Zuzana2007
06.03.08,12:50
Dobrý deň,

neviem či mi budete vedieť poradiť. Potrebovala by som radu v oblasti projektovej činnosti.
Chcela by som vedieť čo všetko musí obnášať realizačný projekt, projekt pre stavebné povolenie. Ja uz takmer dva dni brazdim po internete a jedine čo nachádzam sú firmy, ktoré sa tým zaoberajú. Ja by som však potrebovala vedieť čo všetko musí taký realizačný projekt obsahovat. Vedeli by ste mi s tym pomoct, pripadne neviete o nejakej dobre stranke kde sa taketo problemy daju riesit?

Vopred vam dakujem za Vasu ochotu a cas.

Pekny deň!
r.galovic
06.03.08,12:42
Obsah realizačného projektu nie je presne definovaný žiadnym zákonom. V praxi sa používa len určitý odporúčaný obsah a rozsah jednlotlivých častí realizačného projektu. Ale vo všeobecnosti sa dá povedať, že sa jedná o rozšírenie projektu na stavebné povolenie o všetky podrobnosti nevyhnutné k bezproblémovej realizácii stavby. Tzn. všetky konštrukčné detaily, armovacie výkresy betónových konštrukcií atď.
Tento odporúčaný obsah realizačného projektu asi nenájdeš nikde na internete, ale existujú rôzne publikácie a príručky pre architektov a projektantov, ktoré vyydáva SKA alebo SKSI.
ROMBOR
06.03.08,13:26
ahoj

realizacny projekt je nadstavbou projektu pre stavbne povolenie a ten je nadstavbou projektu pre uzemne rozhodnutie ... projekt pre stavebne povolenie a uzemne rozhodnutie moze ist spolu ... obsahuje vsetky nalezitosti pre stavebne povolenie (technicku spravu s popisom, stavebny projekt, projekte elektroinstalacie, zdravotechniky, kurenia ... atd, samozreje vratane situacie - pripojenie na vonkajsie siete) ... realizacny projekt je vacsinou doplneny o presnu specifikaciu pouzitych materialov a obsahuje aj tzv vykaz vymer, kvazi zoznam pouziteho materialu s presnymi mnozstvami ... ale jednotlive stupne a ich rozsahy je dobre radsej konzultovat priamo s projektantom
r
Peter Briatka
06.03.08,13:36
Realizačný projekt, ako už povedal p. Galovic, má za úlohu jednoznačne vyriešiť všetky detaily a procesy, ktoré sa na stavbe vyskytnú. Jeho obsah nie je definovaný, no mal by pokrývať všetky technologické procesy.
Na čo by sa nemalo zabúdať: Prevádzka staveniska a jeho zariadenie (vyhotoví zhotoviteľ), Jednoducho povedané - Výkresy do posledného klinca a s technologickým predpisom ako ten kliniec treba zatĺcť ;-) + výkazy všetkých prvkov + výkresy pomocných konštrukcií (napr.: paženie stavebej jamy, debnenia, lešenia), výkresy a statické posudky na osadenie žeriava...

Všetko na čo si spomenieš, a aj keď tam bude všetko, vždy zistíš, že tam niečo chýba a musí sa to riešiť operatívne.