mojik
06.03.08,11:57
prosím vás, manželovi zomrela stará mama, má nárok na zaplatenie dňa kedy sa koná pohreb, a ja ako manželka mám preplatenie tohto dňa? ďakujem
Tweety
06.03.08,11:58
prosím vás, manželovi zomrela stará mama, má nárok na zaplatenie dňa kedy sa koná pohreb, a ja ako manželka mám preplatenie tohto dňa? ďakujem
Áno, máte nárok obaja a ten, kto vybavuje pohreb, ešte na jeden deň naviac.
mojik
06.03.08,12:06
ale čítam v zákone že nie, aj ja doteraz som si myslela že áno.
par.14 ods.2 pís. d
mojik
06.03.08,12:07
opravujum par 141
Tweety
06.03.08,12:08
ale čítam v zákone že nie, aj ja doteraz som si myslela že áno.
par.14 ods.2 pís. d
Zle čítaš § 141 odst.2 písm.d 3.
mojik
06.03.08,12:17
no stále to čítam len ma metie na tom paragrafe, žila v spoločnej domácnosti, neviem či sa to týka vvšetkých vymenovaných, ale tej inej osoby
Tweety
06.03.08,12:18
no stále to čítam len ma metie na tom paragrafe, žila v spoločnej domácnosti, neviem či sa to týka vvšetkých vymenovaných, ale tej inej osoby
Spoločná domácnosť je podmienená len pri inej osobe.:)
mojik
06.03.08,12:22
pekne ti ďakujem
MIRKA111
05.05.08,11:11
Máme zamestnankyňu, ktorá sa rozviedla a minulý mesiac zomrel jej exmanžel, bývali v spoločnej domácnosti a kompletne zariaďovala pohreb. Má nárok na dva dni plateného voľna, alebo nie keďže sú už rozvedený?
Chobot
05.05.08,11:31
Máme zamestnankyňu, ktorá sa rozviedla a minulý mesiac zomrel jej exmanžel, bývali v spoločnej domácnosti a kompletne zariaďovala pohreb. Má nárok na dva dni plateného voľna, alebo nie keďže sú už rozvedený?

Sama si si odpovedala - má nárok.