cimika222
06.03.08,21:49
Dobrý den,
Prosila by som aj o rada.....
Chcem si otvoriť QS výhody su vtom také že zákaznik príde objedna si tovar....A je to vtom,že poštovne sa vôbec neplatí tovar príde do týždna a v obchode si vyskusa, je to už nanom či to zoberie či sa mu to páči alebo nie, poprípade sa tovar vráti alebo aj je mu to male alebo velke vymení ale postovne neplatí...........
A teraz má niekto s takýmto niečím skusenosť.....mám aj pristory chcela by som to ešte s niečím spojiť.....PROSÍM O RADU......dakujem
Pru
18.11.08,07:28
ahojte, vedel by mi niekto poradiť: v quelle keď dám tovar do košíka a vrátim sa späť k ostatnému tovaru, vyhodí mi ho z košíka a je tam nula. Nemôžem tam dať viac tovarov ako jeden a keď vídem z košíka, tak sa tiež vynuluje. V čom môže byť chyba. V iných katalogoch mi to nerobí.
dagyna
18.11.08,09:29
Mne to nerobí a to som včera poslala objednávku.....skôr mi tam pridá počty keď si nedám pozor a kliknem viac krát na ten tovar.
dagyna
18.11.08,09:35
Dobrý den,
Prosila by som aj o rada.....
Chcem si otvoriť QS výhody su vtom také že zákaznik príde objedna si tovar....A je to vtom,že poštovne sa vôbec neplatí tovar príde do týždna a v obchode si vyskusa, je to už nanom či to zoberie či sa mu to páči alebo nie, poprípade sa tovar vráti alebo aj je mu to male alebo velke vymení ale postovne neplatí...........
A teraz má niekto s takýmto niečím skusenosť.....mám aj pristory chcela by som to ešte s niečím spojiť.....PROSÍM O RADU......dakujem
a aké výhody máš s toho ty?
luigi72
18.11.08,09:52
Má z obratu 10% (to je jej zisk), potom ešte dostane všelijaké percentuálne odmeny podľa obratu na základe určitej stupnice v Sk (1 až 5% dodatočne).
Je to komisionálny predaj. Neprevzatý tovar môže obchodník vrátiť, nič nepenalizujú a na druhej strane má zákazník istotu, že dostane to, čo si objednal (bez platenia poštovného) a navyše si to môže aj ohmatať, vyskúšať a nakoniec aj neprevziať.
Tiež som sa o to zaujímal, ale samotný QS sa neoplatí. Potrebujes priestor (udávajú min. v m2), ERP len pre QS, vybavenie obchodu podľa štandardu QS. Za priestory musíš platiť nájom (cca. 5000-6000 Sk mesačne) a mal by si z toho aj vyžiť (dajme si plat len 10000 Sk). Takto nám vychádza 16000 Sk výdavok mesačne. Toto by malo byť tých 10% z obratu, čiže obrat musí byť až 160 000 Sk každý mesiac. Neverím, že to môže byť reálne, takže som to ani neskúsil.
Možno by som QS dal len ako vedľajšiu činnosť, keby som mal veľkú nevyužitú miestnosť a zarobil by aspoň na nájom (mesačný obrat 50 000 Sk).
luigi72
18.11.08,10:02
Ináč dosť starý je ten pôvodný príspevok, ktovie, či už podniká v QS...

Ja som dostal takúto ponuku pred rokom. A možno by to aj šlo, len sme podľa mňa malé mesto.