kullik
10.03.08,11:02
Ahojte,potrebujem poradiť:mam znameho, ktorý založil spolu s ďalším partnerom spol. s r.o. obaja vložili vklady a fungovali určitú dobu. Potom si ten moj znamy založil živnosť a osamostatnil sa a ten druhy spoločník ho vyplatil z podielu spoločnosti teda vratil mu ten jeho vklad. Chcem sa teda spýtať či musí tento vrátený vklad uviesť v daňovom priznaní a zdaniť ho ak ano kde ho treba zahrnúť alebo sa takéto vrátenie vkladu nezdaňuje?
Ďakuejm
Zoltán Kovács
10.03.08,10:12
Ahojte,potrebujem poradiť:mam znameho, ktorý založil spolu s ďalším partnerom spol. s r.o. obaja vložili vklady a fungovali určitú dobu. Potom si ten moj znamy založil živnosť a osamostatnil sa a ten druhy spoločník ho vyplatil z podielu spoločnosti teda vratil mu ten jeho vklad. Chcem sa teda spýtať či musí tento vrátený vklad uviesť v daňovom priznaní a zdaniť ho ak ano kde ho treba zahrnúť alebo sa takéto vrátenie vkladu nezdaňuje?
Ďakuejm

Je to príjem podľa §8 ods. 1 písm. f. zákona o dani z príjmov. Do účtovníctva živnostníka sa to neuvádza, ale do daňového priznania áno.
kullik
10.03.08,10:17
a čo bude prílohou DP musí mať vystavené nejaké potvrdenie alebo ako?
Zoltán Kovács
10.03.08,10:20
a čo bude prílohou DP musí mať vystavené nejaké potvrdenie alebo ako?

Príloha nebude žiadna. Ale musí byť zmluva o prevode obchodného podielu.
kullik
10.03.08,10:23
tato zmluva sa robí aj v pripade ak sa spolocnikovi vracia iba jeho povodny vklad?
Zoltán Kovács
10.03.08,10:23
tato zmluva sa robí aj v pripade ak sa spolocnikovi vracia iba jeho povodny vklad?

Áno aj v tom prípade. Na základe tej zmluvy a rrozhodnutia valného zhromaždenia sa vykonajú potom zmeny v Obchodnom registri.
Johanka
10.03.08,10:29
tato zmluva sa robí aj v pripade ak sa spolocnikovi vracia iba jeho povodny vklad?
Čo myslíš pod pôvodným vkladom ? Myslím, že je tu zmätok v pojmoch (a možno aj v dojmoch :)).
kullik
10.03.08,10:34
povodnym vkladom myslim vysku vkladu, ktorú vložil pri zakladani polocnosti
kullik
10.03.08,10:46
dozvedela som sa ze existuje nejaka vynimka, ak bol dotyčný vlastníkom obchodného podielu pred rokom 2004 viac ako 5 rokov tak ho nemusí zdaňovať?
tak teraz mi povedzte je to tak?
Zoltán Kovács
10.03.08,10:51
dozvedela som sa ze existuje nejaka vynimka, ak bol dotyčný vlastníkom obchodného podielu pred rokom 2004 viac ako 5 rokov tak ho nemusí zdaňovať?
tak teraz mi povedzte je to tak?

Pozri si §9 ods.1 písm j) zákona o daniach z príjmov.
Johanka
10.03.08,11:40
dozvedela som sa ze existuje nejaka vynimka, ak bol dotyčný vlastníkom obchodného podielu pred rokom 2004 viac ako 5 rokov tak ho nemusí zdaňovať?
tak teraz mi povedzte je to tak?
§52 ods.21 Zákona o dani z príjmov.