KulovaM
07.03.08,11:11
Dobrý deň všetkým poraďákom, na tejto stránke som už od decembra 2006, našla som tu kopu tém, ktoré ma zaujímali, v súčasnosti sa na mna obrátili podnikatelia ( ked že som dokázala urobiť JU ozaj jednoduche, pre neplatcov DPH, bez nejakých špeciálnych príradov), ktorým som chcela pomôcť, začala som sa JU venovať už aj v tzv. zložitejších prípadoch. Teóriu a zákony mám naštudované, aj ked niektorým § zneniam a tým rozvitým vetám na 10 riadkov niekedy neporozumiem, snažím sa pomôcť , ako sa len dá, teda aj pomocou porady.sk.

Čo myslíte, je lepšie pochopiť problém, ak Vám to niekto zdatný v praxi ukáže, alebo sa spoliehať na teoretické vedomosti?
Zoltán Kovács
07.03.08,10:14
Dobrý deň všetkým poraďákom, na tejto stránke som už od decembra 2006, našla som tu kopu tém, ktoré ma zaujímali, v súčasnosti sa na mna obrátili podnikatelia ( ked že som dokázala urobiť JU ozaj jednoduche, pre neplatcov DPH, bez nejakých špeciálnych príradov), ktorým som chcela pomôcť, začala som sa JU venovať už aj v tzv. zložitejších prípadoch. Teóriu a zákony mám naštudované, aj ked niektorým § zneniam a tým rozvitým vetám na 10 riadkov niekedy neporozumiem, snažím sa pomôcť , ako sa len dá, teda aj pomocou porady.sk.

Čo myslíte, je lepšie pochopiť problém, ak Vám to niekto zdatný v praxi ukáže, alebo sa spoliehať na teoretické vedomosti?

Určite je dobré, keď máš možnosť si dať vysvetliť od človeka z praxe. Ja keď som začínal, ako čerstvý maturant OA, a nastúpil na brigádu do účtovnej agentúry som čumel ako puk, že aký je rozdieľ medzi teóriou a pracou. Totiž teoria vychádza z ideálneho stavu, čo v reálnom živote nikdy nenastane.
KulovaM
07.03.08,11:09
...Ešte že tu máme poradu.sk a machrov zabehnutých v praxi
Johanka
07.03.08,11:17
... takže si pochopila :).
KulovaM
07.03.08,11:23
... takže si pochopila :).
prepáč, čo som mala pochopiť?
Tweety
07.03.08,11:25
prepáč, čo som mala pochopiť?
Zrejme mala na mysli to, čo bolo písané v prísp. č 2.:)
KulovaM
07.03.08,11:39
Zrejme mala na mysli to, čo bolo písané v prísp. č 2.:)
no , je to moj príspevok, tak pochopila, len niektorí V.I.P. členovia nepochopili, že je lepšie raz vidieť po lopate ako to je, ako 100 x naštudovaná teória. :o))
Zoltán Kovács
07.03.08,11:41
no , je to moj príspevok, tak pochopila, len niektorí V.I.P. členovia nepochopili, že je lepšie raz vidieť po lopate ako to je, ako 100 x naštudovaná teória. :o))

No prípevok č. 2 je môj. A v ňom práve píšem o tom, že treba vidieť prax, ktorá je od teórie na sveteľné míle ďaleko.
KulovaM
07.03.08,12:01
No prípevok č. 2 je môj. A v ňom práve píšem o tom, že treba vidieť prax, ktorá je od teórie na sveteľné míle ďaleko.
..ale suhlasila som s tvojim príspevkom :-
Danila
07.03.08,12:15
no , je to moj príspevok, tak pochopila, len niektorí V.I.P. členovia nepochopili, že je lepšie raz vidieť po lopate ako to je, ako 100 x naštudovaná teória. :o))Teóriu už vieš. Prax pre účtovníka vyžaduje aj podmienku dvakrát meraj a raz strihaj.......Inak z toho bude nezmyselná zlátanina, ako sa to tu podarilo Tebe nepozornosťou.;)