sjuzn
06.03.08,17:59
Pekny vecer poradaci, viem ze sa toho na tejto stranke uz popisalo vela, ale aj napriek tomu vas prosim o radu s tymto problemom:

- SZCO si za rok 2006 uplatnoval pausalne vydavky 60 per.(remes.zivnost), pracuje v Belgicku
chcem sa spytat, ci za rok 2007 by som mohla vypocitat nasledovne:
Prijem = vystavene fa uhradene prepocitane kurzom NBS
Vydaje = ( a to mi nie je jasne ci to moze byt takto, ze namiesto 60 per. pausalnych vydajov + poistne) to moze byt
45 Eur (sadzba stravneho v Belgicku) x neviem kolko percent x prepocet kurzom NBS x pocet dni v Belgicku + poistne

= CZD ?????

Dakujem Vam za odpovede, pomoc a radu, ahojte
halimino
06.03.08,20:03
Vydaje = ( a to mi nie je jasne ci to moze byt takto, ze namiesto 60 per. pausalnych vydajov + poistne) to moze byt
45 Eur (sadzba stravneho v Belgicku) x neviem kolko percent x prepocet kurzom NBS x pocet dni v Belgicku + poistne

= CZD ?????



Nechápem. Čo ťa vedie k tomu, aby si počítala výdavky uvedeným spôsobom???
:eek:
sjuzn
09.03.08,12:26
Ospravedlnujem sa, ze odpovedam az teraz, ale nemala som pristup na internet, daky "skriatok" mi to prekazil, ale uz je vsetko v poriadku.
Co ma k tomu vedie??? Z mojej strany by ma k tomu neviedlo celkom nic,keby je podla mna, tak vypocitam DzPFO tak ako ma byt 60 per. vydajom, horsie je, ze pan zivnostnik nechce platit dan.....
Neviem teraz, ci som to dobre pochopila, ked som citala zakon, ze ak by SZCO presiel z pausalu na JU, musi podat DDP za rok 2006, a tam dodanit pohladavky, ktore boli zaplatene v r. 2007 bez zohladnenia 60 per. vydavkov.
Ak by to tak bolo, tak by zaplatil vyssiu dan ako by mal zaplatit teraz-teda pri uplatneni pausalu, no a o sankcnych urokoch uz ani nehovorim....
Co Vy na to????Co si o tom myslite. Dakujem a prajem pekny den.
Dzoana
09.03.08,12:43
Ospravedlnujem sa, ze odpovedam az teraz, ale nemala som pristup na internet, daky "skriatok" mi to prekazil, ale uz je vsetko v poriadku.
Co ma k tomu vedie??? Z mojej strany by ma k tomu neviedlo celkom nic,keby je podla mna, tak vypocitam DzPFO tak ako ma byt 60 per. vydajom, horsie je, ze pan zivnostnik nechce platit dan.....
Neviem teraz, ci som to dobre pochopila, ked som citala zakon, ze ak by SZCO presiel z pausalu na JU, musi podat DDP za rok 2006, a tam dodanit pohladavky, ktore boli zaplatene v r. 2007 bez zohladnenia 60 per. vydavkov.
Ak by to tak bolo, tak by zaplatil vyssiu dan ako by mal zaplatit teraz-teda pri uplatneni pausalu, no a o sankcnych urokoch uz ani nehovorim....
Co Vy na to????Co si o tom myslite. Dakujem a prajem pekny den.

Ja k tomu len tolko. Tiez som urobila DP zivnostnikovi a ked som mu ho doniesla, povedal , ze takuto dan DU nezaplati. (Uplatnila som mu 40% vydavky) Povedal, ze mu mam urobit tak, aby dan neplatil , aby som mu dala 60% vydavky. Darmo som mu vysvetlovala, ze na ne nema narok, kledze nema remeselnu zivnosti. Takze asi tolko. Ked mu vypocitas vysoku dan ( lebo tak mu to vychadza) tak si zla uctovnicka, a ked nizku (aj ked je to zle) tak si vyborna. Bola som z toho totalne znechutena, v zivote ma to nenapadlo, ze niekto moze takto rozmyslat. Normalne mi to odobralo chut do prace. Ale co uz, mame nevdacnu pracu, hlavne ak treba platit dane.
A to nehovorim o tom, ze Ti este ma za tu pracu zaplatit?
A este na okraj: Je tazko sa rozpravat o tom s niekym , kto tomu absolutne nerozumie a nevie ani co su to pausalne vydavky... , hlavne, aby neplatil dan. mimotemy Pekny den.
Zužu
09.03.08,12:47
Keby odo mňa žiadal daňovník urobiť paušálne výdavky 60% a nemá na ne nárok, ja mu to daňové neurobím a vrátim mu doklady s tým nech si to dá urobiť u niekoho iného. Predsa nebudem vedome robiť niečo čo podľa zákona nie je OK.
Dzoana
09.03.08,13:01
Keby odo mňa žiadal daňovník urobiť paušálne výdavky 60% a nemá na ne nárok, ja mu to daňové neurobím a vrátim mu doklady s tým nech si to dá urobiť u niekoho iného. Predsa nebudem vedome robiť niečo čo podľa zákona nie je OK.

Ale to je jasne, len som sa nad tym pozastavila , ako moze niekto tak rozmyslat. Este som sa s tym nestretla. A mimochodom ten napad mal preto, lebo uz rok predtym mu uctovnicka uplatnila 60%.