suzinka
10.03.08,10:00
prosím vás, chcem sa opýtať, či sa nedajú diety o SZČO uplatniť nejakých percentom v mesiaci? Aby som sa nemusela narobiť s cesťákmi.
Chobot
10.03.08,09:19
prosím vás, chcem sa opýtať, či sa nedajú diety o SZČO uplatniť nejakých percentom v mesiaci? Aby som sa nemusela narobiť s cesťákmi.

Nie, nedá sa. Bohužiaľ sa musíš "trápiť" s cesťákmi rovnako ako s účtovníctvom (tiež sa nedajú určiť príjmy a výdaje v percentách bez účtovných dokladov).
Braňo
10.03.08,09:34
Nie, nedá sa. Bohužiaľ sa musíš "trápiť" s cesťákmi rovnako ako s účtovníctvom (tiež sa nedajú určiť príjmy a výdaje v percentách bez účtovných dokladov).

okrem paušálnych.... :cool:
suzinka
10.03.08,09:37
a už keď sa musím trápiť s cesťákmi, tak tam môžem uplatniť diety ako stravné bez toho, aby som si uplatnila cestovné? lebo dotyčná SZČO nemá doklady o cestách.
Braňo
10.03.08,09:40
a akým spôsobom vydokladuješ, že bol na sl. ceste (prípadne za hranicami) a že mu prináleží stravné?
suzinka
10.03.08,09:45
no však práve to neviem, že ako to zdokladujem. čiže nemôžem mu teda uplatniť diety bez cestovného?
Chobot
10.03.08,09:57
no však práve to neviem, že ako to zdokladujem. čiže nemôžem mu teda uplatniť diety bez cestovného?

Môžeš, cestovné nie je povinná náhrada, je len jeho vecou, ako sa na SC prepravoval. Ak sa nechal niekým odviezť, tak nebude mať žiadny náklad ako cestovné, iba stravné (príp. vreckové). Treba však vypísať cesťák, kde sa uvedie, aké náklady si nárokuje.
Evanka
10.03.08,16:33
a už keď sa musím trápiť s cesťákmi, tak tam môžem uplatniť diety ako stravné bez toho, aby som si uplatnila cestovné? lebo dotyčná SZČO nemá doklady o cestách.
Veľmi nerozumiem ako to myslíš, že dotyčná osoba nemá doklady o cestách, a chceš uplatniť stravné z týchto pracovných ciest...... V cestovnom príkaze musíš uvádzať miesto a čas začatia aj ukončenia PC ako i miesto a účel vykonania PC. Ak nebudeš účtovať cestovné, tak je vhodné vždy uviesť ako sa dotyčný do miesta výkonu pracovnej cesty bezodplatne dopravil ....
suzinka
14.03.08,10:56
Zle som sa teda vyjadrila, nemá doklad o tom ako sa tam dopravil - lístky z autobusu a niekedy sa tam nechal aj odviezť. Takže cestovné mu nemám ako zdokladovať.