renatka310
07.03.08,13:57
ahojte všetci poraďáci:)
prihlásila som sa tu lebo potrebujem poradiť
Martin Mocko
07.03.08,12:58
ahojte všetci poraďáci:)
prihlásila som sa tu lebo potrebujem poradiť

a..máš aj otázku? :D
Bionda
07.03.08,15:54
Určite sa opýtala na správnom mieste :) v správnej téme, tu sa len nahlásila ako prítomná :D
Takže vitaj.:D Štikacie hodiny sa tu ešte nezriadili :D podaktorí by asi ani nemali odpichnutý odchod:D:D
Sio
14.03.08,13:57
Mala by som otázku? Môj brat robí v jednej firme už desať rokov, a teraz dostal novú pracovnú zmluvu so zmenami:
druh práce, miesto výkonu práce, deň nástupu do práce,
doba pracovného pomeru, mzdové podmienky,práva a povinnosti
zamestnanca a zamestnávateľa.
1 Otázka : musí podpísať novú pracovnú zmluvu po 10 rokov,
nebolo by správne zmena PZ?
2 Otázka : V prípade ak to podpíše, bude mať nárok napr. o rok
na odstupné , v prípade skončenie pracovného
pomeru?
3. Otázka: citujem podľa PZ : Zamestnanec nie je oprávnený
vlastným menom alebo na vlastný účet , vykonávať zárobkovú činnosť ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, aj po skončení pracovného pomeru , a to po dobu 3 rokov od jeho skončenia./ ????? Podľa ktorého zákona to môže dať podpísať zamestnávateľ, ak môže.
Ďakujem za odpovede, bolo by to súrne.
Bionda
17.03.08,11:03
V prvom rade nechápem, kvôli čomu sa teraz zamestnávateľ rozhodol pre zmenu dohodnutých podmienok v prac. zmluve? Zmenilo sa čosi v dohodnutých podmienkach? Tiež súhlasím , že ak áno, tak tam mala byť Dohoda o zmene pracovných podmienok.
Ak nedošlo k žiadnym zmenám, bude dobré ,aby sa na dôvod opýtal brat kompetentných vo firme.
Sio
23.03.08,15:47
Nastali sa zmeny v celkovo vo firme, a z toho dôvodu od 10.2007
už 3 zamestnanci opustili firmu. teraz jeden tiež dal výpoveď koncom marca.majiteľ by chcel viac robiť a menej plácať.
Celkovo mal 6 zamestnancov.
A tý ktorý opustili firmu v mynulom roku začali robiť ako SZČO v
tom istom predmete. Aj brat má od 01.06.2008 nové miesto, ale dovtedy by chcel vydržať. Ale ak podpíše že po skončení 3 roky nebude robiť ako technik / to čo doteraz/ , nemôže???
Podľa mňa je to nezmysel, však zamestnávateľ žiadnu dotáciu doteraz nedával zamestnancom. napr. na školenie atď.
Príklad: maliar ktrorý robil doteraz , po skočení u zamestnávateľa nemôže 3 roky robiť ako maliar???
Bionda ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
23.03.08,15:58
Nastali sa zmeny v celkovo vo firme, a z toho dôvodu od 10.2007
už 3 zamestnanci opustili firmu. teraz jeden tiež dal výpoveď koncom marca.majiteľ by chcel viac robiť a menej plácať.
Celkovo mal 6 zamestnancov.
A tý ktorý opustili firmu v mynulom roku začali robiť ako SZČO v
tom istom predmete. Aj brat má od 01.06.2008 nové miesto, ale dovtedy by chcel vydržať. Ale ak podpíše že po skončení 3 roky nebude robiť ako technik / to čo doteraz/ , nemôže???
Podľa mňa je to nezmysel, však zamestnávateľ žiadnu dotáciu doteraz nedával zamestnancom. napr. na školenie atď.
Príklad: maliar ktrorý robil doteraz , po skočení u zamestnávateľa nemôže 3 roky robiť ako maliar???
Bionda ďakujem za odpoveď.

Takéto obmedzenie nemá oporu v slovenskom práve.