Milka P.
09.03.08,15:33
Účtujem JÚ v MRP, verzia 5.10.
Účtujem účet korunový a pribudol aj vedený v EUR. Neviem správne zaúčtovať osobný vklad na účet vedený v EUR. Ak si v peňažnom denníku pridám zápis, vyberiem účet EUR, veľmi zložito a dlho mi trvá, kým program pochopí, že chcem zaúčtovať vklad napr. 1000 EUR. Kurz mám vyplnený. Asi nemám správny postup pri vkladaní zápisu. Problém mám ale aj v tom, keď chcem cez funkcie pozrieť stav účtov a pokladní k aktuálnemu dátumu. Po zvolení tejto funkcie dostanem otázku, na ktorú sú dve odpovede: ÁNO alebo NIE. Ak ÁNO, vidím stav účtov - aj korunového aj euro, ale euroúčet vidím stav len v korunách.
Ak zvolím možnosť NIE, vídím len stav korunového účtu a euro účtu nie.
Nie je taká možnosť, že by som videla stav euroúčtu aj v SKK a v EUR?
Ďakujem za odpoveď.
mysimis
09.03.08,14:51
Keď si si definovala účet v eurách vyznačila si si, že je v cudzej mene?
Milka P.
09.03.08,17:54
Myslíš tým NASTAVENIA - ÚČTY A POKLADNE a celkom vpravo v tabuľke v stĺpci Mena mám napísané EUR.
Takto prednastavené som to už dostala ako novú verziu.
Treba to ešte aj niekde inde definovať?
mysimis
09.03.08,18:41
Keď si v peňažnom denníku po dátume si vyberáš či sa jedná o pokladňu alebo účet tak keď klikneš na účet vieš si tam napísať číslo účtu a tam je aj mena. Prostredníctvom editácie si nadefinuj do meny EUR, následne sa Ťa opýta či sa jedná o účet v cudzej mene. Keď máš správne uvedený kurz eur meny tak potom pri účtovaní Ti to prepočíta po zatlačení F4.
Milka P.
13.03.08,16:17
Ďakujem pomohla si mi, ale mám ďalší problém.
- PEŇAŽNÝ DENNÍK
- VÝSTUPY
- POKLADŇA, ÚČET
- predloha výstupnej zostavy: 02 Pokladňa, účet - cudzia mena
(vyberiem si ÚČET)
V tejto zostave vidím len stavy v SK a v stĺpci EUR mám nulové stavy. Účet účtujem podľa Tvojej rady.
Je nejaká zostava, kde by som videla zostatok na účte v EUR?
Ešte chcem dodať, že účet je vedený vo VÚB, kurzy zadávam podľa NBS. Robím niečo nesprávne?
Ďakujem
mysimis
13.03.08,16:18
Zatlač si funkcie - stav účtov a pokladní k aktuálnemu zápisu
Milka P.
13.03.08,16:28
Ale aj tu vidím stále len stav v SK.
mysimis
13.03.08,16:30
Asi niečo nemáš dobre nastavené, lebo tu mi ukazuje stav v EUR.
Milka P.
13.03.08,16:39
V NASTAVENIACH - KURZY si editujem kurz NBS k príslušnému dňu, keď mám na účte pohyb. Len uvažujem, či robím správne, keď zadávam kurz pre NBS a používam VÚB. Ale v peňažnom denníku, predtým než potvrdím OK, vidím sumu aj v EUR (zahr.).
Nerozumiem tomu. Neviem, čo by som mala ešte nastaviť.
Ďakujem.
lenkak
13.03.08,19:39
Myslíš tým NASTAVENIA - ÚČTY A POKLADNE a celkom vpravo v tabuľke v stĺpci Mena mám napísané EUR.
Takto prednastavené som to už dostala ako novú verziu.
Treba to ešte aj niekde inde definovať?

máš to ok, ak v denníku vidíš aj prepočet meny tak by si aj vo výstupnem zostave ako si uviedla mala vidieť hodnotu oboch mien.
zuzanar
18.02.09,15:52
narazila som na takýto problém, účtujem devízový účet CZK, v JU windows.
Napr.: 30.01. bankový poplatok, zadám si kurz účtovného prípadu 27,882 CZK = 1 EUR, potom do pohybu zadám sumu v czk 78,58 a klávesou F4 nechám prepočítať zahraničnú menu, prepočíta mi spätne sumu czk na 78,63. Potom mi nesedí stav účtu v CZK. Dá sa to nejak napraviť? Ďakujem.