Peta13
06.03.08,07:47
Kúpili sme saunu a solárium. Neviem do akej odpisovej skupiny to mám zaradiť.
Poradí mi niekto? Ďakujem.
andrej_rv
06.03.08,08:07
Kúpili sme saunu a solárium. Neviem do akej odpisovej skupiny to mám zaradiť.
Poradí mi niekto? Ďakujem.
Ak pod "saunou" myslíš ohrievacie teleso do sauny, to by malo patriť do KP 29.71.26 Elektrické prístroje na vykurovanie miestností, dlážok a pod.
Z: Elektrické radiátory akumulačné, konvenčné, ventilátory tepla atď.
Položka 2-38 prílohy ZoDP, 2.OS
Soláriá sú zaradené do KP 33.10.12 Elektrodiagnostické prístroje a ultrafialové alebo infračervené žiariče používané v medicíne (prístroje pracujúce na základe magnetickej rezonancie)
Z: Elektrokardiografy, elektroencefalografy, audiometre, observačné, katetrizačné, echografické zariadenia pre nukleárnu magnetickú rezonanciu atď., monitory pre nepretržité sledovanie pacientov, zariadenia využívajúce ultrafialové alebo infračervené žiarenie, soláriá

Položka 2-45 prílohy ZoDP, 2.OS
Olice
06.03.08,08:21
Kúpili sme saunu a solárium. Neviem do akej odpisovej skupiny to mám zaradiť.
Poradí mi niekto? Ďakujem.
Solárium - odpisová skupina 2

33.10.12 Elektrodiagnostické prístroje a ultrafialové alebo infračervené žiariče používané v medicíne (prístroje pracujúce na základe magnetickej rezonancie)

Z: Elektrokardiografy, elektroencefalografy, audiometre, observačné, katetrizačné, echografické zariadenia pre nukleárnu magnetickú rezonanciu atď., monitory pre nepretržité sledovanie pacientov, zariadenia využívajúce ultrafialové alebo infračervené žiarenie, soláriá
TZ: Dialyzačné zariadenia a mimotelový krvný obeh


K saune sa neviem presne vyjadriť. Ak by sa to dalo zaradiť medzi zdravotnícku techniku, tak mám presnejšiu špecifikáciu číselníka KP pre takúto techniku.
Je tu uvedené: 33.10.15.04 prístroje svetlo-, teplo-, vodoliečebné
Čiže bola by to tiež odpisová skupina 2, ale nie som si istá.
Možno sa ozve niekto, kto má so zaradením sauny konkrétne skúsenosti
Olice
06.03.08,08:24
mimotemyandrej_rv, prepáč, neopisovala som, len som si nevšimla, že si už odpovedal :)