petka80
09.03.08,19:41
Zdravim vsetkych, ktori ochotne poradia.
Som zivnostnicka a prave si pocitam prijmy za rok 2007. V aprili mi na ucet nabehli peniaze z danoveho uradu, ktory mi vratil preplatok na dani za rok 2006. Asi hlupa otazka: toto nie je prijem vsak? pomylilo ma znamienko + na vypise z bankoveho uctu:-) Je asi nezmysel platit dan z vratenej dane:-))))
Dana K.
09.03.08,18:43
Zdravim vsetkych, ktori ochotne poradia.
Som zivnostnicka a prave si pocitam prijmy za rok 2007. V aprili mi na ucet nabehli peniaze z danoveho uradu, ktory mi vratil preplatok na dani za rok 2006. Asi hlupa otazka: toto nie je prijem vsak? pomylilo ma znamienko + na vypise z bankoveho uctu:-) Je asi nezmysel platit dan z vratenej dane:-))))

Príjem to je, ale neovplyvňujúci základ dane ;)
petka80
09.03.08,18:45
takze si to nezaratam do prijmov v DP? Ak to zaratam, tak logicky budem z toho platit dan
Erikaika
09.03.08,18:46
Nie, nezarátaš si to do príjmov v DP.
Mária.K.
09.03.08,19:07
Ak vám bol vrátený preplatok dane z príjmu, tento príjem sa v daňovom priznaní neuvádza.
Dana K.
09.03.08,19:22
takze si to nezaratam do prijmov v DP? Ak to zaratam, tak logicky budem z toho platit dan

Príjem je všetko, čo dostanete. Iba sa tie príjmy ďalej delia na ovplyvňujúce základ dane a neovplyvňujúce základ dane, tzv.zdaniteľné a nezdaniteľné dane.

Príjmy a výdaje, výnosy a náklady...nie je to to isté. Nie každý príjem je zároveň aj výnosom a nie každý výdaj je aj nákladom.