mariahruskovaing
06.03.08,11:15
Dobrý deň, dostala som možnosť naučiť sa účtovať neziskovú organizáciu,ktorá bude vyvíjať podnikateľské aktivity.Všetky kroky spojené s registráciou a nahlásením na DU sme uskutočnili,ale spýtam sa./čtujem v systéme omega, s tým,že mi v Žiline povedali.že účtovná osnova je tá istá,ako pre podnikateľov,len pri otváraní novej firmy, mám zakliknúť,že to bude uct.neziskovej organizácie...ALe z portálu porady som zatiaľ zistila,že by mali mať aj odlišnú účtovnú osnovu...mýlim sa,alebo došlo k nejakej zmene?dakujem
mariahruskovaing
06.03.08,10:52
nikto,prosííím...
KvetkaK
06.03.08,10:56
nikto,prosííím...
Osnova je určite iná ako pri podnikateľoch.
Dav
06.03.08,11:03
Osnova je iná. Ale Omega to má zrejme vyriešené tak, ako MRP, že zakliknutím neziskovej organizácie v parametroch firmy naskočí tá správna osnova.
KvetkaK
06.03.08,11:10
Osnova je iná. Ale Omega to má zrejme vyriešené tak, ako MRP, že zakliknutím neziskovej organizácie v parametroch firmy naskočí tá správna osnova.
Ja si tiež myslím, že je to v Omege zapracované a osnova tam bude správna.
mariahruskovaing
06.03.08,11:29
len ja som to pri otváraní nastavila,že ide o neziskovku,ale účtovný rozvrh-alebo presnejšie osnovu ponúka podnikateľskú 5-náklady a 6-výnosy....
KvetkaK
06.03.08,11:45
len ja som to pri otváraní nastavila,že ide o neziskovku,ale účtovný rozvrh-alebo presnejšie osnovu ponúka podnikateľskú 5-náklady a 6-výnosy....
Tieto účty sú v poriadku. Neviem presne ktorý rok sa to zmenilo, ale aj neziskovky maju teraz účt.t. 5-náklady a 6-výnosy. Ale pozri si ostatné účty, tam by mali byť rozdiely.:rolleyes:
mariahruskovaing
06.03.08,11:46
skúsim a ďakujem za cennú radu....
Dav
06.03.08,12:25
Pozri aj Finančný spravodajca 17/2002. ( cez Google). V triede 5,6 sa líšia niektoré názvy účtov, a samozrejme aj ich obsahová náplň.