rbocko
07.03.08,09:48
Nie som zlomyselny ale vytocil ma isty remeselnik:
- tym ze zvysil cenu prace o 100% po odovzdani
- dalej tym ze prace nedokoncil
- vrchol vytocenia nastal pri pytani FA za pracu -> zistenie ze nema ZL, a ked trvam na FA, cena bude ovela vyssia + DPH.

Taketo nezmyselne tvrdenia a vyhrazky ma priviedli na uvedenie chlapca do reality, kde poctive firmy musia platit odvody, dane a pod. a chlapcisko robi "na cierno" a chce brat rovnake peniaze...

Poradite ako naviest spravne urady aby si posvietili na nemenovaneho, pls?

Dakujem
Tweety
07.03.08,08:50
Nie som zlomyselny ale vytocil ma isty remeselnik:
- tym ze zvysil cenu prace o 100% po odovzdani
- dalej tym ze prace nedokoncil
- vrchol vytocenia nastal pri pytani FA za pracu -> zistenie ze nema ZL, a ked trvam na FA, cena bude ovela vyssia + DPH.

Taketo nezmyselne tvrdenia a vyhrazky ma priviedli na uvedenie chlapca do reality, kde poctive firmy musia platit odvody, dane a pod. a chlapcisko robi "na cierno" a chce brat rovnake peniaze...

Poradite ako naviest spravne urady aby si posvietili na nemenovaneho, pls?

Dakujem
Mohol si si dopredu spomínaného živnostníka overiť cez živnostenský register. Ak nemá živnostenské oprávnenie, ako chce fakturovať? To je nemožné.
Chobot
07.03.08,08:58
Nie som zlomyselny ale vytocil ma isty remeselnik:
- tym ze zvysil cenu prace o 100% po odovzdani
- dalej tym ze prace nedokoncil
- vrchol vytocenia nastal pri pytani FA za pracu -> zistenie ze nema ZL, a ked trvam na FA, cena bude ovela vyssia + DPH.

Taketo nezmyselne tvrdenia a vyhrazky ma priviedli na uvedenie chlapca do reality, kde poctive firmy musia platit odvody, dane a pod. a chlapcisko robi "na cierno" a chce brat rovnake peniaze...

Poradite ako naviest spravne urady aby si posvietili na nemenovaneho, pls?

Dakujem

Bolo by ťažké dokázať, že podniká na čierno, musel by si to asi dosvedčiť alebo dokázať. Možno by sa ho asi dalo nahlásiť na daňový úrad, ktorí si ho preveria z pohľadu platenia daní.

ŽÚ s tým asi nič nenarobí, môže povedať, že išlo o príležitostnú prácu, kde by si ťahal asi za kratší koniec, lebo nemáš s ním žiadnu zmluvu. Mohol by tvrdiť, že u teba nič nerobil alebo že ste sa v krčme dohodli na nejakej občianskej výpomoci.

Najúčinnejšie je nezaplatiť mu (ak sa ak ešte nestalo).:rolleyes:
biaaa
07.03.08,10:45
Kontaktovat ZU, DU, SOI - v pripade ze dokazete ze robil u viacerich ludi podnikal bez zivnostenskeho opravnenia cim porusoval zakon. Zaroven treba na ZU a DU + SOI vyhlasit ze Vam nebol ochotny vydat danovy doklad, cim SOI zistia ze nema povolenie na podnikanie a tym padom porusuje zakon.
Taktiez treba spomenut ze sa prezentoval ako remeselny zivnostnik, cim vznikol u Vas dojem ze ma opravnenie podnikat.
jaguar_X
13.03.08,18:31
ani by som sa s nim nebavil, ak nemate zmluvu o dielo, tak mu zaplatte len to na com ste sa dohodli a nie o 100% viac. ak sa mu nepaci, nech Vas zazaluje :)
ronak
13.03.08,20:15
Vzhladom na to že mi nemože dat fakturu a tým pádom si to nemožem dat do nákladov tak by som cenu ešte stiahol , on na vás nemá žiadne páky vy áno