Stanley73
06.03.08,14:08
Vlastním starší rodinný dom, v ktorom je položené drevená podlaha a podňou je násyp z riečneho piesku . Chcel by som na túto drevenú podlahu položiť laminátovú podlahu s podkladom asi hrúbky cca 4-5 mm. Mám ale problém drevená podlaha je položená už dlhé roky, takže dosky na okrajoch sú vytočené nahor, bojím sa, aby to nerobilo nejaké problémy s laminátkou, vie mi niekto poradiť?
Peter Briatka
06.03.08,13:43
Hlavne by som zistil, ako na tom je pôvodná podlaha z hľadiska vlhkosti a prípadnej hniloby dreva... či sa to vôbec oplatí zakrývať a nebude treba podlahu v priebehu pár rokov rozoberať.
Podklad hrúbky 4-5 mm bude asi PE fólia (pena) - má tú vlastnosť, že je príliš plastická... a na zdvihnutých okrajoch drevenej podlahy sa pretlačí... je možné, že laminát ti bude potom vŕzhať alebo sa bude pri chôdzi neprimerane prehýbať... Ak je to čo i len trochu možné, doporučil by som použiť aspoň 1 cm hrubý ekomolitan alebo obdobný materiál, prípadne 2 vrstvy PE fólie.
Martin Mocko
06.03.08,13:48
Vlastním starší rodinný dom, v ktorom je položené drevená podlaha a podňou je násyp z riečneho piesku . Chcel by som na túto drevenú podlahu položiť laminátovú podlahu s podkladom asi hrúbky cca 4-5 mm. Mám ale problém drevená podlaha je položená už dlhé roky, takže dosky na okrajoch sú vytočené nahor, bojím sa, aby to nerobilo nejaké problémy s laminátkou, vie mi niekto poradiť?

Na 99% som presvedčený, že ak to nebude vŕzgať ihneď, tak to začne po čase. Ja osobne odporúčam, pokiaľ to chceš mať kvalitne...podlahu vyhodiť, vybetónovať do roviny a potom dať plávačku.
lorelei
06.03.08,14:29
Tiež sme robili plávajúcu na starú dlážkovicu v dome. Keď budeš kupovať podlahu, tak si k tomu nekupuj tú bielu podložku, ale je taká plstená - lisovaná, tá je na vyrovnanie starých podkladov a na to sa kladie nová. Máme ju už rok, a už "nevŕzga"-ako tá stará, a je perfektná, a tá podložka- je taká zelená, má aj izolačné vlastnosti.
Takže bez obáv sa to dá poriešiť. Tiež sme dlho nevedeli, čo s tou pôvodnou, ale riešenie sa našlo a sme spokojní.

Takže práci česť.:)
Stanley73
06.03.08,15:06
Vďaka za námet, dnes som pozeral tu podložku pod podlahu, tú plstenú. V Baumaxe majú niečo (asi to bude ono) také zelené a sú to štvorce, nie je to návin ako tá biela.
Dosky sú vo vynikajúcom stave, nie sú vôbec prehnité a nie je v miestnosti žiadna vlhkosť. Miestnosť je v zime vykurované ústredným kúrením, ale aj stavanou keramickou pecou, takže problém z vlhkosťou žiadny.
220870
06.03.08,18:57
Ak tú starú podlahu zakryješ, tak po čase ti staré drevo pod plávajúcou podlahou začne hniť cca 5-6 rokov. Mám s tým zlú skúsenosť.
beba13
07.03.08,13:39
Neviete niekto poradiť mám laminátovú podlahu a okraje sú na niektorých miestach také biele, akoby zodrané nedá sa to nejako pretrieť?
JaDo
10.03.08,17:33
patrikK
10.03.08,20:08
Nekládol by som na starú drevenú podlahu , novú plávajucu.
Prikláňam sa k názoru vybrať to a napríklad: urobiť nový bet.poter a potom podlahu, alebo namiesto betónu izolačnú fóliu (spoje zvar.) a na to drevenú podložku na vyrovnanie (predávaju ich v Baumaxe) a tak riešiť pokládku novej podlahy.
Stanley73
12.03.08,17:22
Ak som správne pochopil, radíš mi vyhodiť drevenú podlahu, urobiť podsyp (neviem z čoho, v tej ukážke to nebolo rozobraté) a nato položiť podlahu zo sádrovláknitých dosiek a až na to laminatku? Rozumel som tomu správne?
patrikK
13.03.08,19:01
Predpokladám,že pod starou podlahou bude iba hlina. Ak je rovná je zbytočný ešte realizovať násyp, Fóliu použiť ako hydroizolant medzi hlinou a samotnou podlahou. Ak bude potrebný násyp(výškovy rozdiel) tak potom by som volil beton. poter.
Stanley73
15.03.08,08:56
Pod starou podlahou je násyp z riečneho piesku.
patrikK
16.03.08,20:35
Potom by som riešil beton. poter.
Stanley73
06.04.08,16:47
Jasne, ked dam poter, ako dlho musim cakat, aby som polozil laminat?
Chobot
07.04.08,07:35
Jasne, ked dam poter, ako dlho musim cakat, aby som polozil laminat?

Kým poter dôkladne nevyschne. Ak by si to dal na vlhký podklad, mohla by ti podlaha navlhnúť a oduť sa.

Ako dlho schne podklad? TO záleží od podmienok - prúdenie vzduchu, teplota, hrúbka podkladovej vrstvy... cca. 2 dni - týždeň.
Stanley73
12.04.08,04:35
Este si to musim cele premysliet
littleboy
12.04.08,11:45
V ziadnom pripade nedavaj laminatovu podlahu na staru drevenu a urob to co som pred par dnami radil DADICI v teme "Nove podlahy v starsom rodinnom dome".
arizona
14.04.08,18:58
Ahoj, pridám vlastnú skúsenosť. Pred pár rokmi sme tiež rekonštruovali starší rod.dom + podlahy. Boli tam pôvodné,drevené. Síce boli pekné, ale roky sú roky. Vyhodili sme všetko preč,(v izbách sme mali iba hlboké jamy) dali nové izolácie atď. Aj keď to bola riadna otročina, neľutujeme, je úplne iný vzduch po celom dome.
Susedia,hneď vedľa (takže rovnaké podmienky, rovnako starý dom) v tom čase položili plávajúce podlahy na staré drev. dlážky .Po asi dvoch mesiacoch sa im porobili rôzne vypukliny, museli všetko rozrábať.
Veľ úspechov :)