Monika V.
06.03.08,11:32
Ahojte, dúfam že som dobre zaradila príspevok, pretože je to prvýkrát čo skúšam šťastie, v tom že mi niekto poradí, prostredníctvom porada.sk. Prosila by som niekoho kto mi poradí ako v JÚ zaúčtovať faktúru vystavenú do Čiech.t.j. ako vystavím faktúru v slovenských alebo českých korunách, podľa akého kurzu ju zaúčtujem(podľa banky) a čo s kurzovým rozdielom - zaúčtuje sa len vo faktúrach alebo aj v peňažnom denníku a ako. Robím v MRP. Vopred ďakujem.
petovsan
06.03.08,10:44
Ahojte, dúfam že som dobre zaradila príspevok, pretože je to prvýkrát čo skúšam šťastie, v tom že mi niekto poradí, prostredníctvom porada.sk. Prosila by som niekoho kto mi poradí ako v JÚ zaúčtovať faktúru vystavenú do Čiech.t.j. ako vystavím faktúru v slovenských alebo českých korunách, podľa akého kurzu ju zaúčtujem(podľa banky) a čo s kurzovým rozdielom - zaúčtuje sa len vo faktúrach alebo aj v peňažnom denníku a ako. Robím v MRP. Vopred ďakujem.

pomôže Ti napr. aj táto téma: http://www.porada.sk/t54038-zahranicna-faktura.html

... faktúru zásadne účtuješ v PD v Skk, v knihe záväzkov aj v Skk, aj v zahr. mene, do PD zapisuješ kurzom banky v deň úhrady ... neviem, ako robí MRP, ale v Alfe automaticky pri úhrade faktúry dopočíta kurzový rozdiel pre vysporiadanie faktúry (ale iba v knihe záväzkov alebo pohľadávok, v PD sa o kurz. rozdieloch zo záväzkov a pohľadávok neúčtuje).
Monika V.
06.03.08,10:52
ďakujem za pomoc!