od polnoci 22.6.2010 do polnoci
23.6.2010 vyplávať lode z prístavu Pireus na protest okrem iného aj za
zachovanie kabotáže v gréckych vodách. (Pozn: Kabotáž sa v gréckych vodách
uplatňuje tým, že iné ako grécke lodné spoločnosti v oblasti turizmu
(výletné lode) nemajú právo zakotviť v gréckych prístavoch a vyložiť
pasažierov).
Právne služby: V termíne od stredy 23.6.2010 do 7.7.2010 ohlásilo Združenie
právnikov v GR (Bar Association) 24-hod. štrajk právnikov na protest proti
dopadu daňových reforiem na ich členov.
Zhromaždenia: Zatiaľ ohlásené protestné zhromaždenia sú na dnes 23.6.2010
na 11,00 hod. v Pireu, a na 19,00 hod. na námestí Omonia v centre Atén.

Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR
Telefón: 00421-2 / 5978 3981
Fax: 00421-2 / 5978 3999 (3989)
E-mail: tlac@mzv.sk
Včera som sa vrátil z RODOSU. Gréci možu štrajkovať koľko len chcú veď z nich ani jeden nerobí:DJe to banda lenivá ,ktorú ešte podporuje EU.Mali ich nechať zbankrotovať.V celom hoteli bolo asi 5 Grékov zamestnancov a ďalších 50 brigádnici a tak isto aj v obchodoch baroch a reštauráciach samí Česi a Slováci. A to nehovorím ako vykorisťujú brigádnikov , chlapec Čech tam zarobí 350-400 EUR na mesiac, robí 7 dní v týždni/pol dňa volno/ od 8am do 10pm a jesť može to čo sa zvýši zo stravy ubytovaných/nie zbytky z tanierov/ ubytovanie bez klímy a bolo 40C v tieni.
JE TO BANDA LENIVÁ:mad::mad::mad:
alaya1
23.06.10,18:24
Včera som sa vrátil z RODOSU. Gréci možu štrajkovať koľko len chcú veď z nich ani jeden nerobí:DJe to banda lenivá ,ktorú ešte podporuje EU.Mali ich nechať zbankrotovať.V celom hoteli bolo asi 5 Grékov zamestnancov a ďalších 50 brigádnici a tak isto aj v obchodoch baroch a reštauráciach samí Česi a Slováci. A to nehovorím ako vykorisťujú brigádnikov , chlapec Čech tam zarobí 350-400 EUR na mesiac, robí 7 dní v týždni/pol dňa volno/ od 8am do 10pm a jesť može to čo sa zvýši zo stravy ubytovaných/nie zbytky z tanierov/ ubytovanie bez klímy a bolo 40C v tieni.
JE TO BANDA LENIVÁ:mad::mad::mad:
nemal si byt nahodov v Chorvatsku na mesiac?
Beulka
23.06.10,18:45
Že by Pivko stíhal na viacerých frontoch ?
Ja som sa vrátila v pondelok zo Santorini. V našom hoteli pracovali ako upratovačky 2 Albánky a 1 Ruska. V plážovom bare makal Rumun. Slovákov a Čechov som tam stretla len ako turistov. Bolo by zaujímavé sledovať, ako by prebiehal štrajk na tomto ostrove. Asi by žiadny nebol, pretože všetci chcú zarobiť.
Ináč - prekrásna lokalita, odporúčam.
pivko
23.06.10,19:07
nemal si byt nahodov v Chorvatsku na mesiac?
Už totu bolo písane že som nešiel koli zatvorenym hraničným prechodom do Maďarska.Tak že som to vyriešil Last Minute na Rodos:D Ale v Tučepoch by bolo určite lepšie;)
rickman
24.06.10,04:16
Ale v Tučepoch by bolo určite lepšie;)

To tazko :---
pivko
24.06.10,04:30
To tazko :---
To ako že prečo Ťažko:eek: Si tam vobec bol? Mňa nebaví sa prejedať v 4* hoteli ALLinclusive a pariť sa v 45c horúčave ,ake som tam vymakol teraz.Pojdem si do Makarskej;) ubytujem sa v luxus apartmáne;)som ranné vtáča tak že si ráno zájdem vychutnať atmosféru na miestny trh;)popri tom ochutnám 2-3 travarice , nakúpim si čerstvú zeleninku ,u pekara super chlieb a burek.Večer sadnem do auta skočím si na planinu dať pecu/ ak vobec vieš čo to je/ dobré vínko no proste fantázia;)
rickman
24.06.10,06:15
To ako že prečo Ťažko:eek: Si tam vobec bol? Mňa nebaví sa prejedať v 4* hoteli ALLinclusive a pariť sa v 45c horúčave ,ake som tam vymakol teraz.Pojdem si do Makarskej;) ubytujem sa v luxus apartmáne;)som ranné vtáča tak že si ráno zájdem vychutnať atmosféru na miestny trh;)popri tom ochutnám 2-3 travarice , nakúpim si čerstvú zeleninku ,u pekara super chlieb a burek.Večer sadnem do auta skočím si na planinu dať pecu/ ak vobec vieš čo to je/ dobré vínko no proste fantázia;)

Bol som.. Preco tazko? Kazdy mame svoju preferenciu, ja som vyjadril svoju co sa tyka krajiny :---. Hotel nie je dobra volba pre takyto typ dovolenky (k tomu rodosu).
pivko
24.06.10,10:33
Bol som.. Preco tazko? Kazdy mame svoju preferenciu, ja som vyjadril svoju co sa tyka krajiny :---. Hotel nie je dobra volba pre takyto typ dovolenky (k tomu rodosu).
mimotemyJáj prepáč ty chodíš na Rodos stanovať:---:D ,alebo že by pod širák:confused:
Denisa
20.07.10,06:42
Boli ste niekto teraz v Grécku na Olympskej? Aké sú ceny, koľko turistov? Mali ste niekto odvahu ísť aj do Athén? Ako to tam funguje? Dajte nejaké info... Ďakujem
kačenka
20.07.10,10:31
Boli ste niekto teraz v Grécku na Olympskej? Aké sú ceny, koľko turistov? Mali ste niekto odvahu ísť aj do Athén? Ako to tam funguje? Dajte nejaké info... Ďakujem


V prvom rade mať GPS, potom dobrú podrobnú mapu, podľa ktorej si nájdeš miesto, ktoré bude pre teba pevným bodom. Pre nás to bolo parkovisko na okraji Aten, odkiaľ ide potom metro do centra. My sme boli na parkovisku pri letisku a odtiaľ je super spojenie do centra. Tam sa už rozhodneš podľa seba čo tam chceš vidieť napr. AKROPOLA a i. Len pozor na obedné siesty, niektoré pamiatky sú cez obed zatvorené, ale Akropola funguje celý deň. Je to krásne mesto, ale je tam strašne teplo, hoci je to pri mori. Bola som tam pred 2 rokmi a stále rada spomínam.
slabikar
26.07.10,16:52
Záleží či ideš s rodinou a ako starými deťmi, či ruch, alebo kľud. Ja by som odporúčala mestečko Sarti na poloostrove Chalkidiki. Podľa mojej mienky vyhovuje mladým, starým, malé deti/zátoka s jemným pieskom a plytkým morom/mládež/discoclub/,obchody, kaviarne....
Ostrov Korfu, oblasť mestečko Sidari neodporúčam. Pre veľmi jemný piesok je more kalné a tým aj odpudzujúce na kúpanie. Bazény máme aj doma na Slovensku, idem za morom.
Ostatné časti ostrova sú vraj veľmi pekné s čistým morom.
cez aku cestovku ste boli na Sarti?
slabikar
26.07.10,16:53
Grécke more /Egejko/to je niečo iné ako ostatné, čistota, farby, je to nádhera. Boli sme rodina 4x na Chalkidikách -Possidi, Polychrono, 2x Sarti, obišli sme aj iné letoviská, ale najlepšie nám bolo v Sarti. Je tam viac druhov piesku, dokonca aj čierny s takými trblietačkami. Veľmi sa nám páčili rána, východy slnka, prázne pláže, rybári, natáčali sme a kúpali sa v pozlátenom mori. Keď je také krásne more a počasie, po ničom inom sme netúžili. Všetko tam dostať, obchodníci súzlatí, vedia i niečo po slov., jedálne lístky sú často i v slovenčine, požičovne moto,auto... robí tam dosť Slovákov cez sezónu. Keď je horúce zo 40 stupňov, pri mori to necítiť, ale prejdeš od mora zo 50m a nedajbože niekde do mesta, tak je horúco . Teda do Sarti by som šiel znova, ale autom, keď som sám šofér, je to dosť náročné, autobus padol zo zdravotných dovodov syna a lietadlo-? radšej viackrát autom?

cez aku cestovku ste boli na Sarti?
luja5
05.12.12,11:28
Pekný deň,
nájde sa niekto, kto bol na dovolenke v hoteli Mitsis Blue Domes Resort & Spa na ostrove Kos a mohol by mi poskytnúť informácie na základe svojich osobných skúseností? Ak by sa niekto našiel, napísala by som, čo ma zaujíma.
Ďakujem.
luja5
12.12.12,08:50
Pekný deň,
nájde sa niekto, kto bol na dovolenke v hoteli Mitsis Blue Domes Resort & Spa na ostrove Kos a mohol by mi poskytnúť informácie na základe svojich osobných skúseností? Ak by sa niekto našiel, napísala by som, čo ma zaujíma.
Ďakujem.
Posúvam svoju otázku, ak náhodou niekto v tomto hoteli bol a nepostrehol môj príspevok:).
Informácie by boli pre mňa vítané do Vianoc, prípadne aj tesne po Vianociach:) (možnosť využitia FM do konca roka).
laurin
12.12.12,11:19
Sice som tam nebol, ale tripadvisor ho dost chvali a tento portal ma este nesklamal co sa tyka hodnoteni hotelov/restauracii.