Anairda
07.03.08,08:15
Dobrý deň,

chcem vyradiť auto z podnikania k 31.12. a v programe pre JÚ mi ponúka možnosť: zrušenie bez likvidácie = alikvótny odpis a program vypočíta odpisy na mesiace, počas ktorých bolo auto zaradené. Kedy sa používa takýto odpis resp.vyradenie bez likvidácie? Myslela som, že ak nie je auto v majetku firmy k 31.12. nemožno uplatniť odpisy.
Tweety
07.03.08,07:17
Dobrý deň,

chcem vyradiť auto z podnikania k 31.12. a v programe pre JÚ mi ponúka možnosť: zrušenie bez likvidácie = alikvótny odpis a program vypočíta odpisy na mesiace, počas ktorých bolo auto zaradené. Kedy sa používa takýto odpis resp.vyradenie bez likvidácie? Myslela som, že ak nie je auto v majetku firmy k 31.12. nemožno uplatniť odpisy.
Dobre si myslela, za rok 2007 nie je nárok na daňový odpis.
betka
07.03.08,07:53
Dobrý deň,

chcem vyradiť auto z podnikania k 31.12. a v programe pre JÚ mi ponúka možnosť: zrušenie bez likvidácie = alikvótny odpis a program vypočíta odpisy na mesiace, počas ktorých bolo auto zaradené. Kedy sa používa takýto odpis resp.vyradenie bez likvidácie? Myslela som, že ak nie je auto v majetku firmy k 31.12. nemožno uplatniť odpisy.

Ak si chcete uplatniť odpisy, prečo nevyradíte k 1.1.2008, odpisy by ste si mohli uplatniť. (ak preradujete do osobného užívania, a auto nebolo predané počas roka....)
Anairda
07.03.08,07:57
Hej, vyradím ho k 1.1.08, ale chcela by som vedieť aj čo je zrušenie bez likvidácie- konkrétne program Alfa ponúka túto možnosť a vypočíta mesačné odpisy.