manager22
10.03.08,10:04
Ahojte PORAĎÁCI,

potreboval by som poradiť - čo si môže SZČO, ktorý bol na školení v Turecku (obdobie od 29.04. - 06.05.) uplatniť do výdavkov? Mám na mysli hlavne stravné (ak nemá žiadne doklady) a podobne (ak má faktúru od spoločnosti ktorú zastupuje len na dopravu/letenku - keďže ubytovanie a ostatné hradila táto spoločnosť)...

Vopred krásne ďakujem za odpovede... ;)
Chobot
10.03.08,09:15
Ahojte PORAĎÁCI,

potreboval by som poradiť - čo si môže SZČO, ktorý bol na školení v Turecku (obdobie od 29.04. - 06.05.) uplatniť do výdavkov? Mám na mysli hlavne stravné (ak nemá žiadne doklady) a podobne (ak má faktúru od spoločnosti ktorú zastupuje len na dopravu/letenku - keďže ubytovanie a ostatné hradila táto spoločnosť)...

Vopred krásne ďakujem za odpovede... ;)

:D:D:D:D
Typické dovolenkové školenie... - týždeň na Tureckej riviére v predsezóne.

A nemá ani pozvánku ani program školenia? Ako preukáže daňovej kontrole, že neišlo o dovolenku? Aspoň nejaký doklad musí mať, keď si to chce vykázať ako služobnú cestu.
manager22
10.03.08,09:18
:D:D:D:D
Typické dovolenkové školenie... - týždeň na Tureckej riviére v predsezóne.

A nemá ani pozvánku ani program školenia? Ako preukáže daňovej kontrole, že neišlo o dovolenku? Aspoň nejaký doklad musí mať, keď si to chce vykázať ako služobnú cestu.

Má aj pozvánku, aj program školenia, a tiež už tú spomínanú faktúru - kde je uvedené: Faktúra za školenie v Turecku 29.04. - 06.05.2007 - ČO SI TEDA MôŽE UPLATNIŤ OKREM TEJ FAKTÚRY ???
manager22
10.03.08,09:43
Prosím, nevie nikto poradiť ??? :-(
Chobot
10.03.08,09:59
Má aj pozvánku, aj program školenia, a tiež už tú spomínanú faktúru - kde je uvedené: Faktúra za školenie v Turecku 29.04. - 06.05.2007 - ČO SI TEDA MôŽE UPLATNIŤ OKREM TEJ FAKTÚRY ???

No veď stravné pre Turecko (ak nemal zabezpečenú stravu, ak mal, tak stravné sa kráti) a vreckové. Ak platil letenku, tak aj tá mu ide do nákladov.
manager22
10.03.08,10:06
A vie mi niekto poradiť aj PERCENTÁ ČI SUMY pre vyššie uvedené (teda stravné a vreckové a pod.) ???
Johanka
10.03.08,10:14
Johanka
10.03.08,10:16
Evanka
10.03.08,10:33
A vie mi niekto poradiť aj PERCENTÁ ČI SUMY pre vyššie uvedené (teda stravné a vreckové a pod.) ???
Stravné Turecko 43 EUR+ vreckové 5 až 40% /deň
manager22
10.03.08,10:36
Stravné Turecko 43 EUR+ vreckové 5 až 40% /deň

Ďakujem krásne - takže toto je možné si uplatniť aj bez dokladov... Mám ešte dve otázky: Akým kurzom sa to prepočíta a tiež ako sa to zaúčtuje do peň. denníka, resp. čo je potrebné k tomuto vystaviť??? ĎAKUJEM
Evanka
10.03.08,11:01
Ďakujem krásne - takže toto je možné si uplatniť aj bez dokladov... Mám ešte dve otázky: Akým kurzom sa to prepočíta a tiež ako sa to zaúčtuje do peň. denníka, resp. čo je potrebné k tomuto vystaviť??? ĎAKUJEM
Spomínané školenie by malo súvisieť s tvojim podnikaním.
Uplatniť si môžeš všetky platby, ktoré súviseli s vyslaním na školenie. Všetky doklady je vhodné priložiť k vyúčtovaniu cestovných náhrad (Pozvánka,....). Podľa príspevku, asi zostáva na vyúčtovanie pracovnej cesty iba stravné (ak nebolo hradené úplne alebo čiastočne spoločnosťou) a vreckové.
Je potrebné vystaviť Vyúčtovanie pracovnej cesty, kde budú všetky časové údaje uvedené. Od času stráveného na zahraničnej PC sa odvíja výška stravného .....
Prepočíta sa kurzom NBS platným ku dňu účtovania.
Chobot
10.03.08,11:16
Ahojte PORAĎÁCI,

potreboval by som poradiť - čo si môže SZČO, ktorý bol na školení v Turecku (obdobie od 29.04. - 06.05.) uplatniť do výdavkov? Mám na mysli hlavne stravné (ak nemá žiadne doklady) a podobne (ak má faktúru od spoločnosti ktorú zastupuje len na dopravu/letenku - keďže ubytovanie a ostatné hradila táto spoločnosť)...

Vopred krásne ďakujem za odpovede... ;)

Tu si ale písal, že stravu a ubytovanie hradila zahraničná spoločnosť, preto si bude môcť dať do nákladov len vreckové, stravné nie, lebo stravu mu zabezpečili. Plus tú letenku, ak si ju hradil sám.
manager22
10.03.08,11:27
OK - už mi to je všetko jasné... ĎAKUJEM VÁM EŠTE RAZ VŠETKÝM ZA POMOC... A je to presne tak, ako spomína CHOBOT v poslednom príspevku (s tými výdavkami)...