borob
06.03.08,07:58
Prosim o pomoc. hladam predajcu plastových dverí do domu asi 120ročneho.
Mame tam take dvojdvere že na každej strane zarubne su dvere teda jedny sa otvaraju na dvor a druhé dnu. Vonkajšie su plné a vnutorné presklene.
Potrebujem vstupné dvere prave vonkajšie s čirim sklom akoby oknom. Širka tak cca90 až 100 aj použite by vyhovovali.
moc krat dakujem
josiph68
19.03.08,18:36
do pôvodnej zárubne je veľmi ťažké dopasovať nové dvere,stolári sa tomu vyhýbajú,len s novou zárubňou,a plastové si myslím,že to bude podobný problém.ja by som odporúčal v tomto prípade renováciu,cenovo sa to dá porovnať s novými,viem to,pretože to sám robím,ale sám seba ti nemôžem.....v google zadaj renovácie dverí.rozhodni,len či fóliovaním,alebo striekaním.
Martasch
20.03.08,06:34
... k vchodovým dverám - nové drevené europrofily aj plastové profily "nezapadnú" do pôvodnej zárubne, takže asi výrobcu nenájdeš. josiph68 ti dobre poradil.
ludo_centrum
22.03.08,08:10
Osobne mám výhradu voči plastovým dverám i oknám. Zvlášť ak sa jedná o ich implementáciu do starých budov atď... Následne to vyzerá ako obyčajný gýč v porovnaní so štýlom stavby. Ale to je tiež otázka gusta, takže nič v zlom. Ja by som osobne v žiadnom prípade nedával plast.
Skús radšej obnoviť tie pôvodné drevené, prípadne si vyrob nové presne podľa vzoru pôvodných. Cenovo to možno bude porovnateľné s novými, ale drevo je drevo.
VladoaKatka
22.03.08,11:44
Prosim o pomoc. hladam predajcu plastových dverí do domu asi 120ročneho.
Mame tam take dvojdvere že na každej strane zarubne su dvere teda jedny sa otvaraju na dvor a druhé dnu. Vonkajšie su plné a vnutorné presklene.
Potrebujem vstupné dvere prave vonkajšie s čirim sklom akoby oknom. Širka tak cca90 až 100 aj použite by vyhovovali.
moc krat dakujem

Každý šikovný stolár vie zrenovovať staré dvere. Len moc sa im do takýchto prác nechce. Tiež by som do 120 ročného domu doporučila radšej tie pôvodné zrenovovať alebo navlas rovnaké dať vyrobiť. Na Orave alebo aj v Polsku nájdeš súkromníka, ktorý bude ochotný to spraviť. Bude to iné ako plast, aj keď plastové okná a dvere na novostavbe dávam do popredia pred drevenými.
remar.pu
25.03.08,08:13
zaoberáme sa predajom a montážou okien a dverí a preto viem že to nebude také jednoduché,zvlášť ak je dom starý.ale určite sa to dá,len musíte zistiť v akom stave je murovka okolo zárubne