perlita
09.03.08,21:29
Dobry den, potrebujem poradit. :confused: Prosim Vas prezradte uctujete samozdanenie cez analyticke ucty? Ja som totiz toho nazoru, ze to je potrebne. Avsak jedna moja znama tvrdi, ze ak nahodi do programu doslu fakturu a zada prislusny kod DPH, tak jej to samo dorata DPH. A samozrejme, ze z knihy faktur si to vezme aj do evidencie dph pre vypocet danoveho priznania. Avsak o tejto operacii vobec neuctuje v uctovnom denniku. Stale si myslim, ze aj ked samozdanenie neovplyvni danovu povinnost je potrebne uctovat ako uctovny pripad v uct. denniku. Ak sa mylim, opravte ma. Dakujem kazdemu kto mi prezradi ako to riesi, ci uctuje alebo nie. Spominana znama uctuje v MRP KS. Dakujem.
Zoltán Kovács
09.03.08,20:31
Účtujem v MRP WIN, a neúčtujem o samozdanení, mám v evidencii aj na vstupe aj na výstupe.
perlita
09.03.08,20:33
A nebude problem pri danovej kontrole, ze o tom nemas v uctovnictve - uct. denniku zmienku?
Zoltán Kovács
09.03.08,20:34
A nebude problem pri danovej kontrole, ze o tom nemas v uctovnictve - uct. denniku zmienku?

Mám v evidencii, ktorá je v súlade s § 70 zákona o DPH.
perlita
09.03.08,20:41
jasne, ze co sa tyka DPH tak je to v poriadku. Ale ja mam na mysli, postupy uctovania - teda ci bez zauctovania tejto operacie bude uctovnictvo uplne...
Zoltán Kovács
09.03.08,20:44
jasne, ze co sa tyka DPH tak je to v poriadku. Ale ja mam na mysli, postupy uctovania - teda ci bez zauctovania tejto operacie bude uctovnictvo uplne...

Dobrá otázka na zamyslenie sa. Neviem ako by na to reagovala kontrola.
perlita
09.03.08,20:48
Dakujem Smith za tvoj nazor. Velmi si cenim ze si si nasiel na mna cas. A prosim o vyjadrenie sa aj inych uctovnikov, aby sme dospeli k nejakemu zaveru.
Zoltán Kovács
09.03.08,20:50
Záver by bol asi taký, že malo by sa o tom účtovať.
perlita
09.03.08,20:52
A co Ty Smith budes o tom uctovat?
Zoltán Kovács
09.03.08,20:54
A co Ty Smith budes o tom uctovat?

Spätne r. 2007 prerábať určite nebudem, zatiaľ. :D Ale v r. 2008 budem, nakoľko doteraz som mal iba pár prípadov, ale v r.2008 toho bude viacej.
perlita
09.03.08,21:01
Este raz dakujem Smith. Viem, ze si dost zbehly v uctovnictve aj daniach, podla tvojich prispevkov na porade, takze ma tesi, ze mas na to rovnaky nazor ako ja...