Netka
06.03.08,09:50
Ahojte prosím Vás v žiadosti o ošetrovné II.Potvrdenie o skončení potreby ošetrovania/starostlivosti v časti, ktorú vypĺňa zamestnávateľ čo myslia vetou:
Zamestnanec mal v obodbí prvých desť dní potreby ošetrovania vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie v dňoch ................
:confused: nerozumiem tejto vete, ide im o DVZ alebo o dni?
Ďakujem.
Netka
06.03.08,13:16
Nik neporadí?
Heni
06.03.08,13:20
ja som tam nenapísala nič, zatiaľ im to ani nechýbalo.
KvetkaK
06.03.08,13:22
Podľa mňa sa to vypisuje vtedy, ak zamestnanec náhodou niečo zarobil za tie dni keď bol na OČR.
Lucka V
06.03.08,14:13
Ja to nevypisujem, lebo k tomu dávaš prílohu talčivo zo sociálnej poisťovne, "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemoc. dávku. V programe by ti to mala po zadaní OČR automaticky vytlačiť.
LUBY
03.04.08,15:53
Dobrý deň, potrebovala by som si ozrejmiť veci týkajúce sa OČR. Prvý krát mi zamestnanec ostal na OČRke s dieťaťom - od 1.4, Žiadosť o ošetrovné s dvomi stranami som dostala dnes. Takže mám prvý list : Žiadosť o ošetrovné spolu s Potvrdením o príjme pre účely..... poslať na Sociálnu poisťovňu a druhý list Potvrdenie o ukončení.. zaslať na Soc. poisť. po ukončení ošetrovania dieťaťa. Čo a kedy sa posiela na príslušnú zdravotnú poisťovňu? ĎAKUJEM
Heni
03.04.08,15:58
do zdravotnej sa posiela Oznámenie zamestnávateľa,
s dátumami začiatku OČR - kód 1 o, platnosť zmeny "Z"
dátum ukončenia OČR - kód 1 o, platnosť zmeny "K"
mala by si to odovzdať do konca nasledujúceho mesiaca.
LUBY
03.04.08,16:01
Ďakujem:):):):):)