miko30
08.03.08,15:36
Prosim Vas mam jednu otazku. Z vyplaty my zrazaju exekuciu, zrazia my aj preplatok dane alebo nie. Mal by som dostat okolo 14000sk. Dakujem
miko30
09.03.08,17:50
Nevie my nikto odpovedat ?
Dana K.
09.03.08,17:54
Prosim Vas mam jednu otazku. Z vyplaty my zrazaju exekuciu, zrazia my aj preplatok dane alebo nie. Mal by som dostat okolo 14000sk. Dakujem


Preplatok dane sa nezráža, ale prijíma. Asi si sa chcel opýtať, či z toho preplatku zrazia exekúciu. Nenapísal si, či ti zrážajú stále rovnakú sumu, či sa tá suma mení podľa príjmu, ťažko odpovedať na nepresne zadanú otázku.:cool:
miko30
09.03.08,18:48
Zrazka exekucie sa my meni, stale mam na vyplatu 11500sk. Mam 2 deti. Manzelka je na materskej. Dnes som dostal vyplatnu pasku. Na nej je -rocne zuct.preddavok na dan -13945sk a exekucie 15842sk. Co to ma znamenat ak sa smiem opytat?
miko30
09.03.08,18:50
Este som zabudol cisteho mavam okolo 15000sk.
Dana K.
09.03.08,18:50
Ono s exekúciou je to tak, že je určené nejaké minimum, ktoré ti musí ostať na teba a na vyživované osoby. Takže všetko, čo je "nad" ti stiahnu.
kolja8
09.03.08,18:52
ak je exekucia stanovena ako percento z prijmu, tak myslim, ze ano
kolja8
09.03.08,18:57
teda, aby som bola presnejsia - mali sme zamestnanca- ten mal stanovenu exekuciu na 1/3 cistej mzdy- takze u neho to bolo jasne - vypocitala sa mu CZ a z tej tretina isla exekutorovi
miko30
09.03.08,19:15
Dobre ale mne sa zda ze vratenie dani dava stat a nie zamestnavatel.Tak preco my ich stiahol ked som ich mal dostat na ucet od danoveho uradu. To som si mohol radsej spravit sam dane alebo sa mylim?
miko30
10.03.08,08:42
Mam pravdu alebo nemam?
Dana K.
10.03.08,09:42
Dobre ale mne sa zda ze vratenie dani dava stat a nie zamestnavatel.Tak preco my ich stiahol ked som ich mal dostat na ucet od danoveho uradu. To som si mohol radsej spravit sam dane alebo sa mylim?


Bolo by lepšie, keby sa vyjadril nejaký exekútor, ale neviem, či tu nejaký chodí.
Môj pohľad účtovníka je taký, že preplatok na dani ti vznikol, lebo si napr.nemal celý rok príjmy, alebo si bol PN, alebo si nemal niektorý mesiac uplatnenú odpočít.položku a pod. Takže hypoteticky,ak by si každý mesiac platil nižšie dane, tvoj čistý príjem by bol vyšší a asi by ti sťahovali viac.Ale pri ročnom zúčtovaní daní by si nemal takýto preplatok. Zisti si,ako to s tou exekúciou je, či je stanovená tak, že ti každý mesiac musí ostať tých 11500 Sk a všetko ostatné ide exekútorovi alebo ako.
Ak by si si robil daňové sám, tak ti DÚ pošle preplatok dane na účet, ale zase by si mohol mať problém, že si zatajil príjmy.
Viem,že vyžiť z 11500 + materské (rodičovský príspevok) je ťažké, ale v podstate si sa do tej situácie dostal pravdepodobne svojou vinou, možno nevedomosťou, neviem, ale zas si myslím, že čím skôr sa tej exekúcie zbavíš, tým lepšie. A vyššími splátkami dlh skončí skôr a aj úroky budú menšie.
Neodsudzujem, neposudzujem, nepoznám dôvody a podmienky exekúcie, len sa snažím dedukovať,prečo to asi tak je.
kolja8
11.03.08,20:23
Mozno keby si si urobil sam DP tak by si sa zrazke vyhol, ale kedze ma zamestnavatel robit asi zrazku z cistej mzdy (ak to mate takto) tak je to jasny pokyn
- pre vypocet cistej mzdy je jasny postup.....
takze zamestnavatel postupoval spravne....