thambu
08.03.08,14:37
Dobrý deň,
poprosil by som o radu:

Keď zapojím zostavu reprobední Genius HF 5000 5.1. na DVD prehrávač 5.1. a do televízora scartom, začne mi brumeť televízor.

Keď zapojím naraz do týchto Geniusiek pc, tuner, cd prehrávač brumí mi zase subwoofer. Musím jedno z toho vypojiť a nemôžem mať naraz všetko zapojené vrátane 5.1.
Takže tie Geniusky nemôžem využívať na 100%.
Ďakujem.
Stevo5
09.03.08,13:50
Mal by sa ti na to pozrieť nejaký elektrikár. Pravdepodobne sa jedná o zemnú slučku (dvojité uzemnenie). Bolo by sa treba "pohrať" so zemniacimi kolíkmi na prepojovacích kábloch. Niekedy pomôže aj obrátenie zásuvky v zástrčke (ak je zástrčka len vidlica), alebo napájať všetky prístroje z jednej zástrčky. S týmto "problémom" je veľa práce, skúšania a niekedy si laik s tým ani neporadí.
petmar
11.03.08,16:05
Brum je vlastne sieťová freq. 50Hz alebo vzácnejšie jej harmonická /25,100Hz/ ktorá sa dostáva obyčajne cez neživé vodiče na citlivé vstupné zariadenia. Hľadať musíš postupne, v 1.rade zapojiť všetko z 1 zásuvky 1 predlžovačkou s viaczásuvkou. Ak nepomože, postupne vymieňať prepojovacie šnúry medzi jednotlivými zariadeniami. V dnešnej dobe už nikto nebude opravovať šnúry, letovať a prepájať, ale vymieňať. Skús si ich požičať od niekoho. Nejaká žila bude uvoľnená, nalomená, prerušená- možno.
thambu
13.03.08,03:35
Díky za rady.