petmar
08.03.08,13:08
Prosím o radu, ako a čím by som mal zatepliť vonkajšiu stenu domu, ktorá je na hranici so susedom, aby to bolo mechanicky čo najodolnejšie, pretože susedovci z druhej strany normálne komunikáciu užívajú, peši aj autom, deti hrajú futbal a podobne, pritom zateplenie by malo mať aj dobré izolačné vlastnosti. A ešte by nemalo byť príliš hrubé, aby som mu veľa neodobral z pozemku, myslím že 5-7 cm by ho nerozhádzalo.
Za rady a názory vďaka.
bony-p
08.03.08,16:22
Ja by som navrhol zatepliť tvrdeným polystyrénom
[napr. styrodur] dať dve vrstvy sieťky a na povrch hrubozrnnú omietku
petmar
08.03.08,16:47
Tvrdený polystyrén by bol asi dobry. Ešte som videl také zateplovacie bloky, neviem ich názov ani účinnosť, je to z 2 vrstiev tenkého ohýbaného plechu a medzi tým je akási pena, asi polyuretán zo 4-5 cm, ktovie, aké by to bolo na dome...a ako sa to pripevní o dom..? :confused:
r.galovic
08.03.08,19:13
Ten styrodur by nebol samozrejme zlý. Ba priam výborný. Obávam sa ale, že by ho to finančne zrujnovalo.

Podľa mňa by stačilo pouziť sklotextilnú mriežku od Baumit s nazvom "Baumit pancierová vystuž". Jedna rolka s 22,5 m2 stoji asi 2700 Sk.
misomiso
08.03.08,19:34
Ja viem, je to teraz mimo temy, ale hlavne davajte ludkovia hmozdinky a lepidlo ako treba. Uz ste niekedy videli padnute zateplenie z celej steny? Ja prvy raz v zivote vcera. Neboli tam stopy po ziadnych hmozdinkach.
Peter Briatka
10.03.08,05:47
Ja by som navrhol zatepliť tvrdeným polystyrénom
[napr. styrodur] dať dve vrstvy sieťky a na povrch hrubozrnnú omietkuČiastočne súhlasím... Tak ako sa vraví aj v (myslím že) ETAG 004... do výšky asi 2 m by mal mať TI systém vyššiu odolnosť proti mechanickému poškodeniu... Čiže ak oslovíš predajcov s touto požiadavkou, určite ti povedia presnú skladbu.

To s čím zásadne nesúhlasím je spomínaná hrubozrnná omietka... Odporúčam ti klasickú ext omietku a náter Thermoshield - aspoň na tú jednu stenu. Má fantastické vlastnosti a je jednoducho umývateľný...