Viera J.
10.03.08,09:26
Rodič dieťaťa s ťažkým zdrav. postihnutím?

Dobrý deň poradáci!
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc - práve príjmame zamestnankyňu, ktorá ma postihnuté 24 ročné dieťa,ktorému je priznaný čiastočný invalidný dôchodok a miera funkčnej poruchy je 50 %.
Naša zamestnankyňa za o dieťa naďalej stará!
Chcela by som Vás poprosiť o radu - či na základe tohto našej zamestnankyni vzniká nejaká výhoda v oblasti platenia odvodov- nie som si istá ale nemal by štát za ňu odvádzať zdravot. poist.?

Poradte mi prosím Vás ako jej mám nastaviť odvody.

Ďakujem:confused:
__________________
jankasm
10.03.08,08:58
Rodič dieťaťa s ťažkým zdrav. postihnutím?


Dobrý deň poradáci!
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc - práve príjmame zamestnankyňu, ktorá ma postihnuté 24 ročné dieťa,ktorému je priznaný čiastočný invalidný dôchodok a miera funkčnej poruchy je 50 %.
Naša zamestnankyňa za o dieťa naďalej stará!
Chcela by som Vás poprosiť o radu - či na základe tohto našej zamestnankyni vzniká nejaká výhoda v oblasti platenia odvodov- nie som si istá ale nemal by štát za ňu odvádzať zdravot. poist.?

Poradte mi prosím Vás ako jej mám nastaviť odvody.

Ďakujem:confused:
__________________

Úplne normálne, ako všetkým ostatným zamestnancom.
Výhoda v neplatení alebo v znížených odvodoch by mala len vtedy, keby ona sama bola zdravotne postihnutá. ;)
Viera J.
10.03.08,09:01
Ďakujem - tiež som si to myslela. No neviem načo mi nosila "rozhodnutie zo sociálky a Úradu práce soc. vecí a rodiny..."
Viera J.
10.03.08,12:26
Chcem sa opýtať ešte raz, lebo tá pani mi tvrdí, že za ňu platí zdravotné poistenie štát a že mi prinesie aj potvrdenie - zatiaľ mi dala "Rozhodnutie a priznaní čiast. dôchodku.... a Posudok - svojej dcéry. Neviem či aj tak má platiť vš. odvody?
Ďakujem!