SMartina
08.03.08,13:26
Ahojte. Potrebovala by som poradiť.
Čo v prípade, ak je už rok 2007 uzavretý, DP PO za rok 2007 je na DÚ a daň je už zaplatená.
A zistila som jednu chybu v účtovníctve. Ide o to, že SKK DFA bola uhradená z EUR účtu a len čiastočne, chyba nastala pri úhrade faktúry, kde som neprepočítala EUR sumu na SKK sumu, ktorú som mala dať ešte o riadok nižšie, keďže som ju nedala, tak program to zobral ten rozdiel ako Kurzový Zisk a tiež sa to zobral tak, že tá faktúra je celá uhradená, pretože ten zisk berie ako doplatok, takže sa mi nezobrazí ani v ďalšom roku ako čiastočne neuhradená. Takže sa navýšil aj HV, a ide o troška väčšiu sumu.
Viem, že je možnosť dať Dodatočné daňové priznanie. Ale chcela som vedieť či existuje iná možnosť. Napr. v novom roku to preúčtovať nejakým opravným zápisom v interných dokladoch, aby sa to vyriešilo v novom roku. Neviem či je to možné a ani aké možnosti mám tak prosím o pomoc.
Ďakujem.:mee:
azla
08.03.08,12:38
Ak sa Vám daňová povinnosť nezvýšuje, opravné daňové priznanie podávať nemusíte.
Zúčtovaním 663 neopravnene do výnosov, ste "umelo" zvyšili HV. Ak to uznate, že je to chyba významná ,v roku 2008 opravu účtu 321 zaučtujete 428/321, hodnotovo nevýznamnú chybu 5xx/321
SMartina
08.03.08,12:48
Ďakujem. Daňová povinnosť sa nezvýšuje.
Čo je to "významná chyba" alebo "nevýznamna chyba", ešte som sa s tým nestretla.
Dík.
azla
08.03.08,13:02
Ďakujem. Daňová povinnosť sa nezvýšuje.
Čo je to "významná chyba" alebo "nevýznamna chyba", ešte som sa s tým nestretla.
Dík.
Vo vnútrop. smernici by ste si mali určiť nejakú hranicu. Zvykne sa posudzovať, že ak je mešia ako 1% z obratu, tak je nevýznamná.
SMartina
08.03.08,13:28
Ďakujem.