int
08.03.08,14:45
Robím si amatérsky účtovníctvo (viem, nie je to nič moc, ale preto prosím o radu) nad akú čiastku sa musí majetok resp. napríklad kúpa mobilu alebo notebooku dať do tohoto majetku a čo tam mám v ALFE napísať? Iba cenu, inventárne číslo, ktoré si začnem dávať od jednotky alebo aj nejaký papier mám k tomu spraviť, že prijaté ako majetok alebo? A po akom čase môžem dať tento majetok do vyradenia alebo ako sa to robí, bo už končím živnosť a v prvom roku podnikania tam mám napr. mobil a notebook. VELMI VELMI pekne ďakujem.
Danila
08.03.08,16:00
Robím si amatérsky účtovníctvo (viem, nie je to nič moc, ale preto prosím o radu) nad akú čiastku sa musí majetok resp. napríklad kúpa mobilu alebo notebooku dať do tohoto majetku a čo tam mám v ALFE napísať? Iba cenu, inventárne číslo, ktoré si začnem dávať od jednotky alebo aj nejaký papier mám k tomu spraviť, že prijaté ako majetok alebo? A po akom čase môžem dať tento majetok do vyradenia alebo ako sa to robí, bo už končím živnosť a v prvom roku podnikania tam mám napr. mobil a notebook. VELMI VELMI pekne ďakujem.Riaditeľ-neriaditeľ, daj to spracovať účtovníkovi. Po prečítaní som si netrúfla ani odpovedať, aj keď to tu je už popísané tisíckrát. A dalo by Ti veľkú námahu sa s tým vyrovnať aj po vyhľadávaní.....:):):).