fefkus
07.03.08,08:42
Pekny den Vam prajem. Dufam, ze otazku som zle nezaradil :)

Ked nieco nakupujem pre potreby svojho podnikania, je potrebne od predavajuceho ziadat peciatku na pokladnicny doklad? V obchodoch mi totiz semtam povedia tak, semtam onak a moja uctovnicka tvrdi, ze peciatka je povinna (na zaklade reakcie nejakej zamestnankyne danoveho uradu). Existuje nejake nariadenie alebo zakon, ktory taketo povinnosti stanovuje?

Priklad - Kupim v knihkupectve slovnik za 900 Sk. Dostanem pokladnicny doklad, mam ziadat orazenie dokladu? Ak nie, nevyhodia mi to pri pripadnej kontrole na oci?

Za odpovede dakujem!

F
Tweety
07.03.08,07:43
Pekny den Vam prajem. Dufam, ze otazku som zle nezaradil :)

Ked nieco nakupujem pre potreby svojho podnikania, je potrebne od predavajuceho ziadat peciatku na pokladnicny doklad? V obchodoch mi totiz semtam povedia tak, semtam onak a moja uctovnicka tvrdi, ze peciatka je povinna (na zaklade reakcie nejakej zamestnankyne danoveho uradu). Existuje nejake nariadenie alebo zakon, ktory taketo povinnosti stanovuje?

Priklad - Kupim v knihkupectve slovnik za 900 Sk. Dostanem pokladnicny doklad, mam ziadat orazenie dokladu? Ak nie, nevyhodia mi to pri pripadnej kontrole na oci?

Za odpovede dakujem!

F
Nie, nie je to povinné.
janaGT
07.03.08,07:46
je tu veľa tém na túto problematiku, napr.:
http://www.porada.sk/t19368-peciatkovat-doklady-z-erp.html
fefkus
09.03.08,04:49
Ospravedlnujem sa za duplicitu temy, ale prehladal som vsetko mozne na tomto fore, akurat vypracovanym otazkam som sa akosi vyhybal.. Mea culpa!

Dakujem za reakciu.

F