evka-janekova
07.03.08,08:23
nic
Paula
07.03.08,07:36
Dobré ránko.
Kamarát, ktorému som robila DP potrebuje vziať úver na dostavanie domu. Urobila som mu to tak, že čistý mesačný príjem po odpočítaní dane je 15200 korún. Ručit nemôžu, lebo ten dom stavajú na čierno, nemajú ešte stavebné povolenie na MSÚ do stojí kôli dialnici.
Má manželku, ktorá zarobí 10000 a 4 vyživované deti. V žiadnej banke mu nevyjde, max tak 100 tis. On potrebuje aspon 250 tis. :(
V SLSP mu povedali, že sa to dá urobiť tak že už nebude doplácať dane (DP má odovzdané, platil 23000 daň), iba si zdvihne príjmy. Vraj je to zákonné obídenie, a musí to urobiť skúsená účtovníčka.
Ja mám len 4 roky praxe, takže netuším čo s tým. Veľmi mi na tom záleží, lebo ma to mrzí, že platil také dane a nič z toho.

Dakujem pekne za všetky rady.



To červeným je mimo oblasť môjho chápania. K zvyšku sa nevyjadrujem.:)
Tweety
07.03.08,07:38
To červeným je mimo oblasť môjho chápania. K zvyšku sa nevyjadrujem.:) Žeby jednoznačný návod na podvod ?:rolleyes:
Melnick
08.03.08,18:08
Dobré ránko.
Kamarát, ktorému som robila DP potrebuje vziať úver na dostavanie domu. Urobila som mu to tak, že čistý mesačný príjem po odpočítaní dane je 15200 korún. Ručit nemôžu, lebo ten dom stavajú na čierno, nemajú ešte stavebné povolenie na MSÚ do stojí kôli dialnici.
Má manželku, ktorá zarobí 10000 a 4 vyživované deti. V žiadnej banke mu nevyjde, max tak 100 tis. On potrebuje aspon 250 tis. :(
V SLSP mu povedali, že sa to dá urobiť tak že už nebude doplácať dane (DP má odovzdané, platil 23000 daň), iba si zdvihne príjmy. Vraj je to zákonné obídenie, a musí to urobiť skúsená účtovníčka.
Ja mám len 4 roky praxe, takže netuším čo s tým. Veľmi mi na tom záleží, lebo ma to mrzí, že platil také dane a nič z toho.

Dakujem pekne za všetky rady.

Takže díky, my tu každú korunu ,ktorú sme z rôznych dôvodov zabudli zdaniť sebe alebo klientom, preháňame cez dodatočné DP a niekedy ide skutočne o smiešne sumy a tu sa mírnix -dírnix hádže so státisícami a dane sa platiť nemusia ????:eek::eek::eek:
Zoltán Kovács
08.03.08,18:16
Poznám tieto praktiky a veru obchádza sa zákon.
Melnick
08.03.08,18:25
. :(
V SLSP mu povedali, že sa to dá urobiť tak že už nebude doplácať dane (DP má odovzdané, platil 23000 daň), iba si zdvihne príjmy. Vraj je to zákonné obídenie, a musí to urobiť skúsená účtovníčka.



Zolee, ale zadávateľka píše, že je to zákonné ......
Zoltán Kovács
08.03.08,18:29
Zolee, ale zadávateľka píše, že je to zákonné ......

Áno vraj.....
Danila
08.03.08,18:33
Zolee, ale zadávateľka píše, že je to zákonné ......Majka, kúpim Ti k narodeninám nové okuliare, tie Tvoje ružové Ťa už otlačili. To čo riešime na Porade je mimo chápania okolitého sveta.:eek:;)
Johanka
08.03.08,19:03
Dobré ránko.
Kamarát, ktorému som robila DP potrebuje vziať úver na dostavanie domu. Urobila som mu to tak, že čistý mesačný príjem po odpočítaní dane je 15200 korún. Ručit nemôžu, lebo ten dom stavajú na čierno, nemajú ešte stavebné povolenie na MSÚ do stojí kôli dialnici.
Má manželku, ktorá zarobí 10000 a 4 vyživované deti. V žiadnej banke mu nevyjde, max tak 100 tis. On potrebuje aspon 250 tis. :(
V SLSP mu povedali, že sa to dá urobiť tak že už nebude doplácať dane (DP má odovzdané, platil 23000 daň), iba si zdvihne príjmy. Vraj je to zákonné obídenie, a musí to urobiť skúsená účtovníčka.
Ja mám len 4 roky praxe, takže netuším čo s tým. Veľmi mi na tom záleží, lebo ma to mrzí, že platil také dane a nič z toho.

Dakujem pekne za všetky rady.
Tomu podčiarknutému nerozumiem ... snáď to vyšlo z účtovníctva, nie ?
Na čo treba skúsenosti, umelo navýšiť príjem ? To si skôr myslím, že do tohto sa dá vtiahnuť iba neskúsená účtovníčka. Tiež som mala v začiatkoch také obdobie, že pre klientov modré z neba, ale život ma naučil ...;).
A čo Ťa mrzí ? To si mu to urobila z vlastnej iniciatívy? On pri tom nebol ?
Čudný príbeh ... Sorry, ale srší z neho naivita :rolleyes:.
janrad
08.03.08,20:43
Evička,Evička , na Tvoju otazku a navod na pod.....jedno české prislovie:kde není žalobce, není ani soudce:slovom ta pani ti poradila nech podvadzas,ale ked dojde na lamanie chleba, potom co?no ja by som to nerobila
Richard
08.03.08,22:28
Neviem či to zmazať, nikto tu na nič nezavádza, netreba to dramatizovať...

Ona sa pýta a ak vieme odpovieme, ak nevieme tak napíšeme, že neviem, nedá sa

Otázka na hrane, ale položená bola tak, že sa pýta na zákonné možné riešenie.
(hoci je to zvláštna kombinácia "zákonné obídenie" :) ).
Braňo
08.03.08,22:47
Neviem či to zmazať, nikto tu na nič nezavádza, netreba to dramatizovať...

Ona sa pýta a ak vieme odpovieme, ak nevieme tak napíšeme, že neviem, nedá sa

Otázka na hrane, ale položená bola tak, že sa pýta na zákonné možné riešenie.
(hoci je to zvláštna kombinácia "zákonné obídenie" :) ).

Richard, nesúhlasím. Umelé navyšovanie príjmov je porušovanie zákona.
Zákonne nie je možné zdvihnúť príjmy po odovzdaní daňového priznania, nakoľko priznanie odzrkadľuje skutočnosť.
Melnick
08.03.08,23:47
tému nahlasujem: navádzanie na trestnú činnosť..!
Nebuď taká prísna Monika. evka-janekova na nič nenavádza. Myslím, že z tej informácie ,ktorú mala poskytnúť SLSP jej klientovi o zákonnom obídení a umelom navyšovaní príjmov , je rovnako :eek: :eek: ako aj poniektorí my.

Vysvetlivka : :eek::eek: = vyhúkaná :D:D
Danila
09.03.08,08:23
Neviem či to zmazať, nikto tu na nič nezavádza, netreba to dramatizovať...

Ona sa pýta a ak vieme odpovieme, ak nevieme tak napíšeme, že neviem, nedá sa

Otázka na hrane, ale položená bola tak, že sa pýta na zákonné možné riešenie.
(hoci je to zvláštna kombinácia "zákonné obídenie" :) ).Richard, každý súdny človek po prečítaní zadania, a to nemusí byť ani účtovník excelentný vie, že ide o navádzanie na trestnú činnosť ako neodvádzať dane, teda minimálne ich optimalizovať nezákonne. Možno je to môj posledný príspevok, ale veľmi ma znepokojuje ak nie vždy na Porade má meter 100 cm.
V tomto prípade si ho poriadne ustrihol. Ďakujem za prečítanie môjho stanoviska.:)

P.S. Rovnaký meter musí platiť pre každého!
Zoltán Kovács
09.03.08,09:34
NIektorý to riešia tak, že náklady nepriznávajú a príjmy ostávajú v nezmenenej výške. A dávať náklady, resp. výdavky do účta nie je povinnosť ale právo.

Ale už moc polemizujem. :D
Danila
09.03.08,11:18
NIektorý to riešia tak, že náklady nepriznávajú a príjmy ostávajú v nezmenenej výške. A dávať náklady, resp. výdavky do účta nie je povinnosť ale právo.

Ale už moc polemizujem. :DNiektorí tak, niektorí onak. Dúfam, že to bolo najmä od Teba len v rámci prúpovídky. Tiež v téme končím.:)
Zoltán Kovács
09.03.08,11:22
Niektorí tak, niektorí onak. Dúfam, že to bolo najmä od Teba len v rámci prúpovídky. Tiež v téme končím.:)

Nechcel som budiť dojem, že takýmito praktikami súhlasím. Samozrejme nie, len viem ako to je v praxi.
evka-janekova
09.03.08,13:39
nic
evka-janekova
09.03.08,14:50
aj tak to úverový podvod nebude, lebo ziadny úver mu nevyjde

snahabola, kašlem na to.
Dana K.
09.03.08,15:58
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Braňo
09.03.08,17:43
NIektorý to riešia tak, že náklady nepriznávajú a príjmy ostávajú v nezmenenej výške. A dávať náklady, resp. výdavky do účta nie je povinnosť ale právo.

Ale už moc polemizujem. :D

smith áno, vyhodiť náklady si môže, ale pred podaním DP. Po podaní DP to mení situáciu.
Johanka
09.03.08,17:46
Toto malo byť dávno zmazané. Ak si zadanie v tejto téme úplnou náhodou prečíta nový člen alebo náhodný "okoloidúci" , pomyslí si o tejto stránke svoje.... ja som tu už zažila všeličo, ale obsah zadania ma úprimne zaskočil , a to odvahou púšťať takéto info do sveta ;).
Danila
10.03.08,07:27
Toto malo byť dávno zmazané. Ak si zadanie v tejto téme úplnou náhodou prečíta nový člen alebo náhodný "okoloidúci" , pomyslí si o tejto stránke svoje.... ja som tu už zažila všeličo, ale obsah zadania ma úprimne zaskočil , a to odvahou púšťať takéto info do sveta ;).Poslúchla Ťa. Všetkým nám tam bliká červená. Dúfam, že aj ona sa červená. V tejto téme jasný dôkaz, k čomu sú dobré tlačitaka - zelená - červená.:eek::confused::mee::mad:. Čím ďalej, tým lepšie. A porušila som prísľub, že tu už nebudem pokračovať. Nechcela som, musela som....:)
Richard
11.03.08,08:33
ok tému zmažem, nepovažoval som ju za protizákonnú

ako som zdôraznil v predošlom príspevku, hľadala sa tu zákonná možnosť.

Ak neexistuje, treba napísať že neexistuje.
Netreba sa báť zákonov. Poradenstvo je aj o tom, že existujú tri cesty a treba si vedieť vybrať tú správnu. To isté robí aj štátna správa. Počkajte keď vás bude vyvlastňovať, chcieť sa s vami o niečo súdiť. Ich právnici budú hľadať možnosti v zákonoch...

To je legitímna vec každého subjektu.
evka-janekova
11.03.08,18:42
ok tému zmažem, nepovažoval som ju za protizákonnú

ako som zdôraznil v predošlom príspevku, hľadala sa tu zákonná možnosť.

Ak neexistuje, treba napísať že neexistuje.
Netreba sa báť zákonov. Poradenstvo je aj o tom, že existujú tri cesty a treba si vedieť vybrať tú správnu. To isté robí aj štátna správa. Počkajte keď vás bude vyvlastňovať, chcieť sa s vami o niečo súdiť. Ich právnici budú hľadať možnosti v zákonoch...

To je legitímna vec každého subjektu.
fakt som nechcela, aby si to ludia tu tak zle vysvetlili, v pohode to všetko zmažte, nikdy by som nechcela robiť niečo protizákonne, ale každý tu vie, že niekedy je aj zákon dieravý.
Ďalšie otázky si vopred 3 razy premyslím.

PAPAPA a už sa nehnevajte