apo
07.03.08,09:00
Prosím vysvetliť,

aký je rozdiel medzi oznámením:

ad 1
Oznámenie o začatí kontroly nadme odpočtu ...... ak sa nedohodne tak začne 40 dní po doručení.

ad2
Správca dane upovedomuje, že na tretí deň od doručenia začne kontrola nadmerného odpočtu. Po obdržaní tohoto upovedomenia kontaktujte správcu dane, za účelom ďalšieho postupu pri výkone kontroly.

Začali klientom chodiť oznámenia typu ad2. Doklady sme doniesli o týždeň lebo s kontrolórkou sme to tak dohodli.

Posledná pozvánka prišla v piatok takže v pondelok začne kontrola. Čo vyplýva z tejto zmeny postupu pri oznámení začiatku DK.

Je možné dnes podať ešte dodatočné DP, mám ho pripravené od nedele, ale čakal som s podaním až keď pošlú peniaze, aby nezačala DK a ona :Dpotvora začala aj tak.

Ďakujem.

apo
karpis
07.03.08,08:31
Pokiaľ máte už oznámenie o DK tak dodatočné DP bude zohľadnené až po kontrole, nikdy nečakajte s DDP je tam zákonná lehota na podanie po zistení skutočností
apo
07.03.08,08:34
V téme na linku
http://www.porada.sk/t61006-danova-kontrola-a-dpocet-dane.html
príspevok č. 9 som uviedol skúsenosť zo septembra 2007, že po odovzdaní dokladov ku kontrole na DÚ som mohol ešte tri dni podávať dodatočné daňové priznanie. Na túto možnosť ma upozornila kontrolórka, ktorej som vysvetlil, že mám pripravené dodatočné DP na zvýšenie nadmerného odpočtu a že mám obavy z toho, že klient si tento odpočet už nebude môcť uplatniť.

Je teraz v tomto smere iná právna úprava? Doklady sme ešte neodovzdali a tiež je tam formulácia, že kontrola začne tri dni od doručenia oznámenia. V septembri ma na DÚ usmernili, že kontrola začne tri dni po odovzdaní dokladov a preto som mohol podávať dodatočné DP.

apo
apo
07.03.08,09:17
Odpoveď z DÚ.

Uvedeným oznámením ad2 začne na tretí deň daňová kontrola. Kedy sa donesú doklady ku kontrole je daná možnosťami daňového subjektu. Do tretieho dňa je možné podávať dodatočné DP k DPH.

Pozrel som zákon 511/92 a úprava z tromi dňami začala od septembra 2007 a týka sa len kontroly nadmerného odpočtu DPH a daňových bonusov.

apo