Majula
21.03.05,19:10
Ak živnostník podavá daňové priznanie za 3 mesiace, má nárok na daňový bonus ak mu nebol vyplatený. A čo v prípade ak je základ dane nulový? Má nárok požiadať o 4800,- daňový úrad?
Zombor
21.03.05,20:11
§33 ods.1 zakona o daniach z prijmov si kukni.

Inak neuvadzas co robil zvysnych 8 mesiacov. Narok na danovy bonus ma len v pripade ak dosiahol prijmy minimalne vo vyske 6 nasobku minimalnej mzdy zo zavislej cinnosti alebo dosiahol zo zivnosti prijmy v minimalnej vyske 6 nasobku minimalnej mzdy a sucane vykazal zaklad dane. Cize ak ma nulovy zaklad dane nema narok na danovy bonus za predpokladu ze nemal prijmy zo zavislej cinnosti. Prijmy z §5 a §6 sa na ucely danoveho bonusu nemozu scitavat.
Naile
22.03.05,07:33
Príjmy podľa § 5 a § 6 ZDP na účely daňového bonusu sa môžu sčítavať podľa § 33 odsek 8.
Bea Š.
23.03.05,08:12
A čo v prípade keď sa dieťa narodilo v auguste min. roku. Koľko si môže SZČO odrátať daňový bonus ? Ak rátam dobre tak 2000,- za rok 2004 ???
Naile
23.03.05,08:18
Ano, za 5 mesiacov 400 krát 5 = 2 000 Sk. DB patrí rodičovi už v tom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo.
Zombor
23.03.05,20:12
"Daňový bonus si môže uplatniť aj daňovník, ktorý v zdaňovacom období nedosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy,123) ak v tomto zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6."

To je §33 ods.8. Prave tento ti nepriamo NEDOVOLUJE scitat prijmy podla §5 a §6. Cize ak nedosiahol prijmy v alikvotnej casti podla mesiacov vo vyske 6nasobku minimalnej mzdy z §5 alebo z §6, tak si danovy bonus uplatnit nemoze.
Naile
24.03.05,08:59
Trvam na tom, že je možné cčítať príjmy podľa § 5 a § 6 na účely DB. Buď jedné alebo druhé príjmy za cely rok, len aby úhrnné boli aspoň vo výške 1/2 min. mzdy za cely rok.
heluška
24.03.05,10:02
Nie nemôžu sa sčítať, boli sme na to upozornení aj na školení.Buď má 1/2 min mzdy za celý rok podľa §5,alebo keď nemá tieto a chce uplatniť DB musí mať podľa §6 aspoň 1/2 min.mzdy ročnej.
Naile
24.03.05,11:08
I am sorry, mám pravdu ohľadne sčítavaniapríjmov podľa §5 a § 6 pre účely daňového bonusu. Kto neverí, nech prečíta Poučenie k vyplneniu DP typ B bod 5.1; 5.2 a 5.3.
heluška
24.03.05,13:18
Tak treba čítať pozorne,veď aj tam sa jasne píše že keď sú zo závislej činnosti nižšie ako 6 násobok minima,tak musia byť podľa §6 aspoň vo výške 6 násobku minima a vtedy má nárok na DB.
luba3
25.03.05,06:38
Ako vyrobiť zo straty zisk u platcu DPH,korý chce vyplatiť daň.bonus na 2 deti?Asi len prenájom Nb neplatcovi DPH?
Zombor
26.03.05,16:19
Bud poskytnutim plnenia oslobodeneho od DPH alebo vyradenim vadavkov ktore nepodliehali DPH alebo prerusenim odpisovania dlhodobeho majetku. To ma tak narychlo napada.
saglucka
28.03.05,08:56
Chcem sa spýtať ak má HV 1022 má nárok na vrátenie daň. bonusu??? Do akého veku dieťaťa si môže uplatňovať tento bonus???
Zombor
29.03.05,15:34
Ahoj saglucka.

Podstatny je zaklad dane. Ak jeho vysledok hospodarenia "HV" je rozdiel zdanovanych prijmov a danovych vydavkov tak vykazal ZD. Ak je ZD 1 Sk uz je vykazany. Dalsou podmienkou je mat prijmy podla §5 alebo §6 vyssie ako 6-nasobok zivotneho minima.

Na danovy bonus ma narok za dieta vlastne, osvojene atd. ktore este neukoncilo povinnu skolsku dochodzku alebo ak ju ukoncilo tak sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom, alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz najdlhsie do dovrsenia 25 rokov veku.

Zjednodusene ak ma danovnik narok na pridavok na dieta, ma narok aj na danovy bonus.
kika67
30.03.05,12:46
Ak zivnostnik splnil podmienky a vysiel narok na dan.bonus v riadku 90, poziada si o vyplatenie v 14.oddiele DP-uvedie svoj ucet, ale ked bude vyplnat potvrdenie o podani DP tak tam uz len uvedie, ze zaklad dane napr.2 tis. Sk, dan na uhradu 0,-Sk. Pre seba uz nevypisuje ziadny doklad potvrdenie o ziadosti na danovy bonus? to ma v kopii dan.priznania.
A pocet priloh v riadku 107 mame uviest kolko listov tak prikladame?Napr.my davame rod.list+cestne prehlasenie+potvrdenie o pobyte +to mam scitat aj s vykazmi oPV a majet.a zavazkoch?napr. v tomto pripade 5 priloh?Dakujem.
via
30.03.05,14:22
ja som prikladala len rodny list ... + vykazy .. takze 3 prilohy