Lubo7
10.03.08,10:21
Ahojte,

ak som zrusil koncom minuleho roka zivnost, mozem zahrnut vydavok za rocne uctovanie ZP za rok 2007 do danoveho priznania za rok 2007? ide o to, ze ak ho nezahrniem do tohto DP, kedze zivnost uz bola zrusena, nebudem si ho moct zahrnut do DP za rok 2008 (kedze sa ziadne nebude podavat).

Vdaka za radu.
Zoltán Kovács
10.03.08,10:22
Ahojte,

ak som zrusil koncom minuleho roka zivnost, mozem zahrnut vydavok za rocne uctovanie ZP za rok 2007 do danoveho priznania za rok 2007? ide o to, ze ak ho nezahrniem do tohto DP, kedze zivnost uz bola zrusena, nebudem si ho moct zahrnut do DP za rok 2008 (kedze sa ziadne nebude podavat).

Vdaka za radu.

A vieš už výsledok ročného zúčtovania, keď ho tam chceš zahrnúť?
Lubo7
10.03.08,11:28
Ano, cca 40 000 nedoplatok, lenze ked to zaplatim tento rok, ako to zahrniem ako vydavok po zruseni zivnosti?
Zoltán Kovács
10.03.08,13:33
Ano, cca 40 000 nedoplatok, lenze ked to zaplatim tento rok, ako to zahrniem ako vydavok po zruseni zivnosti?

Aby si mohol zahrnúť záväzok do daňového priznania v zmysle § 17 Zákona o dani z príjmov musíš vedieť presnú výšku záväzku.
Lubo7
10.03.08,13:34
Presnu vysku viem, takze mozem to tam zahrnut, aj ked to bude zaplatene az tento rok?
Lubo7
12.03.08,07:40
Nikto prosim netusi, ako to mozem urobit?