klocek
21.03.05,22:04
Prosím mám dotaz: Ako to je v súčasnosti s ERP ohľadom správneho - náležitého vyobrazenia DPH na doklade. My máme certifikovanú pokladňu schválenú DU a dozvedel som sa, že ked tam nie je zobrazená cena bez DPH, tak pokladňa nesplňa súčasné náležitosti. čo by výstupný blok mal obsahovať?
M0NIKA
21.03.05,21:11
Prosím mám dotaz: Ako to je v súčasnosti s ERP ohľadom správneho - náležitého vyobrazenia DPH na doklade. My máme certifikovanú pokladňu schválenú DU a dozvedel som sa, že ked tam nie je zobrazená cena bez DPH, tak pokladňa nesplňa súčasné náležitosti. čo by výstupný blok mal obsahovať?Podľa toho, či Ťa to zaujíma z pohľadu Zákona o DPH alebo Zákona o ERP. Každý totižto hovorí niečo iné (ak to od minulého roku nebolo opravené).
adam
21.03.05,21:11
Presne tak. Doklad z ERP musí mať tieto náležitosti: Základ DPH, DPH19%,Celková suma.
Servisný technik by to mal vedieť na pokladni nastaviť, pri PC pokladniach treba s programom maloobchd treba spraviť upgrade.
klocek
21.03.05,21:23
Práve ten rozdiel, resp. to, že každý zákon hovorí niečo iné ma zaujíma. Zajtra si pozriem detaily k našej ERP a napíšem Vám to, ako aj to, čo mi z bloku vylezie, inak zatiaľ díky!
evina
21.03.05,21:29
Na školení v januári Ing. Minarský upozorňoval, že k 1.7.-2005 má byť platná novela o ERP, nakoľko terajší zákon vlastne neprikazuje rozpisovať ntto, DPH, btto- čo je v rozpore so zákonom o DPH a to sa má dať práve do súladu. Upozprňoval na to, že ERP, ktoré to nerozpisujú budú musieť byť vymenené. http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
mv66
21.03.05,22:56
Presne tak. Doklad z ERP musí mať tieto náležitosti: Základ DPH, DPH19%,Celková suma.
Servisný technik by to mal vedieť na pokladni nastaviť, pri PC pokladniach treba s programom maloobchd treba spraviť upgrade.
A co ostatne nalezitosti? DKP a IC DPH? To je vsetko? Vraj nemusi byt ICO, ale ja ho v uctovnictve potrebujem, ked uctujem bloky, uctovny sw si ho pyta. Ak je tam telef. cislo, tak tam musim volat a vypytat si ho:-(((
klocek
22.03.05,09:25
K údajom na našej ERP:
Hlavička - názov sro-čky, adresa, PSC, mesto, ičo, číslo DKP, DIC DPH, potom
názov tovaru, kod tovaru (alebo skupina tovaru, kde nie je kod) MOC z DPH..
Pod tým rozpis ceny:
- S danou 19% MOC z DPH
- 19% dan (suma koľko to je!)
- rekapitulácia (spolu)
Hotovosť (suma) a na spodku číslo bloku, dátum a hodina predaja.
Máme pokladnu CP780 Plus Made in Japan.
Z toto vyplýva, že tam (asi podľa chystanej novely k 1.7. 2005) bude chýbať údaj o
zaplatene sume bez DPH??? Je to tak prosím? A čo do vydania tej novely. Zákon o ERP nie je porušený ale bije sa to zo zákonom o DPH?
Deny
22.03.05,10:02
Na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nájdete usmernenie, čo majú obsahovať bloky z ERP podľa zákona o DPH, neviem presnú cestu, ale mám dojem, že v legislatíve.
mv66
22.03.05,12:56
Ked chyba IC DPH alebo iny udaj, ktory nesuvisi s cenou, mozno ho dopnit peciatkou?
schubi
27.03.05,15:19
Určuje vyhláška č.55/1994 Zz - §2 . V novele č.735/2004 platnej od 1.1.2005 okrem §2 ten platí až od 1.júla 2005, dovtedy si musíte pokladňu poriešiť.
IČ DPH musí byť na bločkoch od 1.5.2004.