suvaha
08.03.08,18:01
ahojte poradaci,

SZCO vedie maloobchod aj veľkoobchod. ako to je potom so zasobami tovaru a ich predajnymi cenami? mam viest oddelenie zasoby pre maloobchod a veľkoobchod ? ako to bude potom v inventarizacii a nasledne v rocnej uzavierke a vo vykazoch?

:confused:
Anja111
08.03.08,17:14
ahojte poradaci,

SZCO vedie maloobchod aj veľkoobchod. ako to je potom so zasobami tovaru a ich predajnymi cenami? mam viest oddelenie zasoby pre maloobchod a veľkoobchod ? ako to bude potom v inventarizacii a nasledne v rocnej uzavierke a vo vykazoch?

:confused:

Vo výkaze budú všetky zásoby spolu...
suvaha
08.03.08,17:22
takze v sklade zaevidujem kazdu polozku aj v maloobchodnej aj vo velkoobchodnej predajnej cene, ale aky bude vlastne konecny stav zasob?
Zoltán Kovács
08.03.08,17:36
takze v sklade zaevidujem kazdu polozku aj v maloobchodnej aj vo velkoobchodnej predajnej cene, ale aky bude vlastne konecny stav zasob?


Sklad sa vedie predsa v nákupnej cene a nie v predajnej cene.
suvaha
08.03.08,17:44
Sklad sa vedie predsa v nákupnej cene a nie v predajnej cene.

to som teda tomu zas dala:))

tak ziadne maloobchodne ani velkoobchodne len znizujem pocet kusov tovaru v nakupnej cene.
Zoltán Kovács
08.03.08,17:45
to som teda tomu zas dala:))

tak ziadne maloobchodne ani velkoobchodne len znizujem pocet kusov tovaru v nakupnej cene.

Veru tak, a máš po probléme. :D
KulovaM
08.03.08,17:55
Podla mna by som zvažovala, pre akú účtovnú jednotku budem účtovať, ja by som učtovala veľkoobchod zvlášť ( medzi ostatnými odberateľmi by bol aj ten maloobchod) a maloobchodnú prevádzku zvlášť( medzi dodávateľmi by bol aj ten velkoobchod), preto aj skladovú evidenciu viesť pre jednotlivé účtovné jednotky zvlášť

v skladovej evidencii sa evidujú nákupné ceny, a tu nie je jasné, či nákupné ceny aj pre maloobchod budú rovnaké ako pre velkoobchod
a nakoniec, marža bude určite iná vo velkoobchode , ako v maloobchode- čo ovplyvní hospodársky výsledok, zisk

ak by ste sa rozhodli predsa len pre jednu skladovú evidenciu, aj tak by som si robila internú skladovú evidenciu pre velkoobchod zvlášť a pre maloobchod zvlášť- prehlad pohybu stavu zásob
:D