janadov
07.03.08,16:30
Ahoj poradaci,vie mi niekto poradit,co zauctovat?Zivnostnik ukoncil zivnost 20.1.2007 a odvody do zdrav.poistovne zaplatil 16.2.2007.Mam uctovat v pen.denniku az do 16.2.,aby tam mal aj tie odvody?Ked nie,tak by som mala kvoli skonceniu podnikania zvysit zaklad dane o nezaplatene zavazky,cize aj o tieto odvody.Lenze sa mi to zda divne,ze sa budem tvarit ako by tie odvody nezaplatil a pritom ich vo februari zaplatil?Co mam teda robit?Dakujem za rady.
Monika Kováčová
07.03.08,15:42
nie, k 20.1.2007 uzatvoríš účtovné knihy, t.j. aj Peňažný denník.
V záväzkoch ti zostane suma okrem iného aj za neuhradené odvody. O tieto položky zvýšiš ZD v DP (r.40).

Nie je to divné, pretože ku dňu skončenia podnikania a ku dňu zostavenia účtovnej závierky odvody podnikateľ nezaplatil.
Zoltán Kovács
07.03.08,15:42
Ahoj poradaci,vie mi niekto poradit,co zauctovat?Zivnostnik ukoncil zivnost 20.1.2007 a odvody do zdrav.poistovne zaplatil 16.2.2007.Mam uctovat v pen.denniku az do 16.2.,aby tam mal aj tie odvody?Ked nie,tak by som mala kvoli skonceniu podnikania zvysit zaklad dane o nezaplatene zavazky,cize aj o tieto odvody.Lenze sa mi to zda divne,ze sa budem tvarit ako by tie odvody nezaplatil a pritom ich vo februari zaplatil?Co mam teda robit?Dakujem za rady.

Postupuješ podľa §17 ZoDP. Potom sa nemusíš tváriť ako keby nezaplatil tie odvody.
Petra29
07.03.08,15:51
Len doplním: kým bol účtovnou jednotkou /do 20.1./, odvody nezaplatil. Preto budú vo výkaze MaZ. Odo dňa nasledujúceho po skončení podnikania nie je z hľadiska zákona o účt. účtovnou jednotkou
renča1
07.03.08,17:17
Ahoj poradaci,vie mi niekto poradit,co zauctovat?Zivnostnik ukoncil zivnost 20.1.2007 a odvody do zdrav.poistovne zaplatil 16.2.2007.Mam uctovat v pen.denniku az do 16.2.,aby tam mal aj tie odvody?Ked nie,tak by som mala kvoli skonceniu podnikania zvysit zaklad dane o nezaplatene zavazky,cize aj o tieto odvody.Lenze sa mi to zda divne,ze sa budem tvarit ako by tie odvody nezaplatil a pritom ich vo februari zaplatil?Co mam teda robit?Dakujem za rady.

Prečo divné? :confused: Veď v skutočnosti živnosť bola ukončená dňom 20.1.07 a aj v skutočnosti do toho dátumu odvody neboli zaplatené....;) .
Inak súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami.:)
janadov
08.03.08,15:00
Dakujem vsetkym za radu.Pomohli ste mi,uz mam v tpm jasno.:)