Petronella
22.03.05,09:05
Ahojte vsetci, mam velky problem s mojim DP a cast toho problemu je, ze v SR som mala prilezitostne prijmy na zaklade zmluv podla autorskeho zakona. Prijmy dosahovali cca 150.000,-Sk rocne. Sprestredkovatel za mna odviedol 2% do umeleckeho fondu. Ako mam zdanit tieto prijmy. Som "smrtelnik". Mam narok na uplatnenie si nezdanitenej casti zakladu dane? Mam narok na uplatnenie vydavkov prip. pausalnych vydavkov? Akych? Prosim poradte mi, ja som z toho magor a neviem, co s tym. Dakujem vopred za akukolvek pomoc. Petronella (len pre info. prijmy so zvislej cinnosti v SR nemam ani tu nezdanujem)
Luba2
22.03.05,10:06
A iné príjmy si nemala? Tak daj dolu 25% (v nich máš zarátany literárny fond), nezdaniteľnú časť, odvody do poisťovní a potom zdaňuj, alebo môžeš dať aj skutočné náklady ak máš.
Petronella
22.03.05,10:19
Na Slovensku som ine prijmy nemala. Ja ako danovy domicil by som mala zdanovat prijmy so zavislej cinnosti v Rakusku, ale tieto prilezitostne prijmy chcem zdanit na Slovensku. Neviem, ci to nie je blbost. Mam prechodny pobyt v Rakusku a v podstate tu zijem (oficialne) a tu su moje prijmy oslobodene od platenia dani (OSN imunity). Neviem vobec, co s tym. Ci mam aj tak narok na nezdanitelnu cast. Neplatim ziadne odvody.....to je gulas co?????