moncici121
06.03.08,10:23
Dobrý deň, chcem sa spýtať, keďže občan má povinnosť podať DP do 31.3.2008 a dovtedy aj prípadnú daň zaplatiť, kedy daňový úrad vracia preplatok? Nie som podnikateľ, mala som iba viac zamestnaní v r. 2007, takže daňové priznanie som si robila sama. Vyšiel mi preplatok, tak ma zaujíma, kedy ho môžem očakávať. ďakujem
mysimis
06.03.08,09:25
DÚ zvykne vracať preplatky začiatkom mája.
ZuzanaP
06.03.08,09:29
§ 63 Zákona o správe daní ...
Daňové preplatky a úrok

Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok použije na úhradu inej dane alebo ho vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, 6ec) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku. Ak sa žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva. Preplatok nemožno vrátiť, ak žiadosť o jeho vrátenie bola podaná po zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane (§ 45). Žiadosť o vrátenie preplatku alebo o jeho preúčtovanie nepodlieha správnym poplatkom.

Takže to vychádza na zač. mája...
Aljok
06.03.08,09:34
Zákon o správe daní a poplatkov:
§63

(4) Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok použije na úhradu inej dane alebo ho vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, 6ec) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku. Ak sa žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva. Preplatok nemožno vrátiť, ak žiadosť o jeho vrátenie bola podaná po zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane (§ 45). Žiadosť o vrátenie preplatku alebo o jeho preúčtovanie nepodlieha správnym poplatkom.
Aljok
06.03.08,09:35
mimotemy ZuzanaP, vyzerá to tak, že opisujem...:D
ZuzanaP
06.03.08,09:37
mimotemy ZuzanaP, vyzerá to tak, že opisujem...:D

mimotemyno teda:eek::D:D:Dmimotemy