remenka
06.03.08,09:03
Ahojte poraďáci,
stretli ste sa už s klientom, ktorý nemal chronologicky číslované faktúry?
Mám prípad 1/2007, 3/2007, a tak? Mám si tam dať svoje čísla, keď robím zoznam vydaných faktúr, lebo účtujem paušálnymi výdavkami. Poraďte. Je to robotník a faktúry im vystavuje firma pre ktorú robia a nechce to prepísať. Čo s tým??
remenka
06.03.08,08:36
Prosím poraďte!!!!!!!!!!!!
remenka
06.03.08,08:51
Asi som mala dať iný názov, keď sa nikto do toho ani nepozrie!!!
bendži
06.03.08,08:53
neviem ti celkom poradiť, či chýbajúce čísla faktúr sú ok, ale zoznam vydaných faktúr by som robila podľa čísiel faktúr, ktoré na nich skutočne figurujú...
evina
06.03.08,08:55
Ahojte poraďáci,
stretli ste sa už s klientom, ktorý nemal chronologicky číslované faktúry?
Mám prípad 1/2007, 3/2007, a tak? Mám si tam dať svoje čísla, keď robím zoznam vydaných faktúr, lebo účtujem paušálnymi výdavkami. Poraďte. Je to robotník a faktúry im vystavuje firma pre ktorú robia a nechce to prepísať. Čo s tým??
Áno môžeš to napraviť svojimi evidenčnými číslami /bude tam uvedené aj jeho číslo faktúry-teda dve kolonky/. Daňovník sa však nevyhýba riziku, že DÚ môže mať podozrenie, že nepriznal všetky faktúry /príjmy/ a dodaní... Keď on nemá záujem prepísať, nemáš na výber, ale upozorni ho na to....
Dana K.
06.03.08,08:57
Ja keď som začínala s účtovníctvom, tak sa nám to vo firme tiež stalo a skúsenejšia účtovníčka mi poradila priložiť tam čestné prehlásenie, že faktúra s takýmto číslom nebola vystavená. Ale keď je tých chýbajúcich faktúr viac, tak neviem, či to pomôže.
Ak už tie faktúry sú zaúčtované v inej firme, tak pánovi verím, že to nechce prepisovať, lebo by si to museli opravovať aj v tej firme.
Možno by sa to jeho číslo faktúry mohlo považovať za číslo dodacieho a v účtovníctve dať tie čísla chronologicky.
Možno by sa mohla pod chýbajúcim číslom faktúra vystaviť a hneď aj vystornovať, ale nie je to veľmi správne.
Tak či tak z toho môže byť pri daňovej kontrole problém.:(
remenka
06.03.08,08:58
O.K. ďakujem. Je si toho vedomý, takže som krytá. Podľa mňa je to závažná chyba, ale čo mám robiť??? Príjemný deň!!!!
danielko
06.03.08,09:15
Ty s tým nenarobíš nič. Ty môžeš skutočne len vystaviť čestné prehlásenie o prerušení číselného radu s tým, že číslo faktúry nebolo nikdy použité. Nezabudni dať toto prehlásenie podpísať podnikateľovi.
remenka
06.03.08,09:17
Danielko,
ďakujem spravím to tak a HOTOVO!!!!!!!!!!!