Jirinka
07.03.08,08:53
Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť, či faktúru za poradenské služby- vypracovanie projektu na environmentálne spôsoby hospodárenia, môžem zúčtovať v čase jej doručenia= skončenie vypracovania projektu, t.j. zdaniteľného plnenia, alebo musím časovo rozlíšiť náklady, nakoľko prostriedky na projekt budú čerpané v priebehu 5 rokov.Ďakujem, Jirina:mee:
Danila
07.03.08,08:03
Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť, či faktúru za poradenské služby- vypracovanie projektu na environmentálne spôsoby hospodárenia, môžem zúčtovať v čase jej doručenia= skončenie vypracovania projektu, t.j. zdaniteľného plnenia, alebo musím časovo rozlíšiť náklady, nakoľko prostriedky na projekt budú čerpané v priebehu 5 rokov.Ďakujem, Jirina:mee:Nemrozumiem.
Jirinka
10.03.08,11:21
tá faktúra, ktorá mi prišla na vypracovanie projektu v 4/2007, tak ten projekt, ktorého sa to týkalo, bude zo strany štátu preplácaný v priebehu 5 rokov. Myslela som, že či kvôli tomu nemám časovo rozlíšiť náklady na vypracovanie projektu, alebo celú faktúru zúčtovať do nákladov v r.2007. Som začiatočníčka na Porade, tak to berte ako poľahčujúcu okoľnosť. Díky.