lusu1
07.03.08,11:57
Vie mi prosim niekto poradit ako ma dochodca ktory nema prijem a chce vratit dan z urokov zo svojich vkladov v banke platenu zrazkou dokladovat kolko tych urokov bolo a v akej vyske mu bola zrazena dan? Neviem o tom ze by banky vystavovali potvrdenia o vyplatenych urokoch a o odvedenej dani z nich.
Bianka1
07.03.08,11:02
to banka nedá potvrdenie len na základe bankových výpisov sa to zahrnie do DP, ale toto ma zmysel len keď zarobil menej ako polovicu nezd. čiastky ako dôchodca nemá nárok na odp,.položku v DP.Keď si chce vyúč.zrazenú daň tak si musí aj príjem tj. došlé úroky zahrnúť do príjmu v DP

Ak sa mýlim daj mi vedieť
ďakujem
Zoltán Kovács
07.03.08,11:03
Vie mi prosim niekto poradit ako ma dochodca ktory nema prijem a chce vratit dan z urokov zo svojich vkladov v banke platenu zrazkou dokladovat kolko tych urokov bolo a v akej vyske mu bola zrazena dan? Neviem o tom ze by banky vystavovali potvrdenia o vyplatenych urokoch a o odvedenej dani z nich.

K daňovému priznaniu to dokladovať nemusí, len ak ho vyzvú ku kontrole daňového priznania bude musieť vedieť preukázať výšku zrážky dane. A na to postačuje výpis z banky, kde je zrazená daň z úrokov uvedený.
lusu1
07.03.08,11:09
Dakujem za rychlu informaciu