martina648
06.03.08,09:55
Ahoj Poradaci :)
Chcela by som sa na Vas obratit s takym mensim problemom. Som SZCO a v januari 2008 mi bol priznany invalidlny dochodok spatne k oktobru 2007. Prva platba dochodku mi prisla v januari. Chcela by som sa spytat, ako mam tento prijem zapisat do danoveho priznania za rok 2007. Respektive ci ho tam mam vobec tento rok uviest ak platby zacali az v roku 2008?

Tak ak niekto viete piste, piste nech sa nieco priucim :)
tacasina
06.03.08,08:58
Ahoj Poradaci :)
Chcela by som sa na Vas obratit s takym mensim problemom. Som SZCO a v januari 2008 mi bol priznany invalidlny dochodok spatne k oktobru 2007. Prva platba dochodku mi prisla v januari. Chcela by som sa spytat, ako mam tento prijem zapisat do danoveho priznania za rok 2007. Respektive ci ho tam mam vobec tento rok uviest ak platby zacali az v roku 2008?

Tak ak niekto viete piste, piste nech sa nieco priucim :)

Invalidný dôchodok sa do DP neuvádza.
micusa
06.03.08,14:53
Invalidný dôchodok sa do DP neuvádza.

Neviete mi povedať či sa v DP uvádza vdovský dôchodok? V mojej téme sa už nikto neozýva, no pri takomto množstve tém odvčera už zapadla prachom.
Lydka R
06.03.08,14:55
Neviete mi povedať či sa v DP uvádza vdovský dôchodok? V mojej téme sa už nikto neozýva, no pri takomto množstve tém odvčera už zapadla prachom.

Nie, neuvádza sa.
ondrejvla
06.03.08,15:02
Neviete mi povedať či sa v DP uvádza vdovský dôchodok? V mojej téme sa už nikto neozýva, no pri takomto množstve tém odvčera už zapadla prachom.

Neznižuje, viď :
§ 11
Nezdaniteľné časti základu dane


(1) Základ dane sa znižuje o nezdaniteľné časti základu dane u


(7) Základ dane daňovníka sa neznižuje o sumu vypočítanú podľa odseku 2, ak daňovník je na začiatku zdaňovacieho obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku zo sociálneho poistenia, starobného dôchodkového sporenia alebo dôchodku zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhového dôchodku22) (ďalej len „dôchodok“) alebo ak mu dôchodok bol priznaný spätne k začiatku zdaňovacieho obdobia alebo k začiatku predchádzajúcich zdaňovacích období a ak suma tohto dôchodku je v úhrne vyššia ako suma, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2.
Ak suma dôchodku v úhrne nepresahuje sumu, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2, zníži sa základ dane podľa odseku 2 len vo výške rozdielu medzi sumou, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2 a vyplatenou sumou dôchodku.