pallova
10.03.08,12:26
Dobrý deň,

prosím Vás poraďte mi ohľadne stravných lístkov. Spracúvam účtovníctvo SZČO, ktorá prevádzkuje potraviny. V potravinách zákazníci platia Gastrolístkami a preto SZČO nenakupuje stravné lístky pre zamestnancov, ale dáva im ich z "pokladne". Poraďte mi, ako to ošetriť v účtovníctve (je to vlastne výdavok z pokladne) a zároveň, či je potrebné niekde ich evidovať z hľadiska účtovníctva. Nemáte niekto takútp skúsenosť, či to obstojí pred Inšpektorátom práce? Zo skúseností viem, že zamestnávateľ musí mať uzatvorenú zmluvu o poskytovaní stravných lístkov (táto existuje len o výkupe stravných lístkov).

Ďakujem za radu.
Danielle369
10.03.08,11:46
gastro lístky(napr.ticket), musí kupovať od spoločnosti s ktorou musí mať uzatvorenú zmluvu a lístky čo berie za tovar zase vracať naspäť tej spoločnosti, kde má tiež uzatvorenú zmluvu.
pallova
10.03.08,17:36
Presne takto to chápem aj ja, ale čo keď má tú zmluvu s tou istou spoločnosťou? Nedá sa to nejako započítavať, aby sa zbytočne nepresúvali lístky (výkup a nákup) a zároveň sa neplatil zakaždým manipulačný poplatok?
JankaVV
12.10.09,08:28
Dobrý deň,

prosím Vás poraďte mi ohľadne stravných lístkov. Spracúvam účtovníctvo SZČO, ktorá prevádzkuje potraviny. V potravinách zákazníci platia Gastrolístkami a preto SZČO nenakupuje stravné lístky pre zamestnancov, ale dáva im ich z "pokladne". Poraďte mi, ako to ošetriť v účtovníctve (je to vlastne výdavok z pokladne) a zároveň, či je potrebné niekde ich evidovať z hľadiska účtovníctva. Nemáte niekto takútp skúsenosť, či to obstojí pred Inšpektorátom práce? Zo skúseností viem, že zamestnávateľ musí mať uzatvorenú zmluvu o poskytovaní stravných lístkov (táto existuje len o výkupe stravných lístkov).

Ďakujem za radu.
Prosím neviete niekto odpovedať na tuto problematiku?
Dakujem velmi pekne