Bambi23
08.03.08,20:00
Ahojte,
chcem sa poradit. Kolega isiel na tovar, pre firmu, je to zamestnanec. Tovar nakupil, zaplatil firemnou kartou, ale az pri odovzdani dokladu v praci sme si vsimli, ze na fakture nie su nase udaje, ale jeho osobne. On ma totiz v tom velkosklade kde kupoval tovar aj vlastnu registraciu a tak nam nahodili nakup pod jeho identifikacnym cislom a nie firemnym.
Ako to teraz mame zauctovat, kedze vo velkosklade nam to uz nemozu zmenit. Tovar patri do nakladov firmy, je toho totiz dost vela, je to aj zaplatene z uctu firmy, len na fakture su osobne udaje zamestnanca.
Mozeme to normalne dat medzi firemne faktury, alebo to bude problem?

Neviem si poradit, ak to totiz neprijmeme na sklad, bude to dost velky problem, ide o vacsie stroje :)))

Dakujem
Rozalka
08.03.08,19:07
Ahojte,
chcem sa poradit. Kolega isiel na tovar, pre firmu, je to zamestnanec. Tovar nakupil, zaplatil firemnou kartou, ale az pri odovzdani dokladu v praci sme si vsimli, ze na fakture nie su nase udaje, ale jeho osobne. On ma totiz v tom velkosklade kde kupoval tovar aj vlastnu registraciu a tak nam nahodili nakup pod jeho identifikacnym cislom a nie firemnym.
Ako to teraz mame zauctovat, kedze vo velkosklade nam to uz nemozu zmenit. Tovar patri do nakladov firmy, je toho totiz dost vela, je to aj zaplatene z uctu firmy, len na fakture su osobne udaje zamestnanca.
Mozeme to normalne dat medzi firemne faktury, alebo to bude problem?

Neviem si poradit, ak to totiz neprijmeme na sklad, bude to dost velky problem, ide o vacsie stroje :)))

Dakujem
Ak tam má registráciu, zrejme tiež podniká, tak nech vám ten tovar predá.
Nevidím ale dôvod, prečo by v tom veľkosklade nemohli faktúru stornovať a vystaviť novú na nového odberateľa...
Asi našli tisíc nedásaťov namiesto jedného dásato-a.:D
Bambi23
10.03.08,07:07
bohuzial nic nam nepomoze, doklad uz mame na jeho meno ... len potrebujem vediet, ci to mozem dat do firemnych dokladov medzi faktury ... aby mi to neskor pripadna kontrola neuznala :)
Danila
10.03.08,07:12
bohuzial nic nam nepomoze, doklad uz mame na jeho meno ... len potrebujem vediet, ci to mozem dat do firemnych dokladov medzi faktury ... aby mi to neskor pripadna kontrola neuznala :)Ak je to na meno Vášho zamestnanca a nie na firmu, nemôžeš faktúru zaúčtovať.
Bambi23
10.03.08,07:24
Ak je to na meno Vášho zamestnanca a nie na firmu, nemôžeš faktúru zaúčtovať.

no prave v tom je ten problem, na tej fakture su stroje, ktoreusim zaradit do firmy, pretoze je to na dalsi predaj a potrebujem vystavit fakturu odberatelovi. Tym padom mi to nebude sediet ani v sklade ... sef zuri a my nevieme co s tym ...nejako sa to musi "obijst", alebo nie? ... ak by islo o pero za 20 sk tak sa na to vykasleme, ale ide o stroj za dost penazi a je to navyse platene firemnou kartou ...
Mozeme asi jedine riskovat, ze ked pride kontrola tak nam to vyhodi, ale ide aj o DPH ... jednoducho to do papierov firmy nejako dostat musime :)
Danila
10.03.08,07:29
no prave v tom je ten problem, na tej fakture su stroje, ktoreusim zaradit do firmy, pretoze je to na dalsi predaj a potrebujem vystavit fakturu odberatelovi. Tym padom mi to nebude sediet ani v sklade ... sef zuri a my nevieme co s tym ...nejako sa to musi "obijst", alebo nie? ... ak by islo o pero za 20 sk tak sa na to vykasleme, ale ide o stroj za dost penazi a je to navyse platene firemnou kartou ...
Mozeme asi jedine riskovat, ze ked pride kontrola tak nam to vyhodi, ale ide aj o DPH ... jednoducho to do papierov firmy nejako dostat musime :)Porada sa začína zapĺňať podobnými otázkami, ktoré sú na hrane. Ako čo obísť a podliezť. Nechce sa mi veriť, že dodávateľ nie je ochotný prepísať faktúru. Ty by si mala mať aj nejakú objednávku na nákup. A ak platil firemnou kartou, máš problémy dva. Platil za svoj tovar firemnou kartou? Šéf síce môže zúriť, ale zlyháva mu systém. :)