Steven111
06.03.08,10:05
Ahojte poradaci,

Chcel by som sa informovať či uznajú v SR overenie podpisu z Nemecka t.j. nemeckým notárom?? Za odpovede dakujem:cool:
tacasina
06.03.08,09:14
Ahojte poradaci,

Chcel by som sa informovať či uznajú v SR overenie podpisu z Nemecka t.j. nemeckým notárom?? Za odpovede dakujem:cool:

Uznajú ho v prípade, ak máš overený preklad oficiálnym /neviem presne ten výraz / prekladateľom.

Jednoducho: to splnomocnenie musí byť preložené.
Chobot
06.03.08,09:23
Ahojte poradaci,

Chcel by som sa informovať či uznajú v SR overenie podpisu z Nemecka t.j. nemeckým notárom?? Za odpovede dakujem:cool:

Pozri sem, bolo tam o tom písané:

http://www.porada.sk/t73615-zvlastne-osvedcenie-apostil.html
912
06.03.08,09:24
My sme mali tiež takéto splnomocnenie z Holandska a museli sme ho dať preložiť "úradne (súdne)" u prekladateľa, ktorý je zapísaný v zozname znalcov, tlmočníkov a prekladateľov s okrúhlym razítkom. (Potrebovali sme to pre daňový úrad.)

Zuzana
vladenl
07.03.08,08:32
V prípade Nemecka je potrebné nie je notárske overenie (nemeckým notárom), ale aj apostile (v Nemecku - notár to bude vedieť) a potom to tu dáš celé preložiť oficiálnym zapísaným prekladateľom (s pečiatkov).
vladenl
07.03.08,08:33
V prípade Nemecka je potrebné nie je notárske overenie (nemeckým notárom), ale aj apostile (v Nemecku - notár to bude vedieť) a potom to tu dáš celé preložiť oficiálnym zapísaným prekladateľom (s pečiatkov).
....nejak mi ušlo slovo "len" .....V prípade Nemecka je potrebné nie len notárske overenie (nemeckým notárom), ale aj apostile (v Nemecku - notár to bude vedieť) a potom to tu dáš celé preložiť oficiálnym zapísaným prekladateľom (s pečiatkov).
fatfly
10.05.09,11:42
Neviem ci ti to nejakym sposobom pomoze, ale vsak to splnomocnenie moze byt napisane po slovensky a podpisy si date overit na ambasade. Nie je to jednoduchsie riesenie, ako to riesit cez notara a potom ten apostil???
fatfly
10.05.09,11:43
Aby som urpesnil, na slovenskej ambasade v nemecku.
eseročka
11.05.09,12:27
Neviem ci ti to nejakym sposobom pomoze, ale vsak to splnomocnenie moze byt napisane po slovensky a podpisy si date overit na ambasade. Nie je to jednoduchsie riesenie, ako to riesit cez notara a potom ten apostil???

overenie pravosti listin alebo podpisov na zastupiteľstve SR v treťom štáte je rovnocenné s overením na notárskom úrade alebo matrike v SR
Lucia Merčáková
31.08.12,06:14
Môžem vedieť ako je to so splnomocnením z UK? Platí to isté? Treba ísť overiť splnomocnenie na slovenskú ambasádu???

Ďakujem