petertek
09.03.08,10:43
Dobrý deň.
Chcel by som začať podnikať v medzinárodnej automobilovej doprave do 1,5t, ale neviem presne čo na to treba, je potrebná koncesia alebo niečo podobné , a kde sa to vybavuje, vie niekto poradiť na začiatok.
Zaťial dík za odpoved.
mysimis
09.03.08,10:22
kuk sem:
10. Cestná motorová doprava (vnútroštátna nepravidelná autobusová doprava, vnútroštátna nákladná cestná doprava, vnútroštátna taxislužba) osvedčenie o odbornej spôsobilosti, doklad o finančnej spoľahlivosti § 3 a 3a zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 168/1996 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov
petertek
09.03.08,11:38
dík pozrel som si to, ale ja by som chcel jazdiť medzinárodnú dopravu, a niekde som počul že ked mám menej ako 5 vozidiel do celkovej hmotnosti 3,5t tak netreba koncesiu, neviem čo je na tom pravda...
mysimis
09.03.08,11:54
Budeš musieť ísť na ŽÚ a tam Ťa usmernia, ale nespoliehala by som sa na to, že niekto mi povedal.....
mandula
10.03.08,12:19
:) Petertek, podľa zákona č. 168/1996 na vozidlo do 3,5 t nepotrebuješ koncesiu, len živnostenský list, pozri tu: http://www.porada.sk/671684-post8.html
Na medzinárodnú prepravu malým autom nepotrebuješ ani povolenie spoločenstva, keďže o povolenie spoločenstva nemusia žiadať dopravcovia, ak používajú len cestné nákladné motorové vozidlá, ktorých užitočná hmotnosť vrátane užitočnej hmotnosti prípojného vozidla neprevyšuje 3,5 tony alebo ich celková hmotnosť vrátane celkovej hmotnosti prípojného vozidla neprevyšuje 6,0 ton (nariadenie EHS č.881/92 Rady z 26. marca 1992 o prístupe k trhu cestnej nákladnej dopravy pri prepravách v rámci, do a zo spoločenstva alebo v tranzite).