bjjoba
06.03.08,19:42
ako SZCO neplatim uz druhy rok ziadne odvody do SOC. POISTOVNE.
Chcel by som dobrovolne nieco platit /nemocenske, starobne, invalidne, v nezamestnanosti, rezervny fond/ najma koli dochodku, mam uz 50 rokov.
Co by ste mi odporucili - vyhody + nevyhody !!!
JAJA11
06.03.08,18:50
ako SZCO neplatim uz druhy rok ziadne odvody do SOC. POISTOVNE.
Chcel by som dobrovolne nieco platit /nemocenske, starobne, invalidne, v nezamestnanosti, rezervny fond/ najma koli dochodku, mam uz 50 rokov.
Co by ste mi odporucili - vyhody + nevyhody !!!

Ono sa ťažko radí. Určite sa neoplatí platiť z vysokej sumy. Ak sa chceš trochu zabezpečiť, tak dobrovoľne sa poisti a okrem fondu v nezamestnanosti si ostatné plať. Ono to neznamená veľké zabezpečenie, ale aspoň niečo. Ak máš dostatočné príjmy, lepšie je zhodnocovať úspory cez rôzne štátne dlhopisy, vhodné vkladové účty. To sa už treba skôr poradiť s pracovníkmi banky. :rolleyes:
bjjoba
06.03.08,20:19
KDE BY BOLI TIE STARSIE temy, poradte k tejto teme este dalsi poradaci !!!
bjjoba
08.03.08,09:14
pre JAJA11 - ktore este konkretnejsie - starobne, invalidne, nemocenske, rezervny fond ?
Dakujem
JAJA11
10.03.08,05:44
pre JAJA11 - ktore este konkretnejsie - starobne, invalidne, nemocenske, rezervny fond ?
Dakujem

V tvojom veku by som si platila vlastne všetky(okrem poistenia v nezamestnanosti - predpokladám, že Ti nehrozí, že budeš musieť nechať živnosť a hľadať si prácu) - už sa môže ozvať choroba a je dobre mať odpracované roky na dôchodok. Vychádza to teraz 2.686,- Skk. (link na odvody: http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=924 ) :rolleyes: